1. Start
  2. Artykuły
ARTYKUŁY - Informacje ze świata muzyki klasycznej

Artykuły

szukaj w artykułach:

Bytom, Opera Śląska. „Rak społeczeństwa”

2019-01-01

Operowy powiew świeżości zagościł na niewielkiej w rozmiarach scenie Opery Śląskiej, ale wielkiej w swoim artystycznym wyrazie sztuce „Traviata” Giuseppe Verdiego w najnowszej realizacji Michała Znanieckiego.

czytaj dalej »

CORINA MARTI

2018-10-08

Wirtuozka klawesynu i fletu prostego, rozpoznawana na całym świecie za „wybitne i ekspresyjne” interpretacje (Toccata) oraz nieomylne wykonania (Diapason). Artystka występuje zarówno jako solistka, a także jako członek zespołów kameralnych, koncertując regularnie w Europie, Ameryce Północnej i Poł

czytaj dalej »

Jedyny kobiecy duet perkusyjny w Polsce

2018-08-19

Dalbergia Duo jest jedynym polskim żeńskim duetem perkusyjnym (marimbowym). Duet założony w 2017 roku ma już na swoim koncie sukcesy o skali międzynarodowej.

czytaj dalej »

Sebastian Zawadzki

2018-07-25

Wszechstronnie uzdolniony polski muzyk młodego pokolenia; pianista, kompozytor i improwizator. Żyje i tworzy w Kopenhadze współpracując z wieloma uznanymi już artystami.

czytaj dalej »

Justyna Maria Philipp - pianistka

2018-02-23

Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie fortepianu Ekateriny Popowej-Zydroń oraz Zbigniewa Śliwińskiego.

czytaj dalej »

Szymon Nidzworski - saksofonista i kompozytor

2018-01-25

Jego indywidualne, oryginalne, często interpretowane jako melancholijne, surowe brzmienie jest syntezą inspiracji muzyką klasyczną, folkiem, jazzem czy muzyką fiordów.

czytaj dalej »

Irmina Trynkos

2018-01-17

Irmina Trynkos – pełna pasji i miłości do muzyki, polska skrzypaczka. Obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii i rozwija karierę na arenie międzynarodowej.

czytaj dalej »

Polska. NOSPR Katowice. Sylwestrowa błyskotliwa radiowa rozmowa salonowa | 31.12.2017

2018-01-05

W ostatni dzień minionego roku muzyczna droga zaprowadziła nas do siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR) w Katowicach, by w ciepłym klimacie tej wyjątkowo dobrej akustycznie sali zostać otulonym muzyką...

czytaj dalej »

„ROMAN MACIEJEWSKI MUZYKA FORTEPIANOWA” DUX 1410

2017-12-22

Roman Maciejewski to jedna z najciekawszych osobowości twórczych polskiego życia muzycznego XX wieku i prawdopodobnie najbardziej niedoceniana, co wynika w podobnym stopniu z niezależnego charakteru kompozytora, jak i z powodów politycznych.

czytaj dalej »

Marek Pijarowski

2017-11-25

Urodzony w 1951 roku we Wrocławiu. Podczas nauki w Liceum Muzycznym opanował grę na kilku instrumentach, m.in.fortepian (jako główny), skrzypce, obój i organy.

czytaj dalej »
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl