1. Start
  2. Artykuły
  3. Aktualności
muzyczny.pl największy wybór instrumentów muzycznych: gitary, perskuje, pianina, światła, dj i wiele innych.
ARTYKUŁY - Aktualności

Artykuły - Aktualności


szukaj w artykułach:

Spektakl "Chopin bez fortepianu", Kraków

2017-11-17

Relacja Iwony Karpińskiej ze spektaklu "Chopin bez fortepianu", który odbył się 14.11.17 w Krakowie podczas Open Eyes Festival.

czytaj dalej »

Łomżyńscy Filharmonicy nominowani do International Classical Music Awards 2018

2017-11-16

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży ma już na swoim koncie pięć nominacji do Fryderyka – polskiej prestiżowej nagrody muzycznej. Jednak po raz pierwszy Łomżyńscy Filharmonicy otrzymali nominację w konkursie międzynarodowym, prestiżowym International Classical Music Awards.

czytaj dalej »

Magdalena Czwojda - nowa płyta i koncert

2017-11-22

Gdy znany trębacz jazzowy Zbigniew Czwojda posyłał swoją 4-letnią córeczkę na fortepian nie podejrzewał, że stanie się ona mistrzynią kojarzonego głównie z mężczyznami „wiosła”.

czytaj dalej »

Legendarna książka dla dzieci

2017-11-15

„Bajka o Piosence i nutkach” to historia siedmiorga Dzieci-Nutek, których imiona i przygody służą dydaktyce nauczania nazw literowych nut.

czytaj dalej »

50 młodych dyrygentów zawalczy o Złotą Batutę w Katowicach

2017-11-17

50 młodych dyrygentów z 21 krajów zawalczy o Złotą Batutę, towarzyszyć im będzie 100 muzyków Filharmonii Śląskiej oraz wybitni soliści: Piotr Pławner, Jakub Jakowicz, Tomasz Strahl, Marcin Zdunik i Piotr Sałajczyk.

czytaj dalej »

Niedzielna premiera opery "Armide" Jeana-Baptisty Lully w Warszawskiej Operze Kameralnej

2017-11-05

W niedzielny wieczór, 5 listopada, w Warszawskiej Operze Kameralnej, odbyła się polska prapremiera legendarnej opery „Armide” Jeana-Baptisty Lully.

czytaj dalej »

Najpopularniejsze rozrywki polskiej młodzieży

2017-11-02

Młodzi ludzie od zawsze lubili dobrą zabawę. Jak czas spędzają dzisiejsi młodzieńcy? Nie jest tajemnicą, że wielu z nich żyje od weekendu do weekendu. Nie zmienia to jednak faktu, iż rozrywki potrzebuje każdy z nas. Wybieramy ją jednak według własnych preferencji. Które z rozrywek są dziś najbar

czytaj dalej »

EARLY 20TH CENTURY JEWLES DUX 1340

2017-10-31

Może najbardziej charakterystyczną cechą XX-wiecznego krajobrazu muzycznego jest pluralizm stylistyczny, przejawiający się nie tylko w obrębie licznych szkół i nurtów, lecz także w języku pojedynczych twórców, którzy niekrępowani dominującymi regułami kompozycji, sięgali po rozmaite środki ekspresji

czytaj dalej »

WAR HORNS DUX 1440

2017-10-31

Paweł Pudło – kompozytor z pogranicza sztuk, producent muzyczny oraz reżyser kreatywny. Tworzy własne projekty artystyczne i komponuje muzykę na specjalne zamówienia.

czytaj dalej »

LAUDI SPIRITUALI DUX 1406

2017-10-31

Jeden z niezwykle ciekawych koncertów XI Festiwalu Muzyki Oratoryjnej MUSICA SACROMONTANA w 2016 roku poświęcony był Laudi Spirituali, czyli hymnom duchowym św. Filipa, odnalezionym w trakcie prac Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Świętogórskiej w bibliotece kościoła Santa Maria in Vallicella w Rzymi

czytaj dalej »
« poprzednia 1/98
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl