Wydarzenia muzyczne

Znajdziesz tutaj informacje na temat najbliższych koncertów i wydarzeń związanych z muzyką klasyczną odbywających się na terenie całego kraju. Jeśli posiadasz zespół wykonujący muzykę klasyczną i jesteś zainteresowany publikacją informacji o jego koncertach w naszym portalu koniecznie skontaktuj się z nami ([email protected]).Epokowy śpiewający dyplom w Akademii Sztuki w Szczecinie

W czwartek 5 maja 2016 roku w Sali Anny Jagiellonki Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, w co prawda niedługiej, lecz jakże intensywnej historii Akademii Sztuki w Szczecinie, pierwszy licencjacki dyplom z wokalistyki złożyła sopranistka z klasy śpiewu solowego dr Sylwii Burnickiej – Kalischewskiej

Koncert muzyki maryjnej | poświęcenie kościoła na Żabiance

15 maja, w niedzielę Zesłania Ducha Świętego, Polski Chór Kameralny zaprasza na Żabiankę, do świątyni Matki Bożej Fatimskiej, na nadzwyczajny koncert wpisujący się w obchody uroczystości konsekracji kościoła. Po ponad trzydziestu latach od rozpoczęcia budowy nadszedł dzień, w którym możemy świętować

Perkusyjne koncerty, warsztaty i wykłady w Akademii Muzycznej w Łodzi

W dniach 11-12 maja 2016 roku w Sali koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Artystyczna „Rozwój technik wykonawczych i tendencje w światowej sztuce perkusyjnej”. W ramach konferencji będzie można wziąć udział w wykładach, warsztatach i koncertach z udz

Koncert z cyklu MUSIC + w Krakowie

Koncert z cyklu MUSIC +, odbędzie się 11 maja w Młodzieżowym Domu Kultury „Dom Harcerza”, ul. Reymonta 18, o godzinie 19.00. Tym razem będzie to koncert Zuzanny Bachmińskiej. W programie m.in.: Brahms, Chopin, Penderecki.

Wielki dyrygent i wielki wiolonczelista na scenie PFB

12.05 o godzinie 19:00 na Sali Koncertowej Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się koncert z cyklu „Wielcy Dyrygenci”. Na scenie pojawią się dwie gwiazdy świata muzyki klasycznej: George Tchitchinadze i Tomasz Strahl.

Pasaż dźwiękowy PRZESTRZENNE DOŚWIADCZENIE HISTORII WROCŁAWIA w NFM

Pasaż to korytarz dźwiękowo-świetlny dedykowany wspomnieniom dawnej muzyki i dźwięków Wrocławia. Miasto ma bardzo bogatą przeszłość, znajdowało się w granicach różnych krajów i zawsze było uważane za ważne miejsce wymiany kulturalnej.

Piękno tanga nuevo w wykonaniu międzynarodowego kwintetu

Międzynarodowy skład, pięć różnych instrumentów i dźwięki argentyńskiego tanga. 27 czerwca br. w Filharmonii Narodowej w Warszawie wystąpi grupa „Deco Ensemble”. Podczas koncertu organizowanego przez fundację Zygmunt Zaleski Stichting, zespół wykona utwory w stylu tango nuevo.

W 100. ROCZNICĘ ŚMIERCI MAXA REGERA

Kompozycje organowe Maxa Regera zabrzmią tym razem w interpretacji uznanego włoskiego organisty Roberto Mariniego w Sali organowej 404 Akademii Muzycznej w Krakowie w poniedziałek 9 maja o godzinie 18.00.

Maria Keohane, Maria Sanner i Orkiestra Arte dei Suonatori

7 maja w Poznaniu w Kościele oo. Franciszkanów orkiestra Arte dei Suonatori wraz ze znakomitymi śpiewakami wykona po raz pierwszy w Poznaniu Serenadę „Antonio e Cleopatra” Johanna Adolfa Hassego. Koncert odbędzie się o 19:30.

Jakub Jakowicz i Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Marka Pijarowskiego w Studiu Witolda Lutosławskiego

Program 2 Polskiego Radia i Polska Orkiestra Radiowa zapraszają 22 maja br. o godz. 19.00 do Studia Lutosławskiego na koncert symfoniczny z udziałem Jakuba Jakowicza (skrzypce) oraz Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Marka Pijarowskiego.

SoundLab - Filharmoniczne Laboratorium Muzyki Elektronicznej

Dziewięć miesięcy, dziewięć niepowtarzalnych koncertów i jedna nadzwyczajna projekcja filmowa. Od października do czerwca unikatowe wnętrza Filharmonii w Szczecinie staną się areną wyjątkowych wydarzeń pod wspólną nazwą SoundLab.

Zapomniane Miasto – cykl koncertów | maj-sierpień

Pierwszy koncert w ramach cyklu „Zapomniane Miasto” już w niedzielę, 8 maja, o godz. 18:00 w hali Dworca Nadodrza. Wystąpi Kajetan Galas grający na organach Hammonda.

Best Fest | Millennium Docs Against Gravity - bezpłatne pokazy festiwalowych laureatów w NInA

NInA jest partnerem tegorocznej edycji festiwalu, który odbędzie się w dniach 13-22 maja w Warszawie oraz fundatorem nagrody „Nos Chopina” dla najlepszego filmu muzycznego.

Miasto w Odcinkach. Odcinek mizofoniczny

Odcinki to nowy cykl Instytutu Kultury Miejskiej, którego formuła łączy w sobie muzykę, wideo, elementy teatru, performansu oraz inne dziedziny sztuki. Na Odcinek pierwszy, mizofoniczny, do którego oprawę muzyczną stworzy specjalnie na tę noc powołana Wielka Orkiestra Mizofoniczna, zapraszamy 11 cze

Muzeum Muzyki urodzinowo

Baltic Neopolis Orchestra kończy w maju 8 lat i z tej okazji wykona koncerty w ramach wszystkich swoich szczecińskich cykli koncertowych: 8 maja BNO+, 15 maja Muzeum Muzyki i 21 maja Wielcy Koncertmistrzowie.

« 1 2 3 4 5 ... 2074 2075 2076 2077 2078 2079 ... 2302 2303 2304 2305 2306 2307 »

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl