1. Start
  2. Artykuły
  3. Wywiady
ARTYKUŁY - Wywiady

Artykuły - Wywiady


szukaj w artykułach:

Wywiad z Aleksandrem Anisimovem

2020-03-31

Właśnie o tym, kim może być jeden artysta dla drugiego, co się może dziać między dwojgiem ludzi na scenie i jak wiele cudownych rzeczy można z tego wydobyć – rozmawiamy z Aleksandrem Anisimovem, gwiazdą światowych scen operowych, który od kilku lat współpracuje z pianistką Beatą Szałwińską.

czytaj dalej »

Mamy szansę, by zbudować nowy, lepszy świat | wywiad z Beatą Szałwińską

2020-03-24

Świat się zatrzymał. Co to oznacza, czego nas uczy, jakie możemy z tej sytuacji wyciągnąć wnioski i jak dodać sobie i innym otuchy, by przetrwać czasy pandemii?

czytaj dalej »

NIETYPOWA POLSKA PIANISTKA W LUKSEMBURGU

2019-11-20

O tym, jak to jest mieszkać w Luksemburgu, odnosić sukcesy jako pianistka na całym świecie, tańczyć tango argentyńskie i flamenco oraz kochać życie bez schematów dobrze wie Beata Szałwińska, polska pianistka, która na swój dom wybrała sobie to jedno z najmniejszych państw świata.

czytaj dalej »

Mgliste dźwięki | MIST – Pruchniewicz/Siwierski | wywiad

2019-10-14

MIST – Pruchniewicz/Siwierski to niecodzienny duet, bo złożony z ojca i syna. Wspólnie Maciej i Szymon tworzą oparte na improwizacji brzmienia z pogranicza jazzu, etno i klasyki.

czytaj dalej »

Winyle - muzyczny stan uważności

2018-11-19

Psychosonda to serwis internetowy poświęcony kulturze winylowej. O tym, dlaczego winyle mają się dobrze i jakie są plany na rozwój portalu opowiada jego założyciel Marcin Mieszczak z firmy e-words.

czytaj dalej »

OCTAVA ensemble | wywiad

2018-08-07

Trwa 11. edycja Festiwalu Wawel o Zmierzchu – plenerowej imprezy, której koncerty odbywają się na dziedzińcach Zamku Królewskiego. 28 lipca na Dziedzińcu Batorego wystąpiła polska grupa OCTAVA ensemble, co stało się zaróno pretekstem jak i inspiracją do przeprowadzenia poniżśzego wywiadu.

czytaj dalej »

Otworzyć drzwi do serc

2018-07-10

Jest jednym z najwybitniejszych reżyserów operowych na świecie, a efekty jego pracy można podziwiać w nowojorskie Metropolitan Opera, mediolańskiej La Scali, Teatro Lirico w Caliari i Arena di Verona.

czytaj dalej »

Wywiad z dr. hab. Gajuszem Kęską | Małopolska Akademia Talentów

2018-04-09

Ideą Małopolskiej Akademii Talentów jest stworzenie kursów muzycznych, które przyczynią się do edukacji młodych ludzi, proponując inne od tradycyjnych sposoby pracy.

czytaj dalej »

Młodzi artyści na Zamku w Suchej Beskidzkiej | wywiad z organizatorem

2018-01-12

Zbliża się Ogólnopolski Konkurs Młodzi Artyści Na Zamku w Suchej Beskidzkiej. Tegoroczna jego odsłona planowana jest w dniach od 18 do 20 stycznia (przesłuchania zgłoszonych) oraz 21 stycznia, kiedy to odbędzie się Koncert Laureatów – w miejscu szczególnym – pięknych wnętrzach magnackiej rezydencji,

czytaj dalej »

Wywiad z tenorem Remigiuszem Kuźmińskim - absolwentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy

2017-11-29

Artysta śpiewa już 30 lat, ale dopiero 10 lat zajmuje się muzyką zawodowo. W tym roku obchodzi swój jubileusz artystyczny. Do tej pory wydał dwie płyty solowe, a w przyszłym roku ukaże się trzecia.

czytaj dalej »
« poprzednia 1/5
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl