Zaczynamy Festiwal! Tematem tegorocznej edycji Nowych Epifanii jest apokalipsa

 „Przez wieki narosło mnóstwo interpretacji apokalipsy Janowej. Niektórzy mówią, że dotyczy ona tylko rzeczywistości cesarstwa w I wieku, niektórzy mówią, że dotyczy tylko końca świata. A w samym tekście jest sugestia, że apokalipsa zawsze dzieje się także tu i teraz, że dotyczy i tego, co jest zbiorową rzeczywistością ludzką, ale i rzeczywistością każdego indywidualnego człowieka” – mówi teolog i filozof Sebastian Duda w wykładzie online, który już od wczoraj możecie oglądać na stronie Festiwalu.

A jak ten temat zinterpretują twórcy?

W pierwszym tygodniu Festiwalu młody reżyser Michał Telega wystawi „Księcia Niezłomnego”, w którym zabierze widzów w świat Juliusza Słowackiego i Calderona de la Barki oraz zada pytania o fanatyzm religijny i doktrynerstwo.

Z kolei inna młoda artystka Zofia Gustowska w „kasandrze” przy pomocy mitycznych tematów i postaci, inspirowanych „Iliadą” Homera oraz „Ifigenią w Taurydzie” chce przyjrzeć się otaczającej nas rzeczywistości, a także opowiedzieć o współczesnych lękach związanych z konfliktami wojennymi.

Jerzy Kozak i Łukasz Łuczaj w rozmowie „Mityczny przybysz/Advena mythica” podejmą temat naszego stosunku do grzybów, który rozciąga się od mykofobii do mykofilii. Czemu część z nas tak bardzo boi się grzybów? Czy mogą być one przejawem apokaliptycznej zagłady ludzi poprzez zatrucie i wchłonięcie? Co jest w nich jeszcze ukrytego i w czym mogą nam pomóc w nadchodzących czasach? Spotkanie odbędzie się na ZOOMie, a będzie można oglądać je na Facebooku i YouTubie Nowych Epifanii.

Pełny program festiwalu znajdziecie na stronie noweepifanie.pl/.

„Któż zdoła się ostać?” to hasło 12. edycji interdyscyplinarnego Festiwalu Nowe Epifanie.Tegoroczna edycja ma formułę online. Festiwal rozpocznie się 17 lutego i potrwa do 28 marca.

***
Organizator: Centrum Myśli Jana Pawła II, Instytucja Kultury m.st. Warszawy

Partnerzy: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Teatr Łaźnia Nowa w Nowej Hucie, Teatr Miejski w Gliwicach, Teatr Współczesny w Szczecinie, Stowarzyszenie Pedagogów Teatru, Stowarzyszenie Potem-O-Tem, Fundacja na Marginesie, Fundacja Przestrzeń Filmowa, Fundacja Teatr Rzeczy, Teatr Soho, Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, e-Wejściówki, Muzeum Ewolucji, Instytut Teatralny, Ruch Muzyczny

Patroni medialni: Polskie Radio PR 2, TVP Kultura, Miesięcznik Teatr, E-teatr.pl, Teatralny.pl, Teatrologia.info, Cojestgrane24.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

Powiązane Video Wszystkie video

Reportaż: Muzyka na Szczytach 2015
Mikołaj Górecki - Jasności promieniste
GOLEC uORKIESTRA & WŁODEK PAWLIK & NOSPR (NA HOLI - SYMFONICZNIE 2015)
Tańczący dyrygent

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Sibelius 7 program do edycji nut
Alpine PartyPlug zatyczki do uszu (para)
Sibelius First 7 program do edycji nut
Finale PrintMusic 2014 program do edycji nut

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl