1. Start
  2. Artykuły
  3. Nuty - nowości, polecane, rankingi
  4. Zagraj z nut najpiękniejsze melodie filmowe
ARTYKUŁ: Nuty - nowości, polecane, rankingi - Zagraj z nut najpiękniejsze melodie filmowe

Zagraj z nut najpiękniejsze melodie filmowe

szukaj w artykułach:
Muzyka filmowa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i to nie tylko jeśli chodzi o płyty czy muzykę dostępną strumieniowo. Coraz częściej sięgacie po nuty na fortepian czy głos, chcecie sami zagrać i zaśpiewać melodie filmowe. Wśród mnóstwa dostępnych opracowań zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych muzyków na szczególną ywagę zasługują serie opracowane zak zwane instrumenty szkolne czyli nuty na skrzypce, flet, wiolonczelę, trąbkę, saksofon, puzon, klarnet, altówkę a nawet róg (waltornię). Do takiej serii nalezy świezo wydane opracowanie Top Hits From TV, Movies & Musicals które zawiera 50 hitów filmowych, musicalowych i telewizyjnych w opracowaniu na wybrany instrument. Do nut dołączona jest płyta CD z wersjami demonstracyjnymi utworów, podkładami play-along oraz akompaniamentem fortepianowym w plikach pdf do wydrukowania.
Top Hits From TV, Movies & Musicals Top Hits From TV, Movies & Musicals Top Hits From TV, Movies & Musicals

Inne wydania, po które często sięgają szczególnie początkujący muzycy to "Music from The Movies" oraz "Essential film themes"

nuty na fortepian głos i chwyty gitarowe do największych przebojów muzyki filmowej nuty na fortepian głos i chwyty gitarowe do największych przebojów muzyki filmowej nuty na fortepian głos i chwyty gitarowe do największych przebojów muzyki filmowej
 
Jeżeli masz swoje ulubione filmy i marzysz o tym, aby muzykę z filmu wygrać na fortepianie lub wyśpiewać, to zaintersują Cię opracownia na fortepian solo w wersji dla początkujących lub zaawansowanych lub nuty wydane w formie PVG czyli nuty na fortepian, linia melodyczna dla głosu i akordy gitarowe oraz słowa. Spójrz jakie nuty cieszą się największym zainteresowaniem:

Muzyka z filmu Duma i uprzedzenie Muzyka z filmu Mamma mia Muzyka z filmu Nietykalni

Muzyka z filmu Star wars - wszystkie 6 epizodów Muzyka z filmu James Bond Muzyka z filmu Teoria wszystkiego
 
Do bardzo popularnych zbiorów opracowanych na fortepian, głos i gitarę należą Budgetbooks Movie Songs oraz Contemporary Movie TV Hits. Zawierająkolekcję ponad 100 najciekawszych melodii filmowych ostatnich kilkudziesięciu lat. Jezeli zainteresowany jesteś opracowaniami wyłącznie na fortepian to szczególnie godne polecaenia są dwa zbiory: Film Scores For Solo Piano i Film Themes For Solo Piano:

  
 
Wśród utworów muzyki filmowej nie może zabraknąć najznakomitszych nazwisk, które przyszyniły się do sukcesu wielu filmów. Współistnienie obrazu i dźwięku, doskonałe ich zestawienie to zasługa kompozytorów takich jak Einaudi, Shore, Williams, Horner, Nyman, Kilar, Zimmer.
Jeżeli szukacie zbiorów, które zawierać będą najciekawsze utwory ulubionych kompozytorów muzyki filmowej to szczególnie polecamy Wam:

Muzyka filmowa Ludvico Einaudi  Muzyka filmowa Michael NymanMuzyka filmowa Hans Zimmer

 
Zapraszamy do szukania swojej ulubionej >>> muzyki filmowej <<< zapisanej w nutach :)


© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl