1. Start
  2. Artykuły
  3. Aktualności
Portal Muzyczny.pl
ARTYKUŁY - Aktualności

Artykuły - Aktualności


szukaj w artykułach:

Nowy dyrektor artystyczny NFM Filharmonii Wrocławskiej NFM - Giancarlo Guerrero

2017-06-21

Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu ma zaszczyt przedstawić nowego dyrektora artystycznego NFM Filharmonii Wrocławskiej, którym od sezonu 2017/2018 będzie Giancarlo Guerrero.

czytaj dalej »

Legendarne PASION DE BUENA VISTA wkrótce w Polsce

2017-06-21

Rewelacyjni wokaliści, tancerze i muzycy po raz kolejny zabiorą Cię w podróż po ekscytujących kubańskich nocach, poprowadzą wzdłuż ulic Hawany, pokażą rajskie zakątki karaibskich wysp, abyś mógł poczuć w sobie prawdziwą kubańską radość!!!

czytaj dalej »

Julia Lehzneva I Concerto Köln: Carl Heinrich Graun opera arias /recenzja płyty/

2017-06-20

Płyta "Carl Heinrich Graun Opera Arias" zawiera 11 premierowych utworów, których interpretacje są efektem odkrywczej muzycznej podróży Julii Lezhnevy. Zachwycona muzyką nieco zapomnianego kompozytora, spędziła wiele czasu w jednej z berlińskich bibliotek i odkryła prawdziwe skarby.

czytaj dalej »

Weekend z TOS | 21. Międzynarodowy Festiwal "Nova Muzyka i Architektura"

2017-06-24

W przeddzień uroczystej inauguracji 21. edycji festiwalu Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza na recital jednego z najwybitniejszych gitarzystów klasycznych – Marcina Dylli, który z przepięknej, XIX-wiecznej Sali Wielkiej toruńskiego Dworu Artusa przeniesie słuchaczy w muzyczny świat największych

czytaj dalej »

"Opowieści Hoffmanna" Kraków

2017-06-09

W ostatnich dniach, w ramach Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej, na deskach tego teatru zagościły premierowe „Opowieści Hoffmanna” J. Offenbacha, przygotowane przez team: Michał Znaniecki (reżyser) , Luigi Scoglio (scenogarfia) , Diana Theocharidis (choreografia).

czytaj dalej »

„Ucho do klasyki. Wolfgang Amadeusz Mozart” – premiera wydawnictwa 14 czerwca!

2017-06-14

14 czerwca do sklepów trafiła druga część „Ucha do klasyki”– serii książek z płytami, które w przystępny sposób przybliżają dzieciom utwory i postaci największych kompozytorów.

czytaj dalej »

„Górecki. Portret w pamięci” Beaty Bolesławskiej-Lewandowskiej: Kompozytor w oczach bliskich i przyjaciół /recenzja książki/

2017-06-14

Rozmiłowany w polskiej kulturze, głęboko wierzący, kompozytor z powołania, traktujący pracę jako służbę, serdeczny i dowcipny – oto portret Mikołaja Henryka Góreckiego, pozostały w pamięci bliskich i przyjaciół.

czytaj dalej »

Mnóstwo dodatkowych koncertów w trakcie Tauron Nowa Muzyka Katowice!

2017-06-14

Legendy niemieckiej elektroniki Jan Jelinek oraz Andrew Pekler w Parku Boguckim, a także koncerty polskich zespołów m.in. EABS oraz Coals na terenie zabytkowej Fabryki Porcelany.

czytaj dalej »

Poznań Baroque w Kościele oo. Jezuitów

2017-06-14

W tym roku muzyka barokowa obecna będzie w Poznaniu przez kilka miesięcy. Poznań Baroque zmienia formułę na rzecz comiesięcznych koncertów w rozmaitych poznańskich lokalizacjach. Wstęp na większość koncertów jest bezpłatny.

czytaj dalej »

Tegoroczny line-up festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice oficjalnie zamknięty!

2017-06-12

Lista artystów tegorocznej edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice została zamknięta! W tym roku to 65 różnorodnych artystów, którzy przez 4 dni wystąpią aż na 8 scenach!

czytaj dalej »
« poprzednia 1/91
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl