Wydarzenia muzyczne

Znajdziesz tutaj informacje na temat najbliższych koncertów i wydarzeń związanych z muzyką klasyczną odbywających się na terenie całego kraju. Jeśli posiadasz zespół wykonujący muzykę klasyczną i jesteś zainteresowany publikacją informacji o jego koncertach w naszym portalu koniecznie skontaktuj się z nami ([email protected]).II Studencka Sesja Naukowa - "Akordeonista-Kompozytor"

Z okazji Światowego Dnia Akordeonu Koło Naukowe Akordeonistów Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku zaprasza na II Studencką Sesją Naukową - "Akordeonista-Kompozytor". Tego dnia w Sali Senatu AM Gdańsk odbędzie się studencka sesja naukowa, którą zakończy koncert finałowy.

Koncert fortepianowy - Erika Chiku

Koncert odbędzie się 5 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach.

Jedność w różnorodności

Istnieją takie dzieła literackie, które nieustannie, już od pokoleń inspirują twórców różnych dziedzin sztuki. Doskonałym przykładem jest Księga Psalmów. Z niej właśnie pochodzą teksty utworów, które zostaną zaprezentowane na naszym koncercie.

Trio Confusion Project w Studiu Agnieszki Osieckiej

Program 2 Polskiego Radia zaprasza 6.05.2016 o godz. 19.00 do Muzycznego Studia im. Agnieszki Osieckiej na koncert Confusion Project - trio z Trójmiasta, powstałe na początku 2013 roku. Zespół tworzą: Michał Ciesielski - fortepian, Piotr Gierszewski - gitara basowa i Adam Golicki - perkusja.

„Operetka” wg dramatu Gombrowicza | 18,19 maja

„Operetka” wg dramatu Witolda Gombrowicza powraca w maju na scenę Warszawskiej Opery Kameralnej. Operę Michała Dobrzyńskiego w reżyserii Jerzego Lacha zobaczymy już w przyszłym miesiącu – 18 i 19 maja. To jak dotąd jedyna operowa realizacja słynnego dzieła pisarza w Polsce.

I Międzynarodowy Festiwal Duetów Fortepianowych DUETTISSIMO

Festiwal potrwa przez 4 dni. Koncerty w jego ramach odbędą się trzykrotnie przy ul. św. Tomasza 43, a w środę 27.04 w Auli Florianka.

Polskie gwiazdy muzyki apelują! Wspieraj legalną muzykę. #playtidal / FRYDERYKI 2016

Apel PLAY, do którego przyłączyło się wiele artystów był jasny – Wspieraj legalną muzykę. #playtidal! Operator podczas święta polskiej muzyki, gali Fryderyków 2016, zainicjował kampanię społeczną, której celem jest zachęcenie Polaków do korzystania wyłącznie z legalnych źródeł muzyki cyfrowej.

Pierwsi wokaliści śpiewają dyplomy

W utworzonej w 2010 roku Akademii Sztuki w Szczecinie nie od początku słychać było zewsząd profesjonalny śpiew. Wprawdzie prowadzone były zajęcia z emisji głosu przewidziane siatką godzin na kierunku edukacja muzyczna, jednak brakowało wokalistyki. Ten kierunek udało się otworzyć w 2013 roku.

Trzaska w radiu, czyli 50. urodziny Mikołaja Trzaski

Program 2 Polskiego Radia i Kilogram Records zapraszają 30 kwietnia br. z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu do Studia Koncertowego im. Witolda Lutosławskiego, gdzie gościć będziemy - obchodzącego 50. urodziny - saksofonistę Mikołaja Trzaskę.

{oh!} Orkiestra Historyczna zainauguruje XXVI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej „Gaude Mater”

W tym roku katowicki zespół na jednej estradzie połączy się z orkiestrą i chórem Die Kölner Akademie z Kolonii, by wspólnie wykonać jedno z najwspanialszych dzieł muzycznych w dziejach - „Pasję wg św. Mateusza” Jana Sebastiana Bacha wraz ze światowej sławy solistami.

Premiera „Sanctus Adalbertus” Góreckiego i „Pasji wg św. Łukasza” Pendereckiego na 1050-lecie chrztu Polski w NInA

Już 26 i 27 kwietnia w siedzibie NInA będzie można premierowo zobaczyć rejestracje dwóch wyjątkowych koncertów: prawykonania ostatniego z pośmiertnie odnalezionych dzieł Góreckiego - „Sanctus Adalbertus” i zarejestrowanej przed miesiącem „Pasji wg św. Łukasza” Krzysztofa Pendereckiego.

KONCERT ORKIESTRY DĘTEJ AKADEMII MUZYCZNEJ W KRAKOWIE

Dużą popularnością cieszą się zawsze koncerty Orkiestry Dętej Akademii Muzycznej w Krakowie. Z pewnością będzie tak i tym razem w niedzielę 24 kwietnia o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej przy ul. św. Tomasza 43.

LUDZIE KULTURY ŁĄCZMY SIĘ! w najbliższą sobotę, 23 kwietnia!

Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem serdecznie zaprasza w najbliższą sobotę, 23 kwietnia o godzinie 17:00 do Domu pod Jedlami w Zakopanem, ul. Droga na Koziniec 1 na przedostatnią debatę o kulturze w ramach projektu „Obywatelskie kształtowanie polityki kulturalnej Podhala”.

Dziecięce Ogrody Muzyczne: "Turandot" Giacomo Pucciniego // 24 kwietnia godz. 12:00 w PROMie Kultury Saska Kępa

Zapraszamy na interaktywny spektakl dla dzieci zatytułowany Dziecięce Ogrody Muzyczne: „Turandot” Giacomo Pucciniego, który odbędzie się w sobotę 23 kwietnia w PROMie Kultury Saska Kępa.

Koncert muzyki kameralnej 22.04.2016, g. 19:00 // PROM Kultury Saska Kępa

Koncert muzyki kameralnej odbędzie się 20 kwietnia o godz. 19.00 w PROMie Kultury Saska Kępa.

« 1 2 3 4 5 ... 2076 2077 2078 2079 2080 2081 ... 2302 2303 2304 2305 2306 2307 »

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl