Aktualności

Dowiedz się, co aktualnie dzieje się w świecie muzyki.


Przesłanie na Międzynarodowy Dzień Muzyki

Irena Santor: Czym dla mnie jest muzyka? Uczucia, odczucia, wrażliwość przynosimy z sobą na świat rodząc się, a więc rodzimy się z muzyką, z muzykalnością. Odkąd siebie pamiętam, zawsze śpiewałam: to w przedszkolu, potem w szkole, zresztą – gdziekolwiek. Zawsze musiałam gdzieś coś komuś „odśpiewać”.

POLSKIE RADIO CODZIENNIE GRA POLSKĄ MUZYKĘ I WSPIERA RODZIMYCH ARTYSTÓW

51,3% piosenek nadawanych w programach Polskiego Radia S.A. wykonywana jest w języku polskim. Muzyka ta obecna jest w postaci piosenek rodzimych wykonawców, w formie setek godzin koncertów, recitali, specjalnych domowych występów, utworów polskich kompozytorów muzyki poważnej i jazzu.

Międzynarodowa Akademia Kameralna ICMA 2020 w Radziejowicach

Ruszyła rekrutacja na International Chamber Music Academy 2020. Instrumentaliści z Polski i zagranicy mogą ubiegać się o miejsce na akademii, której tematem przewodnim jest rozwój kompetencji zawodowych muzyków, wszechstronność umiejętności, szczególnie w nowej rzeczywistości na rynku pracy.

Fryderyki 2020 – kim są nominowani do najważniejszych nagród muzycznych

Fryderyki to najważniejsze nagrody muzyczne na polskim rynku.Tegoroczna, 26. edycja nagród przypada na wyjątkowo trudny okres, w którym cała branża muzyczna zmaga się z konsekwencjami ograniczeń związanych z pandemią. Dlatego ogłoszenie laureatów Fryderyków również musi przybrać niecodzienną formę.

W Paryżu rozstrzygnięto pierwszy konkurs dla dyrygentek „La Maestra”. Polki w jury i na scenie

W europejskich salach koncertowych zaledwie 6% gościnnych dyrygentów stanowią kobiety. Pierwsza edycja konkursu La Maestra, zakończona w piątek w Filharmonii Paryskiej, to nie tylko reakcja na tę ogromną dysproporcję, ale przede wszystkim okazja podziwiania kunsztu błyskotliwych młodych dyrygentek.

Laureaci Nagrody im. Norwida 2020

Nagroda im Cypriana Kamila Norwida ustanowiona została 29 października 2001 roku przez Sejmik Województwa Mazowieckiego. Przyznawana jest corocznie artystom tworzącym na Mazowszu w czterech kategoriach. Od 2005 roku Samorząd Województwa Mazowieckiego przyznaje nagrodę specjalną „Dzieło życia”.

Nagroda im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej” 2020

18 września 2020 roku o godz. 14.00 w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala 45. edycji Nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”. Wyróżnienia otrzymali wybitni przedstawiciele środowiska kultury tradycyjnej.

Kantaty Bacha dla Uniwersytetu Warszawskiego

Międzynarodowe Baroque Collegium 1685 z siedzibą w Szczawnicy zaprezentowało kantaty J.S. Bacha na zaproszenie Uniwersytetu Warszawskiego. Koncert odbył się 3 września w kościele p.w. św. Trójcy bez udziału publiczności, za to nagrywany w celu retransmisji.

Polska premiera nowego filmu Ozona otworzy Transatlantyk

Polskie premiery, goście z całego świata, pokazy i spotkania – wszystko w kinach, w Katowicach oraz online, w całej Polsce. Przedstawiamy program 10. jubileuszowej edycji Transatlantyk Festival. Akredytacje dla widzów oraz bilety na festiwalowe pokazy są już w sprzedaży!

Nagrody FRYDERYK 2020 – ogłoszenie laureatów w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej

Laureaci najważniejszych polskich nagród muzycznych – Fryderyków – w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej zostaną ogłoszeni 1 października podczas konferencji prasowej transmitowanej na żywo w Internecie.

Sezon na wschodzące gwiazdy. NOSPR zaprasza na koncerty millenialsów

Opracowań na temat „generacji Y” nie brakuje, ale praktycznie żadna z nich nie wskazuje na fantastyczny wpływ millenialsów na świat muzyki klasycznej. W najbliższych miesiącach w NOSPR każdy będzie mógł sam sprawdzić, co do powiedzenia mają przedstawiciele tego pokolenia.

III EDYCJA KURSU EDYTORSTWA MUZYCZNEGO – PO RAZ PIERWSZY ONLINE

Kurs łączy zajęcia praktyczne z teoretycznymi, a podział grup na podstawową i zaawansowaną pozwala na najlepsze dostosowanie poziomu nauczania do oczekiwań uczestników. Każde spotkanie obejmuje praktyczną naukę obsługi programu do edycji nut Sibelius oraz wykłady lub seminaria.

Barokowe Eksploracje 2020 w trybie pilnym zagościły w Warszawie i Chrzanowie

W związku z obostrzeniami sanitarnymi tzw. czerwonej strefy w powiecie nowotarskim, dwa wydarzenia Barokowych Eksploracji zostały w trybie pilnym przeniesione ze Szczawnicy do Warszawy i Chrzanowa.

Koryfeusz Muzyki Polskiej 2020 – zgłoś kandydaturę!

Rozpoczyna się dziesiąta edycja nagrody polskiego środowiska muzycznego Koryfeusz Muzyki Polskiej. Do 21 września 2020 roku za pośrednictwem strony www.koryfeusz.org.pl można zgłaszać kandydatury do nagrody w czterech kategoriach.

Jak się bać, to tylko w dobrym towarzystwie! Reżyser „Egzorcysty”, William Friedkin, gościem 10. Festiwalu Transatlantyk

Jubileusze zobowiązują i twórcy Transatlantyku wiedzą o tym bardzo dobrze, dlatego pierwszym z ogłoszonych gości 10. edycji festiwalu był Ken Loach, absolutny klasyk światowego kina.

« 1 2 3 4 5 ... 101 102 103 104 105 106 »

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl