1. Start
  2. Artykuły
ARTYKUŁY - Informacje ze świata muzyki klasycznej

Artykuły

szukaj w artykułach:

Zespół GIARDINO DI DELIZIE

2020-03-22

W marcu 2020 ukazała się druga płyta zespołu Gems of the Polish Baroque tym razem z polską barokową muzyką instrumentalną. Na płycie znajdują się utwory Szarzyńskiego, Förstera, Mielczewskiego, Jarzębskiego i Zieleńskiego.

czytaj dalej »

Katowice. NOSPR. Rejs po morzu miłości. Muzyka filmowa.

2020-02-23

W niedzielny wieczór pod właściwymi sterami wypłynęła w rejs po morzu miłości Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach pod batutą Bassema Akiki.

czytaj dalej »

Opera Wrocławska: Piękno w świątecznym geście „Dziadek do orzechów. Opowieść wigilijna” Piotra Czajkowskiego | 20.12.19

2019-12-31

Uliczny gwar świątecznych przygotowań doskonale ubranych mieszkańców miasteczka, w którym rozgrywa się akcja „Dziadka do orzechów. Opowieści Wigilijnej” Piotra Czajkowskiego zachwyca od pierwszych dźwięków dobiegających z orkiestronu.

czytaj dalej »

Filharmonia Podkarpacka: Pięć miniatur

2019-11-26

Relacja z Pojawiła się ogromna chęć usłyszenia „Pięciu miniatur” na fortepian Artura Malawskiego w opracowaniu na orkiestrę Piotra Mossa wykonanych ciągiem jedna za drugą, by jeszcze bardziej uwypuklić indywidualny charakter każdej z nich i aby powstała spójność słuchania dająca nową wartość.

czytaj dalej »

Filharmonia Łódzka: Lustrzane odbicie. Odrodzenie

2019-11-15

Miłość do muzyki, radość z jej precyzyjnego emocjonalnego wykonywania, doskonałe rozumienie myśli kompozytorskich zawartych w dziełach u łódzkich filharmoników, Joanny Woś i prowadzącego muzyczne święto Bassema Akiki.

czytaj dalej »

Teatr Wielki w Łodzi: Książę Mantui zaprasza

2019-11-02

Środowy spektakl (16.10) w operze łódzkiej pokazał, że dobrze poprowadzona warstwa muzyczna nadaje właściwego charakteru całemu spektaklowi, bo stanowi poduszkę dla dziejących się w nim wydarzeń.

czytaj dalej »

Teatr Wielki w Łodzi: Wyśpiewane marzenia. „Nabucco”.

2019-11-02

Walka o wpływy , walka o władzę, o życie. Ogromnie się cieszę, że Teatr Wielki w Łodzi wpłynął na mój wybór i niedzielny wieczór spędziłam wśród bohaterów „Nabucco” Giuseppe Verdiego w tym właśnie teatrze.

czytaj dalej »

„Baron cygański” | relacja z premiery w Białymstoku

2019-09-18

To muzyka od pierwszej chwili przyciągała uwagę i kierowała ją na scenę skupiając ją na doskonale bawiących się swoimi rolami artystami premierowej obsady „Barona cygańskiego” Johanna Straussa w reżyserii Marii Sartovej.

czytaj dalej »

Sinfonia Varsovia i Mykietyn: związek nierozerwalny

2019-07-13

29 marca w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert pod batutą Bassema Akiki w ramach cyklu „Oddźwięki. Nowa muzyka polska”.

czytaj dalej »

Filharmonia w Szczecinie. Filmowe opowieści

2019-07-09

Koncerty muzyki filmowej nieuchronnie przywołują w naszej pamięci obrazy i dźwięki, jakie zapamiętaliśmy wraz z emocjami, jakie towarzyszyły nam podczas oglądania całego filmu.

czytaj dalej »
« poprzednia 1/2819
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl