1. Start
  2. Artykuły
  3. Aktualności
ARTYKUŁY - Aktualności

Artykuły - Aktualności


szukaj w artykułach:

Twoje miejsce NOSPR. Orkiestra zapowiada nowy sezon koncertowy i zaprasza do wymiany abonamentów

2020-07-01

W miniony piątek NOSPR symbolicznie zamknął sezon 2019/2020 koncertem dedykowanym pamięci prof. Krzysztofa Pendereckiego. Finał był dla orkiestry okazją do przedstawienia pierwszych planów na nowy sezon koncertowy. Proces wymiany abonamentów rozpoczyna się 6 lipca.

czytaj dalej »

NOWI AUTORZY I JESZCZE WIĘCEJ, CZYLI LATO W RADIOWEJ DWÓJCE

2020-07-01

Lato w Dwójce pełne atrakcyjnych nowości. Pojawiają się one na antenie Programu 2 Polskiego Radia już od 29 czerwca. Oprócz kilku nowych, autorskich cykli nie zabraknie również propozycji dobrze znanej z odsłon wakacyjnych, czyli „Dwójki na miejscu”.

czytaj dalej »

International Lutosławski Youth Orchestra – warsztaty dla młodych muzyków!

2020-06-30

Muzyków, którzy wejdą w skład tegorocznej International Lutosławski Youth Orchestra, czekają dwa tygodnie intensywnej pracy.

czytaj dalej »

Z letniego salonu Zygmunta Krauzego – klasyka fortepianowa na nowo już od lipca

2020-06-25

Od lipca do września, w co drugi piątek na kanałach YouTube i Facebook Zygmunta Krauzego oraz Polskiego Wydawnictwa Muzycznego ukazywać się będą premierowe odcinki cyklu improwizacji kompozytora na tematy klasyków.

czytaj dalej »

Alexander Kalischewski – sukcesy w międzynarodowych konkursach muzycznych – I nagroda w Atenach i II nagroda w Belgradzie

2020-06-25

Alexander Kalischewski wziął udział w czerwcu br. w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Muse“ w Grecji/Ateny i zdołył 1 miejsce w swojej grupie wiekowej (12–14 lat).

czytaj dalej »

ORKIESTRA POLSKIEGO RADIA W WARSZAWIE W NAGRANIU TE DEUM CHARPENTIERA: 25 ORKIESTR, 188 WYKONAWCÓW

2020-06-22

Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, razem z innymi 24 orkiestrami z całej Europy, zrzeszonymi w Europejskiej Unii Nadawców (EBU), wzięła udział w nagraniu Te Deum Marca-Antoine’a Charpentiera.

czytaj dalej »

Podsumowanie 10-odcinkowego cyklu – Warszawska Opera Kameralna

2020-06-17

Za nami ostatni odcinek cyklu operaOK! – niesamowitego, zwieńczonego sukcesem przedsięwzięcia, które bardzo mocno zaznaczyło obecność Warszawskiej Opery Kameralnej na artystycznej mapie w czasie pandemii.

czytaj dalej »

Symfonia na 444 głosy D. Gwizdalanki – najnowsza publikacja PWM

2020-06-21

Symfonia na 444 głosy – bo tyle mniej więcej zacytowano w niej osób. Poglądy? Najrozmaitsze. Czasem ze sobą sprzeczne, a kiedy indziej uderzająco zbieżne, chociaż dzielą je stulecia.

czytaj dalej »

NOWY SERWIS KULTURALNY POLSKIEGO RADIA CHOPIN

2020-06-10

Polskie Radio Chopin rozpoczyna emisję specjalnego serwisu kulturalnego, w którym co tydzień będzie informować słuchaczy o najważniejszych propozycjach anteny na następny tydzień.

czytaj dalej »

Alexander Kalischewski – I miejsce we Włoszech i wyróżnienie w Kanadzie

2020-06-11

Alexander przedstawił do oceny 4 utwory: Michaila Jakowlewa „Wieczór zimowy“ do rosyjskiego tekstu Aleksandra Puszkina, Franciszka Schuberta „Pieśń miłosną” („Minnelied“), włoską pieśń „Funiculi funicula“ Luigiego Denzy oraz Irvinga Berlina „Puttin on the Ritz“, utwór spopularyzowany przez Freda Ast

czytaj dalej »
« poprzednia 1/154
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl