Znajdziesz tutaj informacje na temat najbliższych koncertów i wydarzeń związanych z muzyką klasyczną odbywających się na terenie całego kraju. Jeśli posiadasz zespół wykonujący muzykę klasyczną i jesteś zainteresowany publikacją informacji o jego koncertach w naszym portalu koniecznie skontaktuj się z nami ([email protected]).
Opera
Operetka
Koncerty
Sezon koncertowy 2018/2019 {oh!} Orkiestra Historyczna otworzyła na scenach europejskich. Końcem września zespół zadebiutował w Theater an der Wien, zbierając niezwykle entuzjastyczne recenzje – w jednej z nich czytamy, iż orkiestra „rozłożyła na łopatki” wiedeńską publiczność.
Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi zaprasza na szóstą edycję AŻ Festiwalu do Sali Koncertowej uczelni przy ulicy Żubardzkiej.
14 listopada 2018 roku społeczność Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu będzie szczególnie wspominać Osobę Profesora Jana Antoniego Wichrowskiego (1942–2017).
Na zaproszenie jednej z największych imprez muzycznych na Śląsku – Festiwalu Gorczyckiego, zespół Baroque Collegium 1685 czyli Szczawnicki Chór Kameralny & czeska orkiestra Musica Florea Praha, zaprezentują wokalno-instrumentalną muzyką pochodząca z XVII wieku.
W poniedziałek 5 listopada publiczność nie tylko wysłuchała pieśni w wykonaniu Patrycji Krzeszowskiej (sopran) i Krzysztofa Marciniaka (tenor), ale i czynnie uczestniczyła w koncercie. Każdy ze słuchaczy dostał śpiewnik i mógł wspólnie cieszyć się ze wspólnego wykonywania polskiej liryki wokalnej -
Już 17 listopada w krakowskim Teatrze Łaźnia Nowa odbędzie się druga odsłona wyjątkowego projektu Tauron Nowa Muzyka Pop-Up! Podczas wydarzeń sygnowanych marką festiwalu występują artyści światowej klasy i tym razem nie będzie inaczej. W Nowej Hucie zagrają:
We wtorek 13 listopada 2018 r. członkowie Koła Naukowego „Piąte Koło u Wozu” zapraszają na koncert w ramach Konferencji Naukowej „Muzyka – Media – Marketing”.
Koncerty odbędą się 11 listopada, a ich program w całości wypełnią utwory polskich kompozytorów.
Konferencja naukowa pt. „Muzyka – Media – Marketing” odbędzie się w dniach 13–14 listopada 2018 roku w Akademii Muzycznej w Łodzi. Podczas dwudniowych wykładów, dyskusji oraz warsztatów kilkunastu gości z branży muzyczno-dziennikarskiej podzieli się swoimi doświadczeniami zdobytymi przez lata pracy.
Koncert promujący pierwsze w historii fonograficzne wydanie kompletu dzieł Franciszka Liliusa.
W jubileuszowym roku odzyskania przez Polskę niepodległości Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia tę wspaniałą rocznicę uczci aż trzema koncertami 11 listopada!
Osoba Ignacego Jana Paderewskiego wpisana jest nie mniej znacząco zarówno w historię światowej muzyki, jak też w dzieje naszej ojczyzny.
W roku upamiętniającym stulecie odzyskania niepodległości Festiwal Soundedit zaprasza na dziesięć unikatowych koncertów, które odbywają się w zaskakujących lokalizacjach w Łodzi.
Radiowe Centrum Kultury Ludowej zaprasza 16.11.2018 o godz. 19.00 do Muzycznego Studia PR im. Agnieszki Osieckiej na koncert zespołu POLMUZ - laureata I nagrody w Konkursie Muzyki Folkowej „Nowa Tradycja” 2018 i Nagrody Specjalnej im. Czesława Niemena.
W piątek 9 listopada br. o godz. 19.00 w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji pierwszych urodzin Polskiego Radia Chopin oraz Stulecia Niepodległości Polski.
Copyright © 2011-2025 CameralMusic.pl