Znajdziesz tutaj informacje na temat najbliższych koncertów i wydarzeń związanych z muzyką klasyczną odbywających się na terenie całego kraju. Jeśli posiadasz zespół wykonujący muzykę klasyczną i jesteś zainteresowany publikacją informacji o jego koncertach w naszym portalu koniecznie skontaktuj się z nami ([email protected]).
Opera
Operetka
Koncerty
Czwarta edycja wydarzenia Rzeszowska Jesień Muzyczna nosi podtytuł „Zapomniana muzyka” i będzie poświęcona muzyce kameralnej, zarówno jej arcydziełom, jak i zapomnianym skarbom. Festiwal potrwa od 3 do 25 października. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.
Ponad rok na swoją polską premierę musiało czekać „Perpetuum stabile” Pawła Mykietyna. Utwór wykonany zostanie po raz pierwszy w Polsce 18 września w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach” w Zakopanem.
Projekt Viva Beethoven! –250. rocznica urodzin kompozytora to cykl wydarzeń prezentujących utwory prekursora romantyzmu w muzyce – Ludwiga van Beethovena. Jego dzieła wykona Toruńska Orkiestra Symfoniczna oraz znakomici soliści.
Ostatnim odcinkiem z cyklu filmów będzie wizyta w Trzcińsku-Zdroju. Narratorem filmu jest Paweł Migdalski, autor tegorocznej trasy historycznej festiwalu. Wyjątkową atrakcją filmu jest rejestracja koncertu zespołu Consortium Sedinum
Podczas trzech koncertów usłyszymy zapomniane utwory polskich kompozytorów, zarówno tych znanych, jak Krzysztof Penderecki czy Feliks Nowowiejski, jak i tych, o których dziś się nie pamięta, jak m.in. Paula Szalit, Karol Kątski czy Rachel Knobler.
Beethoven, Haydn i Lessel to bohaterowie koncertu, którym Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie rozpocznie sezon artystyczny 2020/2021. Gwiazdą wieczoru będzie znakomita sopranistka Olga Pasiecznik, a Orkiestrę poprowadzi jej dyrektor artystyczny Michał Klauza.
Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” serdecznie zaprasza 13 września o godzinie 18:00 na koncert online „Camerata Silesia Janowi Pawłowi II”, który odbędzie się na kanale YouTube Zespołu: www.youtube.com/cameratasilesiakatowice.
Spektakl powstał do wybranej muzyki Wolfganga Amadeusza Mozarta, Jeana Josepha Rodolphe’a i Macieja Radziwiłła. Zatańczą gościnnie tancerze zespołu Cracovia Danza, którym towarzyszyć będzie Zespół Instrumentów Dawnych Polskiej Opery Królewskiej Capella Regia Polona pod kierunkiem Lilianny Stawarz.
Program 2 Polskiego Radia, stały patron Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans, zaprasza melomanów na transmisje tegorocznych trzech dni – w tym uroczystego wieczoru otwarcia poświęconemu Krzysztofowi Pendereckiemu.
Warszawska Opera Kameralna jeszcze w tym roku zaprasza na kolejne spektakle, premiery wydarzenia specjalne, koncerty. Muzyka bałkańska, muzyczny crossover, tango-opera, a także performance na podstawie dzieła Stanisława Ignacego Witkiewicza.
14 września odbędzie się wyjątkowy koncert, w czasie którego wykonane zostaną obszerne fragmenty „Pasji według Św. Jana”, dzieła powstałego na zlecenie władz miasta Lipska. Tekst pasji to w całości dwa rozdziały Ewangelii wg Św. Jana.
We wrześniu w Filharmonii Śląskiej odbędą się prawykonania dwóch utworów z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego: „Exordium” na baryton i orkiestrę symfoniczną oraz „O dolce lume” na sopran solo, chór mieszany i orkiestrę smyczkową (dzwony ad libitum).
„Domówka” na dobre zadomowiła się na antenie Dwójki i w domach słuchaczy oraz internautów. Bohaterami najbliższego odcinka cyklu będą: śpiewak operowy Szymon Komasa oraz akompaniujący mu na fortepianie Marcin Kozieł.
„Międzypokoleniowa Akademia Muzyczna: Kraków/Dobczyce” potrwa od 13 września do 14 grudnia 2020 roku w Wilii Decjusza w Krakowie oraz Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym im. Burmistrza M. Pawlaka w Dobczycach.
Obchody dwudziestolecia działalności artystycznej grupy Lautari, laureata konkursu na Folkowy Fonogram Roku, zwieńczy specjalny, jubileuszowy koncert – w sobotę 12 września grupa zagra dla internautów oraz słuchaczy Programu 2 Polskiego Radia.
Copyright © 2011-2025 CameralMusic.pl