Aktualności

Dowiedz się, co aktualnie dzieje się w świecie muzyki.


WIZYTÓWKI Koryfeusz Muzyki Polskiej – Adam Bałdych – Nominacja w kategorii OSOBOWOŚĆ ROKU

Pierwsza nominacja w kategorii Osobowość Roku za kreatywność na polu jazzu i wykonawstwa muzyki współczesnej, za twórcze łączenie obu tych dziedzin oraz za wielką wyrazistość muzycznych interpretacji trafia do Adama Bałdycha. 7 listopada odbędzie się jubileuszowa Gala wręczenia nagród.

TEATR WIELKI W ŁODZI – KOMUNIKAT W ZWIĄZKU Z ROSNĄCĄ LICZBĄ ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM I WPROWADZENIEM STREFY CZERWONEJ W ŁODZI

Komunikat Dyrekcji TW w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem i wprowadzeniem strefy czerwonej w Łodzi, a także z potwierdzonymi przypadkami COVID-19 wśród pracowników Teatru Wielkiego w Łodzi. Dotyczy premier „Cosi fan tutte” i „Głosu ludzkiego” oraz spektakli „Va, pensiero” i „Cinderella

Chór Filharmonii Narodowej ogłasza nabór do grup: alty, tenory i basy

Chór Filharmonii Narodowej serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w przesłuchaniach (w dwóch etapach) do Zespołu. Kandydaci zobowiązani są do zapoznania się z zasadami bezpieczeństwa związanymi z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19 i rygorystycznego ich przestrzegania.

Znamy zwycięzców Warsaw Wind Ensemble Competition Contest 2020!

18 maja PWM wraz ze Stowarzyszeniem Warsaw Wind Music ogłosiło pierwszą edycję konkursu kompozytorskiego, którego przedmiotem było napisanie premierowej kompozycji przeznaczonej na koncertową orkiestrę dętą. Do konkursu zakwalifikowało się w sumie 49 prac w kategoriach międzynarodowej i polskiej.

Komunikat Narodowego Forum Muzyki w sprawie SARS-CoV-2

Od ostatniej próby Chóru NFM, kiedy otrzymaliśmy wiadomość o wykrytych w tym zespole przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2, natychmiast zawieszono jego wspólne działania. Wszystkie osoby przebywają obecnie na kwarantannie i są poddawane badaniom. Działalność koncertowa jest nadal prowadzona.

Kantaty Bacha w ramach Bydgoskiej Sceny Barokowej

Baroque Collegium 1685 zaprezentował w niedzielę w Bydgoszczy program składający się z pięciu kantat Jana Sebastiana Bacha. Wraz z nim wystąpili znakomici soliści, a wśród nich współpracujący z zespołem Peter Kooij, uznawany za jeden z największych autorytetów wykonawstwa muzyki Bacha na świecie.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne otwiera nowy nabór wniosków do projektu TUTTI.pl. Od 19 października można składać wnioski według nowych zasad

PWM zmienia formułę jednego ze swoich najbardziej popularnych projektów – TUTTI.pl. Nabór wniosków 19 października. By mogły zostać ocenione na najbliższym posiedzeniu ekspertów, muszą wpłynąć do 15 listopada. Wyniki naboru zostaną opublikowane na www.tutti.pwm.com.pl oraz www.pwm.com.pl.

W Katowicach, w województwie śląskim, zakończył się właśnie jubileuszowy Festiwal Transatlantyk. Przedstawiamy zwycięzców

W czwartek zakończył się 10. Festiwal Transatlantyk, którego twórcą i dyrektorem jest wybitny kompozytor Jan A.P. Kaczmarek, laureat Oscara za muzykę do filmu „Marzyciel”. Po raz pierwszy Transatlantyk odbywał się w województwie śląskim; miał nową formułę i był jubileuszową odsłoną festiwalu.

KOMUNIKAT W ZWIĄZKU Z POTWIERDZENIEM ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM WŚRÓD PRACOWNIKÓW TEATRU WIELKIEGO W ŁODZI

W związku z potwierdzeniem zakażeń koronawirusem wśród pracowników Teatru Wielkiego w Łodzi, traktując jako priorytet bezpieczeństwo widzów i pracowników, Dyrekcja Teatru Wielkiego w Łodzi postanowiła zastosować szereg rozwiązań, mających na celu zapobieganie dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa.

con.sol.la – nowa aplikacja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

con.sol.la to kolekcja utworów na dwa i więcej instrumentów, których wszystkie linie melodyczne zostały nagrane jako osobne ścieżki dźwiękowe. Dzięki aplikacji możesz wykonywać dowolną linię melodyczną do nagranego akompaniamentu lub nagrać swój akompaniament do dostępnej linii melodycznej.

Projekt MILESTONES w Narodowym Forum Muzyki

NFM zaprasza do udziału w projekcie MILESTONES – programie rozwoju kariery organizowanym przez Jazztopad Festival, NFM i Instytut Adama Mickiewicza – profesjonalnych muzyków jazzowych. Zgłoszenia: www.nfm.wroclaw.pl/zgloszenie-milestones. Całość projektu odbywać się będzie w języku angielskim.

Znamy nominowanych do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2020

7 listopada 2020 na antenie TVP Kultura poznamy laureatów dziesiątej edycji nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej. Rada Programowa ds. Muzyki Instytutu Muzyki i Tańca podczas posiedzenia wytypowała nominowanych we wszystkich kategoriach spośród nadesłanych kandydatur. Głosowanie trwa do 9 października.

Odznaczenia Wrocław grato animo i Merito de Wratislavia dla Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu

4 października 2020 roku w imieniu prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka dyrektor Wydziału Kultury Jerzy Pietraszek wręczył dyrektorowi Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego Andrzejowi Kosendiakowi Złotą Odznakę Honorową Wrocławia „Wrocław z wdzięcznością – Wrocław grato animo”.

Alexander Kalischewski – II miejsce w Moskwie!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki obchodzonego 1 października, od wielu lat ANO Center of Culture and Arts "Grand" w Moskwie we współpracy z European Association of Folklore Festivals-ICH Partner of UNESCO organizuje Międzynarodowy Konkurs Muzyczny „Grand” w Moskwie.

Laueraci nagród Fryderyk 2020 ogłoszeni! Wielkie zwycięstwo Hani Rani!

Tegoroczna 26. edycja najważniejszych polskich nagród muzycznych przypadła na wyjątkowo trudny okres dla całej branży. Po odwołaniu marcowej gali, 1 października w Dzień Polskiej Muzyki największe gwiazdy sceny muzycznej dokonały uroczystego otwarcia kopert i ogłosiły laureatów Fryderyków 2020.

1 2 3 4 5 ... 101 102 103 104 105 106 »

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl