Aktualności

Dowiedz się, co aktualnie dzieje się w świecie muzyki.


Alexander Kalischewski – III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym ODIN w Tallinie / Estonia

Od pięciu lat Stowarzyszenie European Academic Artists Association wspomaga i wyławia młode talenty muzyczne. W tym celu organizuje konkursy i festiwale w Finlandii, Danii, Estonii i w Chinach.

Zakończył się Festiwal „Basilica sonans”

Koncertem dr hab. Hanny Dys, adiunkta Wydziału Instrumentalnego gdańskiej Akademii Muzycznej zakończył się II Międzynarodowy Licheński Festiwal Organowy.

Gwiazdy światowego kina i kolejne premiery Transatlantyku 2020: Colin Firth, Rosy de Palma, „Tajemniczy ogród”

Jeśli dziś 1 września, to znaczy, że dzieci – oraz ich rodzice – potrzebują dobrych wiadomości. Spieszy z nimi Festiwal Transatlantyk, który dokładnie za miesiąc rozpocznie się w kinach (w Katowicach) oraz online (w całej Polsce!).

Historie kina na 10. Festiwalu Transatlantyk

Opowieści o życiu wytrąconym z równowagi. Arcydzieła Petera Weira, Stanleya Kubricka, Andrieja Zwiagincewa czy Todda Haynesa.

Ken Loach gościem 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Transatlantyk

Zdobywca dwóch Złotych Palm na Festiwalu w Cannes, wybitny brytyjski reżyser, twórca zaangażowanego społecznie kina, pięciokrotnie nagrodzony w Wenecji Ken Loach będzie gościem 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Transatlantyk.

Wyobraźnia. Talent. Odwaga. Jedyny na świecie konkurs natychmiastowej kompozycji w październiku w Województwie Śląskim, w Katowicach. Ruszyły zgłoszenia!

Jubileuszowy 10. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Transatlantyk odbędzie się w Katowicach, w Województwie Śląskim. Jak zawsze, jego program wypełnią najciekawsze filmy i najlepsza muzyka.

Muzyka w innym wymiarze — program NOSPR na sezon 2020/2021

W najbliższych miesiącach w NOSPR dominować będą wątki odkrywania na nowo najbliższego otoczenia oraz poszukiwania harmonii z przyrodą. Dlatego też w programach koncertów dużo miejsca zajmują utwory kompozytorów słowiańskich, dla których inspiracje rodzimym folklorem i krajobrazem były szczególnie w

„Janko Muzykant” odzyskał głos! We Włoszech odnalazła się zaginiona ścieżka dźwiękowa do przedwojennego polskiego filmu

Film z 1930 roku w reż. Ryszarda Ordyńskiego – „Janko Muzykant”, po kilkudziesięciu latach czeka na swoją repremierę w dźwiękowej wersji.

Dwa kolejne wydarzenia Barokowych Eksploracji przeniesione do Warszawy i Chrzanowa

Ze względu na wprowadzone obostrzenia sanitarne i zakaz organizacji wydarzeń kulturalnych w powiecie nowotarskim, dwa kolejne wydarzenia Festiwalu Barokowe Eksploracje 2020 zostaną przeniesione poza Szczawnice i region.

Nagroda Norwida 2020 – nominacje

Nagroda im Cypriana Kamila Norwida ustanowiona została 29 października 2001 roku przez Sejmik Województwa Mazowieckiego. Przyznawana jest corocznie artystom tworzącym na Mazowszu w czterech kategoriach: literatura, muzyka, sztuki plastyczne i teatr za wybitne dzieło bądź kreację powstałe w roku popr

PGE Energia Ciepła została Mecenasem Kultury – Głównym Sponsorem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej

PGE Energia Ciepła przez najbliższy rok będzie Mecenasem Kultury – Głównym Sponsorem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Już od wielu lat możemy liczyć na wsparcie naszych działań ze strony PGE Energia Ciepła, dlatego tym bardziej się cieszymy, że i w tym sezonie objęła nas swoim mecenatem.

NOSPR razem z IBM Watson tworzą nowatorską przestrzeń interakcji z muzyką klasyczną

Dzięki wdrożeniu rozwiązania Watson Assistant przez IBM Services, NOSPR przybliża doświadczenie obcowania z orkiestrą symfoniczną online.

MELA KOTELUK ŚPIEWA BACZYŃSKIEGO W ROCZNICĘ POWSTANIA – KONCERTOWA PREMIERA WYJĄTKOWEGO ALBUMU W DWÓJCE

24 lipca ukazała się płyta „Astronomia poety. Baczyński” nagrana przez Melę Koteluk i grupę Kwadrofonik. Tego samego dnia w Muzeum Powstania Warszawskiego w Sali pod Liberatorem odbył się premierowy koncert piosenek do wierszy Baczyńskiego – jednego z bohaterów narodowego zrywu zbrojnego.

BILETY NA NOWY SEZON WOK W SPRZEDAŻY ONLINE OD 1 SIEPRNIA

Warszawska Opera Kameralna wraz z końcem lipca 2020 r. zamyka sezon artystyczny 2019/2020. Przed nami przerwa artystyczna. Wracamy dla Państwa już we wrześniu!

Jazz w Piwnicy pod Baranami – nowa publikacja PWM

Piwnica pod Baranami to już miejsce kultowe — serce Krakowa. Od swych początków była ostoją sztuki i swobody myśli. To tu spotykali się młodzi, jeszcze niedoświadczeni, jak i twórcy z wielkim dorobkiem.

« 1 2 3 4 5 ... 101 102 103 104 105 106 »

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl