Wydarzenia muzyczne

Znajdziesz tutaj informacje na temat najbliższych koncertów i wydarzeń związanych z muzyką klasyczną odbywających się na terenie całego kraju. Jeśli posiadasz zespół wykonujący muzykę klasyczną i jesteś zainteresowany publikacją informacji o jego koncertach w naszym portalu koniecznie skontaktuj się z nami ([email protected]).BNO urodzinowo w Filharmonii

Baltic Neopolis Orchestra kończy w maju 8 lat. Z tej okazji zaplanowane zostały koncerty w ramach wszystkich szczecińskich cykli koncertowych Orkiestry: 8 maja BNO+, 15 maja Muzeum Muzyki i 21 maja Wielcy Koncertmistrzowie.

Koncert muzyki filmowej w wykonaniu Orkiestry Dętej – najlepszy sposób na piątek 13-go!

W wykonaniu Orkiestry Dętej Akademii Muzycznej usłyszymy znane motywy z takich filmów, jak: „Szczęki”, „Gwiezdne Wojny”, „Kapitan Ameryka” czy gier komputerowych „Super Mario Bros” i „Fate of the Gods”.

AUTOR MUZYKI FILMOWEJ Z PRAWYKONANIEM W FILHARMONII

20 maja, o godzinie 19:00 w PFB odbędzie się światowe prawykonanie utworu Pawła Mykietyna, kompozytora muzyki festiwalowej, filmowej i teatralnej. Skomponował on utwory do filmu „Essential Killing” czy spektaklu „Poskromienie Złośnicy”.

„Europa-Orient: Polska-Chiny”

Trwające od kilku lat intensywne kontakty krakowskiej Akademii Muzycznej w Krakowie z uczelniami muzycznymi Chin owocują nie tylko pokaźną liczbą studentów Kraju Środka, pracującymi pod kierunkiem krakowskich pedagogów muzyki, lecz także wieloma interesującymi projektami artystycznymi.

Carl Orff - Carmina Burana

15 maja 2016 roku w Narodowym Forum Muzyki zostanie wykonana kantata Carmina Burana C. Orffa. Wydarzenie odbędzie się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Chemnitz – Praga – Wrocław.

J.S. Bach - „Muzyka i Słowo” Koncert połączony z Wystawą Biblijną

Już w najbliższą sobotę, na początek Nocy Muzeów niecodzienne wydarzenie muzyczne dla katowickich miłośników muzyki Jana Sebastiana Bacha. 14 maja w Kościele Ewangelickim w Katowicach o godz. 17.00 odbędzie się koncert zatytułowany „J.S. Bach – Muzyka i Słowo”.

Festiwal KKN 2016

Już w najbliższy piątek Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia zainauguruje drugą edycję Festiwalu Katowice Kultura Natura. W tym roku w doborze repertuaru rada programowa festiwalu kierowała się motywem przewodnim – Duchowość.

Koncert muzyki Jana Krenza

24 maja zapraszamy do Muzeum Powstania Warszawskiego na wieczór z utworami Jana Krenza – wybitnego polskiego kompozytora i wszechstronnego dyrygenta. Wykona je jeden z najbardziej interesujących i utalentowanych kwartetów smyczkowych: Royal String Quartet.

WARSZTATY ARTYSTYCZNE - Teatr Wielki w Łodzi

Warsztaty artystyczne to zajęcia multidyscyplinarne skierowane do dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 15 lat. Ich wszechstronność polega na tym, iż uczestnicy mają możliwość udziału w zajęciach: plastycznych, tanecznych, muzycznych oraz wokalno-aktorskich.

TEATR WIELKI W ŁODZI REPERTUAR LIPIEC 2016

Lipiec w Teatrze Wielkim w Łodzi

TEATR WIELKI W ŁODZI | REPERTUAR CZERWIEC 2016

Czerwiec w Teatrze Wielkim w Łodzi

TEATR WIELKI W ŁODZI | REPERTUAR MAJ 2016

Maj w Teatrze Wielkim w Łodzi to m. in. premiera TURANDOT Pucciniego.

Wieczór z mistrzami | ŚWIĘTO WIOSNY/ KRZESANY

Dwuczęściowy wieczór z muzyką baletową dwóch znakomitych kompozytorów, którzy zainspirowani: wierzeniami i obrzędami pogańskiej Rusi – Święto wiosny i niepowtarzalnością polskiego folkloru góralskiego – Krzesany, stworzyli dwa jakże różne stylistycznie i klimatycznie dzieła muzyczne.

Jaką operę zobaczymy w lipcu na Targu Węglowym? Zagłosuj na portalu Trójmiasto.pl

Głosowanie potrwa tydzień, od 9 do 15 maja. Jerzy Snakowski, który na żywo komentować będzie spektakl proponuje w tym roku: „Poławiaczy pereł” Bizeta, „Otella” Verdiego, „Pajace” Leoncavalla „Cyrulika sewilskiego” Rossiniego i „Turandot” Pucciniego. Wyniki zostaną ogłoszone 16 maja.

"Warsaw Camerata à la carte!"

W niedzielę 15 maja o godz. 16:00 w kościele warszawskiej Parafii Matki Bożej z Lourdes przy ul. Wileńskiej 69, odbędzie się drugi tegoroczny koncert piątej serii cyklu „Warsaw Camerata à la carte!”.

« 1 2 3 4 5 ... 2073 2074 2075 2076 2077 2078 ... 2302 2303 2304 2305 2306 2307 »

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl