Wydarzenia muzyczne

Znajdziesz tutaj informacje na temat najbliższych koncertów i wydarzeń związanych z muzyką klasyczną odbywających się na terenie całego kraju. Jeśli posiadasz zespół wykonujący muzykę klasyczną i jesteś zainteresowany publikacją informacji o jego koncertach w naszym portalu koniecznie skontaktuj się z nami ([email protected]).MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL NON SOLA SCRIPTA - 28 VI

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL NON SOLA SCRIPTA - 28 VI

W niedzielę 28 czerwca odbędzie się pierwszy koncert Międzynarodowego Festiwalu NON SOLA SCRIPTA XXII WROCŁAWSKIE LATO ORGANOWE.

Bezpłatne koncerty z cyklu "Goście Polskiego Chóru Kameralnego"

Bezpłatne koncerty z cyklu "Goście Polskiego Chóru Kameralnego"

Letnie koncerty z cyklu „Goście Polskiego Chóru Kameralnego” są już tradycją Parku Oliwskiego. Tematem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia jest muzyka polska.

Kilar – Moniuszko – Penderecki: już w lipcu Festiwal Muzyki Polskiej!

Kilar – Moniuszko – Penderecki: już w lipcu Festiwal Muzyki Polskiej!

Już 8 lipca rusza 11. edycja Festiwalu Muzyki Polskiej, podczas której będzie można usłyszeć zarówno muzykę dawną, jak i dzieła Chopina, Moniuszki, a także znakomitych kompozytorów współczesnych – Wojciecha Kilara i Krzysztofa Pendereckiego, a wszystko w wykonaniu wybitnych solistów i zespołów z Pol

WIECZÓR ORATORYJNY

WIECZÓR ORATORYJNY

Na finałowy koncert tegorocznej edycji festiwalu zapraszamy do gotyckiego Kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, gdzie zaprezentujemy arcydzieło sztuki oratoryjnej – Stworzenie świata - Józefa Haydna.

WIECZÓR MŁODYCH TALENTÓW

WIECZÓR MŁODYCH TALENTÓW

Przedostatni koncert festiwalu wypełnią wielkie dzieła w wykonaniu młodych, utalentowanych obywateli całego świata.

KONCERT GOSPEL

KONCERT GOSPEL

Peter Mante's Gospel Project jest afro-amerykańską formacją wokalną. Grupa powstała w roku 2002 w Nadrenii w okolicach Düsseldorfu. Szefem jest pianista, dyrygent i aranżer Peter Mante.

WIECZÓR W PLANETARIUM

WIECZÓR W PLANETARIUM

Film „Chopin the Space Concert” nakręcony został w kosmosie podczas wyprawy STS-130, w czasie której astronauci słuchali płyty z muzyką Fryderyka Chopina. Załoga Endeavour i Stacji Kosmicznej każdą wolną chwilę wykorzystywała na kręcenie zdjęć filmowych, inspirowanych utworami polskiego kompozytora.

WIECZÓR SŁOWACKI

WIECZÓR SŁOWACKI

sobota 8 sierpnia, godz. 20:00, Collegium Maximum, Sala Reprezentacyjna Senatu UMK Bilety: 25/15 zł

WIECZÓR FIŃSKI

WIECZÓR FIŃSKI

Połączenie krajów nordyckich z epoką baroku może wydać się dziwne, jednak jej charakterystyczne cechy, jak np. zamiłowanie artystów do ornamentyki i bogatego ozdabiania melodii rozprzestrzeniły się na wszystkie kraje europejskie.

WIECZÓR ALPEJSKI i wystawa

WIECZÓR ALPEJSKI i wystawa

Pierwszy raz w Toruniu wystąpi nietuzinkowy artysta – Włoch Carlo Torlontano, z niemniej ciekawym instrumentem – rogiem alpejskim.

WIECZÓR TEMPUS FANTASY

WIECZÓR TEMPUS FANTASY

Projekt prezentuje zupełnie nowe i świeże oblicze muzyki instrumentalno - elektronicznej. Po raz pierwszy jesteśmy świadkami oryginalnego i ambitnego połączenia klasycznej muzyki fortepianowej improwizowanej z ambientową i transową elektroniką.

WIECZÓR FRANCUSKI DUET FORTEPIANOWY DUO BENZAKOUN

WIECZÓR FRANCUSKI DUET FORTEPIANOWY DUO BENZAKOUN

Tych dwoje pianistów jawi się jako duet niemal doskonały – ich główne atuty to niezwykła równowaga brzmienia oraz zdolność do ukazywania emocji, często znacznie bogatszych niż te, wynikające z zapisu utworu. (Ouest France).

INAUGURACJA XIX MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU „NOVA MUZYKA I ARCHITEKTURA” WIECZÓR TRZECH TENORÓW

INAUGURACJA XIX MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU „NOVA MUZYKA I ARCHITEKTURA” WIECZÓR TRZECH TENORÓW

Stało się już tradycją, że koncert inaugurujący Festiwal wpisany jest w uroczyste obchody Dni Torunia. W tym roku na scenie pojawią się znakomici polscy tenorzy: Tomasz Kuk, Tadeusz Szlenkier i Adam Zdunikowski. Solistom towarzyszyć będzie Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod batutą Maestro Sławomira

Przebój z epoki disco  na zakończenie Koncertów Promenadowych

Przebój z epoki disco na zakończenie Koncertów Promenadowych

To druga, gdańska odsłona popularnych koncertów organizowanych na wzór brytyjskiej telewizji BBC, podczas których muzyka klasyczna spotyka się z popularną.

Aniello Desiderio: Mistrz z Neapolu

Aniello Desiderio: Mistrz z Neapolu

26 lipca we Wrocławiu odbędzie się koncert legendarnego wirtuoza gitary, Aniello Desiderio w klubie muzycznym Stary Klasztor.

« 1 2 3 4 5 ... 2852 2853 2854 2855 2856 2857 ... 3035 3036 3037 3038 3039 3040 »

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl