1. Start
  2. Artykuły
  3. Felietony o muzyce klasycznej
ARTYKUŁY - Felietony o muzyce klasycznej

Artykuły - Felietony o muzyce klasycznej

Jeżeli chciałbyś przesłać nam swój felieton dotyczący wydarzenia muzycznego, artysty, czy zespołu, lub jakikolwiek inny ciekawy tekst dotyczący muzyki klasycznej (szerokopojętej) śmiało skontaktuj się z nami pod adresem: info@cameralmusic.pl Z przyjemnością umieścimy w naszym portalu ciekawe artykuły muzyczne.

szukaj w artykułach:

„Baron cygański” | relacja z premiery w Białymstoku

2019-09-18

To muzyka od pierwszej chwili przyciągała uwagę i kierowała ją na scenę skupiając ją na doskonale bawiących się swoimi rolami artystami premierowej obsady „Barona cygańskiego” Johanna Straussa w reżyserii Marii Sartovej.

czytaj dalej »

Sinfonia Varsovia i Mykietyn: związek nierozerwalny

2019-07-13

29 marca w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert pod batutą Bassema Akiki w ramach cyklu „Oddźwięki. Nowa muzyka polska”.

czytaj dalej »

Filharmonia w Szczecinie. Filmowe opowieści

2019-07-09

Koncerty muzyki filmowej nieuchronnie przywołują w naszej pamięci obrazy i dźwięki, jakie zapamiętaliśmy wraz z emocjami, jakie towarzyszyły nam podczas oglądania całego filmu.

czytaj dalej »

Opera Wrocławska: Sztuczny świat Violetty Valery. „Traviata”

2019-07-03

Podczas minionego weekendu odbyło się w bardzo dobrej atmosferze towarzyskie spotkanie miłośników sztuki operowej, na które zaprosiła Opera Wrocławska oraz główna bohaterka opery „Traviata” Giuseppe Verdiego.

czytaj dalej »

Filharmonia Dolnośląska: Spotkania w wielkim stylu. Strauss i Prokofiew.

2019-07-01

W czerwcowy ciepły wieczór Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze zaprosiła nas do swojej oryginalnej Sali koncertowej na muzykę w wielkim stylu, na muzykę dwóch znaczących kompozytorów.

czytaj dalej »

Pasja wg św. Mateusza Johanna Sebastiana Bacha w Politechnice Warszawskiej – recenzja

2019-03-28

W sobotę, 23 marca 2019 roku, odbył się CIX koncert z cyklu „Wielka muzyka w Małej Auli” organizowany przez Politechnikę Warszawską. Pomimo, że koncert odbył się w Dużej Auli Politechniki, cykl koncertów ze względów historycznych zachował swoją nazwę.

czytaj dalej »

Premiera Orfeusza i Eurydyki Ch. W. Glucka

2019-03-04

2 marca 2019 w Warszawskiej Operze Kameralnej odbyła się premiera Orfeusza i Eurydyki Ch. W. Glucka. Było to wystawienie w oryginalnej włoskiej wersji językowej.

czytaj dalej »

Opera Wrocławska: Don Giovanni

2019-02-13

W najnowszej realizacji Opery Wrocławskiej poznajemy świat głównego bohatera opery „Don Giovanni” , w zamyśle reżysera André Hellera Lopesa w zamkniętym świecie ludzkich wyobrażeń.

czytaj dalej »

Diagnostyka p. Muzyki Poważnej, oddział geriatryczny

2019-01-24

- Pani doktor, stan pani Muzyki Poważnej się pogarsza. Symptomy: nikt nie kupuje płyt; rozpieszczony mediami na żądanie słuchacz nie docenia niepowtarzalności koncertów; muzycy są wypaleni. Nie wiemy, co jej jest.

czytaj dalej »

Opera Wrocławska. Niewinność na pointach „Romeo i Julia” S. Prokofiewa | 24.01.19

2019-02-02

To muzyka na żywo jest kluczem do lekkiego uniesienia w przestrzeni scenicznej opowieści na pointach losów Szekspirowskiego dzieła i uwypukleniem wszystkich emocji ukrytych w muzyce, dodając wyrazu i właściwego charakteru postaciom.

czytaj dalej »
« poprzednia 1/9
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl