Aktualności

Dowiedz się, co aktualnie dzieje się w świecie muzyki.


Chopin bez fortepianu

23 marca 2013 r. w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbędzie się światowa prapremiera spektaklu/koncertu "Chopin bez fortepianu", będącego bezprecedensową realizacją koncertów fortepianowych Chopina - f-moll op. 21 i e-moll op. 11 - bez fortepianu.

Wygraj zaproszenie na koncert muzyki filmowej Wielkiej Orkiestry Rosyjskiej Telewizji i Radia

Dzięki uprzejmości organizatorów macie szansę wygrać podwójne zaproszenie na koncert muzyki filmowej Wielkiej Orkiestry Rosyjskiej Telewizji i Radia, który odbędzie się 11 kwietnia w Warszawie.

XLI Międzynarodowy Kongres Altowiolowy

41. International Viola Congress, 11-15 września, Kraków 2013 odbędzie się po raz pierwszy w Polsce, co jest ewenementem dla Polskiej Szkoły Altowiolistycznej i dla całego środowiska...

Master Class Williama Goldsteina!

Screen and Sound Fest. zaprasza na warsztaty z przewodniczącym Jury konkursowego, kompozytorem i pianistą.

Warsztaty Fletni Pana

W dniach 30.04 do 2.05 w Klasztorze Sióstr Nazaretanek w Ostrzeszowie odbędą się Warsztaty Fletni Pana.

XVIII Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza

Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza to najstarszy w Polsce konkurs poświęcony wykonawstwu muzyki kameralnej, który cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród młodych kameralistów.

Teatr Wielki w Łodzi ogłosił repertuar

WIELKIE GRANIE NA WIELKIEJ SCENIE! Gorąca wiosna premier, wznowień i powrotów…

Uroczystość nadania godności Doktora Honoris Causa

Akademia Muzyczna w Krakowie ma zaszczyt i przyjemność ogłosić, iż 4 marca 2013 roku w Auli Florianka będzie miała miejsce uroczystość nadania godności Doktora Honoris Causa prof. Paula Badury-Skody, jednego z najwybitniejszych pianistów naszych czasów.

Koncert muzyki filmowej Wielkiej Orkiestry Rosyjskiej Telewizji i Radia

Podczas wyjątkowego koncertu w Warszawie usłyszymy muzykę z uwielbianych przez Polaków rosyjskich filmów, jak również kultowych polskich produkcji.

Płyty zespołów Filharmonii Wrocławskiej nominowane do nagrody Fryderyk 2013!

Z ogromną radością pragniemy poinformować, że dwie z wydanych w ostatnim roku przez Filharmonię Wrocławską i Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans płyt CD uzyskały nominację do nagrody Fryderyk 2013.

LUTOSŁAWSKI in memoriam

Płyta zawiera 4 wybitne dzieła muzyki polskiej XX wieku: „Adagietto” z opery „Raj utracony” i „Stabat Mater” na 3 chóry a cappella Krzysztofa Pendereckiego, „Muzykę żałobną” Witolda Lutosławskiego oraz „Stabat Mater” Karola Szymanowskiego.

Cantores Minores Wratislavienses i Rafał Augustyn

Wrocławski chór kameralny Cantores Minores Wratislavienses rozpoczyna nagranie płyty z muzyką chóralną znanego wrocławskiego kompozytora Rafała Augustyna...

"Sprawa Macropulos"

"Sprawa Macropulos" Karela Čapka - premiera książki i Opery w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie.

Ewa Podleś. Contralto assoluto

15 lutego ukaże się biografia jednej z największych polskich śpiewaczek operowych światowego formatu „Ewa Podleś. Contralto assoluto” autorstwa Brigitte Cormier.

Guitar Day – zmiany w programie, wystąpi Piotr Restecki

Z powodu nagłej choroby podczas dzisiejszego Dnia Gitary we wrocławskim Imparcie nie wystąpi Leszek Cichoński. Zagra natomiast Piotr Restecki, jeden z najlepszych polskich gitarzystów fingerstyle. Jego koncert rozpocznie się około godziny 21:00. Pozostałe punkty programu pozostają bez zmian.

« 1 2 3 4 5 ... 101 102 103 104 105 106 »

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl