Wydarzenia muzyczne

Znajdziesz tutaj informacje na temat najbliższych koncertów i wydarzeń związanych z muzyką klasyczną odbywających się na terenie całego kraju. Jeśli posiadasz zespół wykonujący muzykę klasyczną i jesteś zainteresowany publikacją informacji o jego koncertach w naszym portalu koniecznie skontaktuj się z nami ([email protected]).Mały Teatr Kępa na 100-lecie: „Wielki Czarodziej Oz” L. Frank Baum

Spektakl odbędzie się w niedzielę 8 maja w PROMie Kultury Saska Kępa.

Smyki na Kępie - zajęcia muzyczne dla dzieci i rodziców odkrywające świat dźwięków

W sobotę 7 maja w PROMie Kultury Saska Kępa odbędą się zajęcia muzyczne dla dzieci i rodziców odkrywające świat dźwięków pt. "Smyki na Kępie".

7. Międzynarodowy Festiwal Chóralny i Orkiestrowy w Poreč (Istria, Chorwacja)

Oprócz pięknych parków, malowniczych brzegów kamiennych i długich plaży riwiera chorwacka oferuje wiele wydarzeń kulturalnych pierwszej klasy, takich jak Istra Music Festival z zespołami chóralnymi i orkiestrami z całego świata.

6. Międzynarodowy Festiwal Chórów i Orkiestr w Rzymie (Włochy)

Tytuły "Wieczne Miasto" czy też "Centrum Świata" nie są zbyt skromne. Jednak szczyci się nimi włoska metropolia i akcentuje swe znaczenie w historii świata. Podczas krótkiej wizyty nie ma wręcz możliwości zapoznania się ze wszystkimi atrakcjami miasta o historii liczącej sobie trzy tysiące lat.

6. Międzynarodowy Festiwal Chóralny i Orkiestrowy w Badenii (Niemcy)

Już Rzymianie doceniali i korzystali z tutejszych gorących źródeł. Niezwykła okolica Szwarcwaldu, liczne wille pięknych i bogatych, uzdrowiska ze źródłami termalnymi, czwarty co do wielkości teatr festiwalowy „Festspielhaus“ na świecie oraz kasyno światowej sławy kreują atmosferę uzdrowiska międzyna

3. Międzynarodowy Festiwal Chórów i Orkiestr w Wiedniu (Austria)

Niewiele jest miast, które posiadają tak szeroką ofertę kulturalną jak stolica Austrii. Wystarczy wspomnieć Filharmoników Wiedeńskich, Wiedeński Chór Chłopięcy, Wiedeńską Operę Narodową czy niezliczone muzea mieszczące się w tym mieście.

Pomorskie Talenty w Filharmonii Bałtyckiej - 8 maja, Sala Koncertowa

W niedzielę, 08 maja, o godzinie 18:00 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się koncert pt. „Pomorskie Talenty. Wybitni soliści Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku”. Podczas koncertu pojawią się nie tylko muzycy-instrumentaliści, ale też sopranistka i dyrygent.

FILHARMONICY GDAŃSCY NA SWÓJ JUBILEUSZ

Koncert odbędzie się w niedzielę 22 maja w Sali Kameralnej na Ołowiance

Platypus Ensemble w Studiu im. Władysława Szpilmana

Program 2 Polskiego Radia oraz Austriackie Forum Kultury zapraszają 19 maja br. do Muzycznego Studia Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana na koncert Platypus Ensemble — wiedeńskiego zespołu, który zamawia i wykonuje utwory młodych kompozytorów z całego świata.

WIELKA SYMFONIKA POD BATUTĄ MAESTRO MARKA PIJAROWSKIEGO

Bartók i Czajkowski – dwie wielkie osobowości, wielka symfonika, kolorystyka i rozmach twórczy. Do tego znakomity dyrygent, mistrz wielkiej formy, maestro Marek Pijarowski.

RÓŻNORODNOŚĆ BARW - KONCERT ORKIESTRY KAMERALNEJ AKADEMII MUZYCZNEJ W KRAKOWIE

Do Auli Florianka Akademia Muzyczna w Krakowie zaprasza w sobotę 7 maja na godzinę 18:00. Zabrzmi muzyka współczesna, sygnowana dwoma nazwiskami krakowskich twórców: Krzysztof Penderecki oraz Maciej Negrey.

Maj w Akademii Muzycznej we Wrocławiu

Majowy newsletter Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

Niedziela z muzyką klasyczną: Wieczór Muzyki Słowiańskiej

Spotkanie z Muzyką Słowiańską odbędzie się w niedzielę 8 maja o godz. 19:00 w PROMie Kultury Saska Kępa.

Muzyka na polskim dworze królewskim w XVII wieku - koncert na instrumentach historycznych

Muzyka na polskim dworze królewskim w XVII wieku - koncert na instrumentach historycznych anonsujący międzynarodową konferencję muzykologiczną: „Music Migration in the Early Modern Age: Centres and Peripheries – People, Works, Styles, Paths of Dissemination and Influence”

Wieczór z Gwiazdą | Gościem Akademii będzie znakomity pianista Pascal Devoyon

Akademia Muzyczna w Łodzi zaprasza w środę 4 maja na recital fortepianowy wybitnego francuskiego pianisty Pascala Devoyona, laureata wielu słynnych konkursów fortepianowych, w tym Konkursu im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie, profesora Universität der Künste w Berlinie.

« 1 2 3 4 5 ... 2075 2076 2077 2078 2079 2080 ... 2302 2303 2304 2305 2306 2307 »

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl