1. Start
  2. Artykuły
  3. Aktualności
ARTYKUŁY - Aktualności

Artykuły - Aktualności


szukaj w artykułach:

Sekretna scena i czwarty dzień festiwalu | Tauron Nowa Muzyka Katowice!

2019-04-17

Przedostatni weekend czerwca w Katowicach już kusi obfitością muzycznych wrażeń, a program Festiwalu nadal rośnie! 14. edycja Tauron Nowa Muzyka Katowice wzbogaca się właśnie o scenę Secret Stage oraz FAJRANT, czyli finałowy, czwarty dzień imprezy na Sztauwajerach!

czytaj dalej »

Polka wśród najbardziej wpływowych managerów muzycznych świata

2019-04-16

Dzięki staraniom nowej dyrektor naczelnej i programowej, Ewy Bogusz-Moore, NOSPR stał się częścią sieci, łączącej 21 najbardziej opiniotwórczych instytucji w świecie europejskiej muzyki klasycznej.

czytaj dalej »

Festiwal Transatlantyk 2019 – „Lądowanie na Księżycu i inne zawieszone sny”

2019-04-16

Jakie marzenia poruszają nas dzisiaj? Co stało się z wielkimi projektami cywilizacyjnymi i z rozmachem, który pozwolił nam wykonać „mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości”? 50 lat po historycznej misji Apollo 11 hasłem 9. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Transatlantyk w Ło

czytaj dalej »

16. Konkurs Kompozytorski im. Tadeusza Ochlewskiego

2019-04-16

Polskie Wydawnictwo Muzyczne ogłasza 16. Konkurs Kompozytorski im. Tadeusza Ochlewskiego na utwór twórczo nawiązujący do barokowej tradycji muzycznej na skrzypce z towarzyszeniem od jednego do czterech dowolnych instrumentów.

czytaj dalej »

Soundedit ’19 – Płyta The Opposition na Record Store Day

2019-04-12

Podczas X edycji Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit brytyjski zespół The Opposition wystąpił na specjalnym koncercie w Radiu Łódź. Występ był w całości transmitowany oraz został zarejestrowany. Wydawnictwo będzie miało premierę w sobotę 13 kwietnia 2019 r.

czytaj dalej »

Międzynarodowy certyfikat jakości dla festiwalu „Barokowe Eksploracje”

2019-04-12

Festiwal „Barokowe Eksploracje”, organizowany od 2011 roku przez stowarzyszenie Szczawnicki Chór Kameralny, otrzymał prestiżowy certyfikat jakości przyznawany przez środowisko organizatorów festiwali w Europie – EFFE Label.

czytaj dalej »

Jak piękny jest wiosenny czas! Wspaniały Koncert Wiosenny w Ueckermünde

2019-04-10

W sobotę, 6 kwietnia, w Sali Ratuszowej Zamku Książąt Pomorskich w Ueckermünde odbył się wspaniały Koncert Wiosenny.

czytaj dalej »

Claudio Monteverdi. Obowiązkowa lektura dla miłośników muzyki dawnej

2019-04-18

Już 18 kwietnia nakładem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego ukaże się długo oczekiwane wznowienie książki Ewy Obniskiej "Claudio Monteverdi". To jedyna taka książka na rynku polskim! Nowe wydanie zostało uzupełnione, zaktualizowane i rozszerzone o wiele faktów i odkryć związanych z Mistrzem Monteverdi

czytaj dalej »

83. URODZINY JERZEGO MAKSYMIUKA – SPECJALNE AUDYCJE W RADIOWEJ DWÓJCE I POKAZ FILMU „MAKSYMIUK. KONCERT NA DWOJE” W STUDIU IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO

2019-04-09

9 kwietnia Jerzy Maksymiuk skończy 83 lata. Z tej okazji Program 2 Polskiego Radia przygotował specjalne audycje poświęcone życiu i twórczości znakomitego dyrygenta, pianisty i kompozytora muzyki poważnej i filmowej.

czytaj dalej »

Kameralistyka: najlepsza lekcja demokracji

2019-04-07

Młodzi muzycy z Czech mistrzami trudnej sztuki kameralnego dialogu! Zespół Trio Incendio został zwycięzcą XX Łódzkiego Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza (31 marca – 7 kwietnia 2019).

czytaj dalej »
« poprzednia 1/129
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl