Aktualności

Dowiedz się, co aktualnie dzieje się w świecie muzyki.


Poszukiwany zespół: 80 lat „Kwartetu na koniec czasu“

Görlitz-Zgorzelec. Myung Whun Chung, Peter Hill, Roger Muraro, Bettina Aust – to cztery z 52 nazwisk osób, które w wyjątkowy sposób związane są z pewnym miejscem i muzycznym wydarzeniem.

composer.pl: znamy zwycięzców kolejnej edycji programu rezydencji artystycznych na Islandii dla młodych polskich kompozytorów

Agata Zubel i Michał Moc, mecenasi programu stypendialnego composer.pl, którego Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem, ogłosili wyniki drugiej odsłony prestiżowego stypendium dla młodych polskich kompozytorów.

„DIAMENTOWE BATUTY” – NOWA SERIA PŁYTOWA POLSKIEGO RADIA. NA POCZĄTEK JAN KRENZ – W 94. ROCZNICĘ URODZIN

14 lipca Jan Krenz będzie obchodził 94. urodziny. I to właśnie ten znakomity dyrygent będzie bohaterem pierwszego, podwójnego albumu z nowej serii wydawniczej Polskiego Radia pt. „Diamentowe Batuty”.

Prof. Elżbieta Aleksandrowicz nowym rektorem Akademii Muzycznej w Łodzi

W środę 8 lipca 2020 roku prof. AM dr hab. Elżbieta Aleksandrowicz została wybrana na stanowisko rektora Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na kadencję 2020–2024.

Poszukiwany zespół: 80 lat „Kwartetu na koniec czasu“

Międzynarodowe Dni Messiaena Görlitz-Zgorzelec ogłaszają konkurs – Laureaci zagrają w miejscu prapremiery utworu – Spotkanie z gwiazdami muzyki.

Operowe matki w natarciu

Natalia Krajewska-Kitowska, Joanna Sobowiec-Jamioł i Emilia Osowska to trzy niezwykłe kobiety, które śpiewająco łączą rozwój kariery artystycznej z opieką nad niezłą gromadką swoich pociech. Razem mają prawdziwą drużynę piłkarską – aż jedenaścioro cudownych dzieci!

Twoje miejsce NOSPR. Orkiestra zapowiada nowy sezon koncertowy i zaprasza do wymiany abonamentów

W miniony piątek NOSPR symbolicznie zamknął sezon 2019/2020 koncertem dedykowanym pamięci prof. Krzysztofa Pendereckiego. Finał był dla orkiestry okazją do przedstawienia pierwszych planów na nowy sezon koncertowy. Proces wymiany abonamentów rozpoczyna się 6 lipca.

NOWI AUTORZY I JESZCZE WIĘCEJ, CZYLI LATO W RADIOWEJ DWÓJCE

Lato w Dwójce pełne atrakcyjnych nowości. Pojawiają się one na antenie Programu 2 Polskiego Radia już od 29 czerwca. Oprócz kilku nowych, autorskich cykli nie zabraknie również propozycji dobrze znanej z odsłon wakacyjnych, czyli „Dwójki na miejscu”.

International Lutosławski Youth Orchestra – warsztaty dla młodych muzyków!

Muzyków, którzy wejdą w skład tegorocznej International Lutosławski Youth Orchestra, czekają dwa tygodnie intensywnej pracy.

Z letniego salonu Zygmunta Krauzego – klasyka fortepianowa na nowo już od lipca

Od lipca do września, w co drugi piątek na kanałach YouTube i Facebook Zygmunta Krauzego oraz Polskiego Wydawnictwa Muzycznego ukazywać się będą premierowe odcinki cyklu improwizacji kompozytora na tematy klasyków.

Alexander Kalischewski – sukcesy w międzynarodowych konkursach muzycznych – I nagroda w Atenach i II nagroda w Belgradzie

Alexander Kalischewski wziął udział w czerwcu br. w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Muse“ w Grecji/Ateny i zdołył 1 miejsce w swojej grupie wiekowej (12–14 lat).

ORKIESTRA POLSKIEGO RADIA W WARSZAWIE W NAGRANIU TE DEUM CHARPENTIERA: 25 ORKIESTR, 188 WYKONAWCÓW

Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, razem z innymi 24 orkiestrami z całej Europy, zrzeszonymi w Europejskiej Unii Nadawców (EBU), wzięła udział w nagraniu Te Deum Marca-Antoine’a Charpentiera.

Podsumowanie 10-odcinkowego cyklu – Warszawska Opera Kameralna

Za nami ostatni odcinek cyklu operaOK! – niesamowitego, zwieńczonego sukcesem przedsięwzięcia, które bardzo mocno zaznaczyło obecność Warszawskiej Opery Kameralnej na artystycznej mapie w czasie pandemii.

Symfonia na 444 głosy D. Gwizdalanki – najnowsza publikacja PWM

Symfonia na 444 głosy – bo tyle mniej więcej zacytowano w niej osób. Poglądy? Najrozmaitsze. Czasem ze sobą sprzeczne, a kiedy indziej uderzająco zbieżne, chociaż dzielą je stulecia.

NOWY SERWIS KULTURALNY POLSKIEGO RADIA CHOPIN

Polskie Radio Chopin rozpoczyna emisję specjalnego serwisu kulturalnego, w którym co tydzień będzie informować słuchaczy o najważniejszych propozycjach anteny na następny tydzień.

« 1 2 3 4 5 ... 101 102 103 104 105 106 »

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl