1. Start
  2. Artykuły
ARTYKUŁY - Informacje ze świata muzyki klasycznej

Artykuły

szukaj w artykułach:

Premiera Orfeusza i Eurydyki Ch. W. Glucka

2019-03-04

2 marca 2019 w Warszawskiej Operze Kameralnej odbyła się premiera Orfeusza i Eurydyki Ch. W. Glucka. Było to wystawienie w oryginalnej włoskiej wersji językowej.

czytaj dalej »

Opera Wrocławska: Don Giovanni

2019-02-13

W najnowszej realizacji Opery Wrocławskiej poznajemy świat głównego bohatera opery „Don Giovanni” , w zamyśle reżysera André Hellera Lopesa w zamkniętym świecie ludzkich wyobrażeń.

czytaj dalej »

Diagnostyka p. Muzyki Poważnej, oddział geriatryczny

2019-01-24

- Pani doktor, stan pani Muzyki Poważnej się pogarsza. Symptomy: nikt nie kupuje płyt; rozpieszczony mediami na żądanie słuchacz nie docenia niepowtarzalności koncertów; muzycy są wypaleni. Nie wiemy, co jej jest.

czytaj dalej »

Opera Wrocławska. Niewinność na pointach „Romeo i Julia” S. Prokofiewa | 24.01.19

2019-02-02

To muzyka na żywo jest kluczem do lekkiego uniesienia w przestrzeni scenicznej opowieści na pointach losów Szekspirowskiego dzieła i uwypukleniem wszystkich emocji ukrytych w muzyce, dodając wyrazu i właściwego charakteru postaciom.

czytaj dalej »

Opera Wrocławska: „Halka”. PREMIERA | 14.12.2018

2019-01-31

W bardzo estetycznej i niezwykle symbolicznej scenografii rozpoczęła się opowieść o wewnętrznych rozdarciach, świadomych wyborach, napływających z niezwykłą siłą uczuciach i próbą pokonywania ich w sobie, z niemożnością spojrzenia skrzywdzonej kobiecie w oczy włącznie.

czytaj dalej »

Bytom, Opera Śląska. „Rak społeczeństwa”

2019-01-01

Operowy powiew świeżości zagościł na niewielkiej w rozmiarach scenie Opery Śląskiej, ale wielkiej w swoim artystycznym wyrazie sztuce „Traviata” Giuseppe Verdiego w najnowszej realizacji Michała Znanieckiego.

czytaj dalej »

CORINA MARTI

2018-10-08

Wirtuozka klawesynu i fletu prostego, rozpoznawana na całym świecie za „wybitne i ekspresyjne” interpretacje (Toccata) oraz nieomylne wykonania (Diapason). Artystka występuje zarówno jako solistka, a także jako członek zespołów kameralnych, koncertując regularnie w Europie, Ameryce Północnej i Poł

czytaj dalej »

Jedyny kobiecy duet perkusyjny w Polsce

2018-08-19

Dalbergia Duo jest jedynym polskim żeńskim duetem perkusyjnym (marimbowym). Duet założony w 2017 roku ma już na swoim koncie sukcesy o skali międzynarodowej.

czytaj dalej »

Sebastian Zawadzki

2018-07-25

Wszechstronnie uzdolniony polski muzyk młodego pokolenia; pianista, kompozytor i improwizator. Żyje i tworzy w Kopenhadze współpracując z wieloma uznanymi już artystami.

czytaj dalej »

Justyna Maria Philipp - pianistka

2018-02-23

Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie fortepianu Ekateriny Popowej-Zydroń oraz Zbigniewa Śliwińskiego.

czytaj dalej »
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl