Wydarzenia muzyczne

Znajdziesz tutaj informacje na temat najbliższych koncertów i wydarzeń związanych z muzyką klasyczną odbywających się na terenie całego kraju. Jeśli posiadasz zespół wykonujący muzykę klasyczną i jesteś zainteresowany publikacją informacji o jego koncertach w naszym portalu koniecznie skontaktuj się z nami ([email protected]).Ice Jazz zaprasza na wyjątkowy show - pojedynek skrzypcowy Roby Lakatos kontra Adam Bałdych

O wyjątkowości krakowskiego koncertu stanowić będzie jego „pojedynkowa” formuła. Dwie pierwsze części widowiska to prezentacja projektów Lakatosa i Bałdycha z ich międzynarodowymi zespołami.

JOSE TORRES W POLSKIEJ FILHARMONII BAŁTYCKIEJ

22.05 o godzinie 12:00 na Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się koncert skierowany do najmłodszych: „Gorące rytmy z serca Karaibów na powitanie wakacji”. Podczas niego słuchacze przeniosą się na Kubę - największą z wysp Wielkich Antyli, która zachęca ciepłymi, lazurowymi woda

Michel Legrand już w listopadzie wystąpi w Polsce!

W listopadzie Michel Legrand z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej zagra dwa niesamowite koncerty – w ICE Kraków oraz na warszawskim Torwarze. To będzie niepowtarzalna uczta dla wszystkich melomanów!

Festiwal TRZY-CZTE-RY. Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje

Festiwal TRZY-CZTE-RY. Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje. mający miejsce w Warszawie to wyjąt-kowe wydarzenie w polskim pejzażu wydarzeń artystycznych. Poprzez swoje założenia i starannie do-brany program łączy w sobie elementy ponadczasowości dzieła i jego aktualności.

Koncert z cyklu MUSIC + w Krakowie

Koncert z cyklu MUSIC+ w wykonaniu Macieja Kanikuły odbędzie się 18 maja 2016r, o godzinie 19.00 w Młodzieżowym Domu Kultury „Dom Harcerza”, ul. Reymonta 18.

Bezpłatne zwiedzanie Teatru w ramach DOFE (12 V 2016)

12 maja 2016 r. w godz. 9:30 - 11:30 zapraszamy na wizytę za kulisami łódzkiej opery, w której odkryjemy tajemnice magii teatru. Powstaje ona za sprawą świetnych fachowców w pracowniach teatralnych, które goście będą mieli sposobność zobaczyć.

Copernicus Festival

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu będzie również o muzyce. W niedzielę 22 maja w Sali Kameralnej krakowskiej Akademii Muzycznej odbędzie się koncert z wykładem prof. Anny Brożek.

„Bromba i muzyka” - duet Wojtyszków w Filharmonii w Szczecinie

Po sukcesie „Gombki F.”, przygotowanej na podstawie „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza, Filharmonia w Szczecinie przygotowuje kolejne ambitne wydarzenie artystyczne – spektakl „Bromba i muzyka”. Do współpracy udało się namówić samego autora kultowej „Bromby” – Macieja Wojtyszkę.

Al Jarreau Duo w Filharmonii

1 lipca w Filharmonii w Szczecinie wystąpi znakomity wokalista jazzowy, zdobywca 7 nagród Grammy - Al Jarreau. Koncert Jarreau jest pierwszym z trzech wielkich koncertów, które odbędą się na przełomie czerwca i lipca 2016 r., kończąc pierwszą edycję tegorocznego jazzowego cyklu Espressivo w Filharmo

Spektakle tańca w ramach konferencji „Taniec współczesny w drugiej połowie XX wieku” w Łodzi

„List” i „Poniżej nieba, czyli … po polsku” to dwa spektakle teatru tańca w choreografii Witolda Jurewicza, które zostaną zaprezentowane w sobotę 14 maja w ramach konferencji naukowej „Taniec współczesny w drugiej połowie XX wieku” zorganizowanej przez Akademię Muzyczną w Łodzi wspólnie z Instytutem

Giovanni Battista Pergolesi – La serva padrona

Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz Akademia Muzyczna w Krakowie zapraszają do udziału w Seminarium Naukowym "Recytatyw i jego praktyczna realizacja na przykładzie inscenizacji La serva padrona Giovanniego Battisty Pergolesiego".

Gala Finałowa Konkursu Polskich Krytyków Muzycznych KROPKA

Już 12 maja 2016 roku o godz. 18.30 w siedzibie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w Warszawie przy ul. Fredry 8 odbędzie się Gala Finałowa Konkursu Polskich Krytyków Muzycznych KROPKA zorganizowanego przez Fundację MEAKULTURA.

VIVALDI WE FLORIANCE

Na kolejny koncert Orkiestry Barokowej Akademii Muzycznej w Krakowie, która tym razem wystąpi pod kierunkiem wiolonczelistki Teresy Kamińskiej, zapraszamy do Auli Florianka w niedzielę 15 maja na godzinę 18.00.

AKADEMIA W OPERZE

W piątek 13 maja Akademia Muzyczna zaprasza wszystkich melomanów, a szczególnie sympatyków oper do gmachu Opery Krakowskiej.

Noc Muzeów w PROMie Kultury

3. edycja NOCY MUZEÓW w PROMie Kultury Saska Kępa odbędzie się już w sobotę, 14 maja (godz. 20:00-23:00). W ramach wydarzenia odbędzie się wernisaż wystawy plakatów "Cały ten jazz!" autorstwa Agnieszki Sobczyńskiej oraz koncert uwiecznionych na pracach artystki muzyków jazzowych.

« 1 2 3 4 5 ... 2072 2073 2074 2075 2076 2077 ... 2302 2303 2304 2305 2306 2307 »

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl