1. Start
  2. Artykuły
  3. Bilety na koncerty
  4. ŻABKA (Teatr Animacji w Poznaniu Sala Witraż) - bilety
ARTYKUŁ: Bilety na koncerty - ŻABKA (Teatr Animacji w Poznaniu Sala Witraż) - bilety

ŻABKA (Teatr Animacji w Poznaniu Sala Witraż) - bilety

szukaj w artykułach:
ZAMÓW BILET ONLINE »
Termin: 2019-06-23, godz. 11:00
Miasto: Poznań
Miejsce: Teatr Animacji w Poznaniu Sala Witraż
Adres: św. Marcin 80/82,

Kategoria: SpektaklTeatr Animacji w Poznaniu Sala Witraż

Opis wydarzenia

Mała Żabka patrzy na świat szeroko otwartymi, pełnymi podziwu oczami. Wszystko dookoła wzbudza jej zachwyt i ciekawość. Żabka ma wielu przyjaciół: Biała zwana Kaczką jest wierną towarzyszką zabaw, Świnka uwielbia spokój domowego zacisza oraz dobrą kuchnię, Szczurek jest zawsze spragniony przygód, a Zajączek to prawdziwy intelektualista znający odpowiedź na każde pytanie. Razem pokonują małe codzienne przeszkody i mierzą się z życiowymi dylematami, dla których zawsze udaje im się znaleźć dobre rozwiązanie.
 
Spotkany na polanie kos skłania do refleksji nad istotą śmierci i potrzebą cieszenia się każdą chwilą. Nieszczęśliwa miłość, którą przeżywa Żabka, jest punktem wyjścia do rozważań nad cierpieniem i szczęściem, jakie z niej wynika. Nocne lęki są idealną okazją do zbadania, czym tak naprawdę jest strach - ten prawdziwy i ten wyimaginowany.
 
Dzięki błyskotliwemu poczuciu humoru przygody Żabki i jej przyjaciół, ubrane w piękne słowa i obrazy, przywracają siłę i chęć do życia. Mówiąc o sobie, bohaterowie opowiadają także o nas – dorosłych, którzy wciąż nie potrafią się zaakceptować, a w szczególności o tych, którzy dorosłymi dopiero się stają, borykając się przy tym z wieloma problemami.

Te krótkie historie z ważnym przesłaniem są adaptacją książek ilustrowanych Maxa Velthuijsa, jednego z najwybitniejszych autorów i ilustratorów książek dla dzieci na świecie. Teksty i ilustracje zostały przeniesione z papieru na scenę oraz przekształcone z lekkością i poezją we wspaniałe żywe historie.


Spektakl na podstawie książek Maxa Velthuijsa: "Frog is Sad", "Frog in Love", "Frog and the Birdsong", "Frog is Frog" oraz "Frog is Frightened" wydanych przez Andersen Press, Londyn.

Adaptacja spektaklu Ranocchio - produkcji Teatro Gioco Vita z Piacenzy (Włochy).
Premiera: 22.09.2016
Szczegóły wydarzenia »
Teatr Animacji w Poznaniu, Al. Niepodległości 14, 61-713 Poznań

Lokalizacja: 52.407537, 16.918808


Wczytuję mapę...kategoria: Bilety na koncerty
Poznań

© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl