1. Start
  2. Artykuły
Portal Muzyczny.pl
ARTYKUŁY - Informacje ze świata muzyki klasycznej

Artykuły

szukaj w artykułach:

Edward Czerny

2017-10-16

Edward Czerny, właść. Eberhard Antonius Czerny, pseud. Edward Czerny, Edward Eberhard Czerny, La Strado, kompozytor, dyrygent, aranżer multiinstrumentalista, reżyser dzwięku; ur. 11 czerwca 1917, Hindenburg (Zabrze); zm. 16 lutego 2003, Salzgitter (Dolna Saksonia).

czytaj dalej »

POLSKA ORKIESTRA SINFONIA IUVENTUS

2017-09-09

Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus powstała z inicjatywy jednego z najwybitniejszych dyrygentów polskich, Jerzego Semkowa. W skład Orkiestry wchodzą najzdolniejsi absolwenci i studenci uczelni artystycznych, którzy nie ukończyli 30 lat.

czytaj dalej »

Jacek Błaszczyk

2017-09-09

I dyrygent Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej

czytaj dalej »

Jakub Jakowicz

2017-09-09

Gry na skrzypcach uczył się u swojego ojca Krzysztofa Jakowicza, pod którego kierunkiem studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Był również ostatnim uczniem jednego z twórców polskiej szkoły skrzypcowej, prof. Tadeusza Wrońskiego.

czytaj dalej »

Baroque Collegium 1685

2017-08-23

Baroque Collegium 1685 to międzynarodowego zespół, koncentrujący się na udostępnianiu i przybliżaniu muzyki baroku, w szczególności dzieł oratoryjno-kantatowych. Inicjatorką powstania Collegium oraz dyrektorem artystycznym jest muzykolog, dyrygent i manager kultury- Agnieszka Żarska.

czytaj dalej »

Time for Chopin świętuje pierwszy rok działalności

2017-06-28

Rok temu odbył się pierwszy koncert w ramach projektu Time for Chopin. Ambitnym planem organizatorów było stworzenie w Warszawie miejsca, w którym każdego dnia można wysłuchać dzieł Fryderyka Chopina w wykonaniu wybitnych pianistów.

czytaj dalej »

„Zabobony gasnącego stulecia” Andrzeja Chłopeckiego: Świat opisany za pomocą słownych kliszy? /recenzja książki/

2017-05-16

W PWM ukazała się trzecia, może najważniejsza, książka Andrzeja Chłopeckiego: „Zabobony gasnącego stulecia”. Jej autor uświadamia nam, jak chętnie i często uciekamy się do gotowych schematów pragnąc opisać świat.

czytaj dalej »

Gregory Porter

2017-04-25

Niewiele brakowało, by Porter, stypendysta Uniwersytetu w San Diego, poświęcił się karierze sportowej. Na szczęście dla swoich fanów, zamiast futbolu amerykańskiego wybrał śpiewanie.

czytaj dalej »

Come hear the music play. O patologiach zawodowego szkolnictwa muzycznego i nie tylko

2017-03-31

Hermetyczny półświatek zawodowego szkolnictwa muzycznego i jego przybudówek to archaiczny, zrytualizowany mikrokosmos z własnym specyficznym folklorem, tyleż naiwną co entuzjastyczną mitologią oraz ograniczonym repertuarem toksycznych mantr powtarzanych ufnie przez kandydatów do najwyższego stopnia

czytaj dalej »
« poprzednia 1/1649
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl