Wydarzenia muzyczne

Znajdziesz tutaj informacje na temat najbliższych koncertów i wydarzeń związanych z muzyką klasyczną odbywających się na terenie całego kraju. Jeśli posiadasz zespół wykonujący muzykę klasyczną i jesteś zainteresowany publikacją informacji o jego koncertach w naszym portalu koniecznie skontaktuj się z nami ([email protected]).Koncert z okazji 75 rocznicy śmierci Ignacego Jana Paderewskiego

Koncert z okazji 75 rocznicy śmierci Ignacego Jana Paderewskiego

Koncert z okazji 75 rocznicy śmierci Ignacego Jana Paderewskiego odbędzie się w dniach 17 września 2016r. (sobota) o godz. 16:00 w Muszli Koncertowej im. I.J. Paderewskiego w Parku Skaryszewskim.

CASIO Grand Hybrid Recital zaprasza do Bielska Białej

CASIO Grand Hybrid Recital zaprasza do Bielska Białej

Drugim z przystanków na trasie projektu „CASIO Grand Hybrid Recital” będzie Bielsko Biała. To właśnie tam, 14 września, o godzinie 17:30 w salonie muzycznym ELPA przy ulicy 1 Maja 19 odbędzie się kolejny z koncertów tego cyklu.

BACH U CYSTERSÓW WĄCHOCK 2016

BACH U CYSTERSÓW WĄCHOCK 2016

"Bach u Cystersów 2016", to szósta edycja Festiwalu „Muzyka w Opactwie”. Opactwo Wąchockie, to cudowne i nastrojowe zacisze o niepowtarzalnej architekturze. Jego położenie z dala od wielkich centrów kultury sprawia, że wzorem wielkich letnich festiwali muzycznych Europy miejsce to stanowi wy

Muzycznych wspomnień czar | Viva il Canto

Muzycznych wspomnień czar | Viva il Canto

Piosenki, które w ubiegłym stuleciu znał i nucił każdy. Słuchały ich wielbicielki Eugeniusza Bodo i fani Hanki Ordonówny. Najpiękniejsze szlagiery lat 20., 30.,40. ubiegłego stulecia.

III Festiwal Kultury Greków Polskich, 16-17 września // PROM Kultury Saska Kępa

III Festiwal Kultury Greków Polskich, 16-17 września // PROM Kultury Saska Kępa

III Festiwal Kultury Greków Polskich odbędzie się w dniach 16-17 września (piątek-sobota) w PROMie Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23.

V FESTIWAL KARPACKI |  Romantyzm - bogactwo i różnorodność

V FESTIWAL KARPACKI | Romantyzm - bogactwo i różnorodność

17 września o godzinie 19.30, wszystkich pasjonatów muzyki klasycznej zapraszamy na koncert naszej rodzimej artystki – Marty Łysyganicz, pianistki koncertującej w całej Polsce, a także uświetniającej swoim talentem i aranżacjami wydarzenia międzynarodowe.

Światowa Scena Jazzu – The Bad Plus

Światowa Scena Jazzu – The Bad Plus

Program 2 Polskiego Radia i Fundacja Jazzarium zapraszają do Studia Koncertowego im. Witolda Lutosławskiego na kolejny koncert z cyklu Światowa Scena Jazzu. 30 września br. o godz. 19.30 wystąpi na tej scenie nowojorskie trio The Bad Plus.

Pierwszy weekend jesieni w PFB

Pierwszy weekend jesieni w PFB

Z początkiem jesieni, bo już 23. i 25.09 zaprezentujemy dwa wyjątkowe wydarzenia. Podczas pierwszego z nich, zatytułowanego „Pogodne rozpoczęcie jesieni” (23.09) Marcin Zdunik, wybitny młody wiolonczelista i Orkiestra Symfoniczna PFB zagrają znane, łatwo wpadające w ucho i zdecydowanie poprawiające

MF Wratislavia Cantans (51. edycja) - 7.09.2016, środa, 19:00

MF Wratislavia Cantans (51. edycja) - 7.09.2016, środa, 19:00

Motet jako forma przeszedł w historii muzyki drogę długą i zawiłą. Gdy w XVII wieku sięgnęli po niego członkowie rodziny Bachów, był na etapie kolejnego przekształcania się – w formę już niesprecyzowaną, bo okazjonalną, niezwiązaną z liturgią.

Smyki wracają do PROMu Kultury!

Smyki wracają do PROMu Kultury!

10 września 2016r. o godz. 10.30 w PROMie Kultury Saska Kępa odbędą się spotkania "Smyki na Kępie".

Polska poezja z muzyką Tomasza Spalińskiego  | Viva il canto

Polska poezja z muzyką Tomasza Spalińskiego | Viva il canto

Wiersze Jerzego Lieberta, Juliana Tuwima i Józefa Czechowicza z muzyką Tomasza Spalińskiego zabrzmią podczas koncertu „Poziom prywatny” w ramach jubileuszowej edycji Viva il canto.

Sezon Wystaw w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej

Sezon Wystaw w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej

14.09 Polska Filharmonia Bałtycka otwiera sezon wystaw artystycznych. Jednak już tydzień wcześniej we foyer PFB wszyscy chętni będą mogli podziwiać prace ukraińskich artystów zatytułowane „With love to women”.

Słynny projekt "YELLOW TICKET" Alicii Svigals po raz pierwszy w Polsce!

Słynny projekt "YELLOW TICKET" Alicii Svigals po raz pierwszy w Polsce!

Alicia Svigals z pianistką Marilyn Lerner (USA) zagrają do niemego filmu „Żółty paszport" z Polą Negri. Ich wspólny projekt "Yellow Ticket" jest entuzjastycznie przyjmowany w renomowanych salach w Stanach Zjednoczonych.

Barokowe Eksploracje 2016 ponownie w Szczawnicy

Barokowe Eksploracje 2016 ponownie w Szczawnicy

Koncert pt.:"Barok w Europie Środkowej" będzie kolejnym wydarzeniem w ramach tegorocznej edycji Barokowych Eksploracji. Odbędzie się on 22 września orkiestrą szczawnickim kościele pw. Św. Wojciecha. Szczawnicki Chór Kameralny wystąpi wraz z orkiestrą barokową Musica Aeterna Bratislava.

Usłyszeć Taniec

Usłyszeć Taniec

USŁYSZEĆ TANIEC to niezwykły spektakl różnych form stepowania: flamenco, stepu irlandzkiego, amerykańskiego, tańca współczesnego oraz muzyki ethnojazzowej granej na żywo. Barwne widowisko, w którym taniec stanowi integralną część muzyki, a muzyka – tańca.

« 1 2 3 4 5 ... 1185 1186 1187 1188 1189 1190 ... 1433 1434 1435 1436 1437 1438 »

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl