Aktualności

Dowiedz się, co aktualnie dzieje się w świecie muzyki.


Alexander Kalischewski – I miejsce we Włoszech i wyróżnienie w Kanadzie

Alexander przedstawił do oceny 4 utwory: Michaila Jakowlewa „Wieczór zimowy“ do rosyjskiego tekstu Aleksandra Puszkina, Franciszka Schuberta „Pieśń miłosną” („Minnelied“), włoską pieśń „Funiculi funicula“ Luigiego Denzy oraz Irvinga Berlina „Puttin on the Ritz“, utwór spopularyzowany przez Freda Ast

ANAKLASIS z Tomaszem Koniecznym i Lechem Napierałą na 90. urodziny Romualda Twardowskiego

Zwolennik tradycji stroniący od nowości za wszelką cenę. Znawca ludzkiego głosu i jego możliwości, który właśnie muzyce wokalnej poświęcił znamienitą część swojej twórczości.

WIELKI POWRÓT KONCERTÓW NA ŻYWO – TRANSMISJE Z KRAKOWA, KATOWIC I WIEDNIA W RADIOWEJ DWÓJCE

Chór Polskiego Radia w chopinowskim repertuarze i z gościnnym udziałem Doroty Miśkiewicz, utwory Mozarta i Wieniawskiego z NOSPR w Katowicach, a wreszcie recital Tomasza Koniecznego i Lecha Napierały z Opery Wiedeńskiej – Program 2 Polskiego Radia przygotował na najbliższe dni niezwykle atrakcyjną o

Nowa formuła TNMK.online i termin 16. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice!

Tego lata spotkamy się online! Zwiększony dystans nie pozwala na wspólną zabawę w Strefie Kultury. Regularna edycja festiwalu powróci dopiero w pierwszy weekend czerwca 2021 roku.

Beata Szałwińska wśród gości „Domówki Kultury”

Beata Szałwińska wzięła udział w programie „Domówka Kultury”, którego twórcami są polscy muzycy Sebastian Wypych i Piotr Kopietz. Artystka znalazła się wśród znamienitych gości, kompozytorów i wirtuozów, którzy opowiadali o swojej twórczości i miłości do fortepianu.

NFM: Pogodny Zakład Nagród i Kar, czyli zapisy wizualne codzienności. Wystawa malarstwa Eugeniusza Józefowskiego

Pogodny Zakład Nagród i Kar (PZNiK) to nazwa projektu artystycznego z gatunku warsztatów prowadzonych z samym sobą, które uprawiam od wielu lat i czasem opisuję ich przebieg.

Filmotekaszkolna.pl to obowiązkowy adres dla każdego nauczyciela i rodzica

Dzieci i młodzież nie wrócą do szkół przed wakacjami – zapowiedziało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Rodzicom i nauczycielom z pomocą przychodzi jednak Filmoteka Szkolna, internetowe, bezpłatne narzędzie zawierające atrakcyjne pomysły na domową edukację, ale i zabawę!

Odmrażanie kultury | Szczawnicki Chór Kameralny

Stowarzyszenie Szczawnicki Chór Kameralny patrzy z nadzieją w przyszłość i przygotowuje się do reaktywacji działalności zespołu Baroque Collegium 1685 oraz realizacji swoich międzynarodowych przedsięwzięć.

TEATR WIELKI W ŁODZI PODEJMUJE WYZWANIE #HOT16CHALLENGE2

Panie i Panowie, nawijamy w dobrej sprawie! #Hot16challenge2 to gorący temat, który wyzwolił pokłady kreatywności w narodzie.

30. Jubileuszowy Festiwal Mozartowski przełożony na rok 2021.

Warszawska Opera Kameralna informuje, że ze względu na pandemię COVID-19,30. Jubileuszowy Festiwal Mozartowski w Warszawie planowany od 27 maja do 5 lipca 2020 roku zostaje przełożony na rok 2021.

Maj z Mozartem / Dzień Matki on-line

W związku z zawieszeniem działalności koncertowej nasza instytucja prowadzi szereg działań on-line. Najbliższe z nich to kolejny koncert z cyklu Maj z Mozartem oraz koncert z okazji Dnia Matki.

„Po Cichu. O muzyce i literaturze”. Daniel Cichy w najnowszym cyklu rozmów online Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Czy o muzyce da się mówić na aż 444 sposoby? Jak pisać, by zainteresować nią dzieci – najbardziej wymagających odbiorców? Czy prawo autorskie jest dla każdego? Co oznacza tajemnicze słowo „rytmetyka”? I, last but not least, czy premiera płyty może być bardziej ekscytująca od prawykonania?

Sound'n'Grace promują nowy singiel. W tle m.im. Bruno Mars i kalifornijscy producenci

Polski chór Sound’n’Grace prezentuje najnowszy singiel, za którym stoją największe nazwiska branży muzycznej; od Bruno Marsa po Jeeve’a Ducornet.

ROSARIUM DLA ŚWIATA JAKO OSOBLIWA FORMA WOŁANIA O ZAKOŃCZENIE PANDEMII

Zespół Les Femmes przygotował koncert muzyki klasycznej będący jednocześnie wołaniem o zakończenie pandemii oraz troską o losy świata. A to wszystko w roku Jana Pawła II.

Rusza Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski na Koncertową Orkiestrę Dętą Warsaw Wind Ensemble Composition Contest 2020

Polskie Wydawnictwo Muzyczne i Stowarzyszenie Warsaw Wind Music zapraszają do udziału w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim na Koncertową Orkiestrę Dętą Warsaw Wind Ensemble Composition Contest 2020.

« 1 2 3 4 5 6 7 ... 101 102 103 104 105 106 »

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl