XXI Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi

Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi to najstarszy w Polsce konkurs poświęcony wykonawstwu muzyki kameralnej, organizowany przez Instytut Muzyki Kameralnej Akademii Muzycznej w Łodzi od 1961 roku.

Początkowo konkurs miał zasięg ogólnopolski, w 1992 roku stał się imprezą międzynarodową, a w 1995 nadano mu imię Kiejstuta Bacewicza – jego inicjatora. Do piętnastej edycji w 2004 roku był imprezą międzyuczelnianą dla studentów polskich i zagranicznych uczelni muzycznych. Od 2007 roku jest przeznaczony dla wszystkich zespołów kameralnych, które spełniają wymogi regulaminu dotyczące wieku uczestników.

Wśród laureatów poprzednich edycji konkursu jest wielu uznanych artystów, m.in. śpiewacy: Teresa Wojtaszek-Kubiak, Urszula Kryger, Krzysztof Szmyt, pianiści: Ewa Pobłocka, Tadeusz Chmielewski, Marek Drewnowski, Anna Wesołowska-Firlej, Karol Nicze, skrzypkowie: Łukasz Błaszczyk, Robert Kabara, Marek Moś, Magdalena Rezler, Jan Stanienda, Iwona Wojciechowska, wiolonczelista Dominik Połoński.

Konkurs rozgrywany jest w dwóch etapach, w kilku kategoriach, z których najczęściej powtarzające się to: kwartety smyczkowe, tria, kwartety i kwintety fortepianowe oraz różnorodne duety, w tym wielokrotnie śpiew z fortepianem. Podczas tegorocznej edycji pierwszy etap konkursu zostanie rozegrany w dwóch kategoriach:
• kategoria A: duet instrumentalny i wokalno-instrumentalny,
• kategoria B: trio fortepianowe, kwartet fortepianowy, kwintet fortepianowy.

Najlepsze zespoły poszczególnych kategorii zostaną zakwalifikowane do przesłuchań II etapu, w którym będą klasyfikowane łącznie. Przesłuchania konkursowe odbędą się w dniach 4–9 kwietnia 2022 roku. W jury Konkursu zasiądą: Urszula Kryger, Michał Drewnowski, Paweł Mazurkiewicz, Pierluigi Destro.

Tegoroczny koncert inaugurujący XXI Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi uświetni występ laureatki V nagrody na XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2021) – Leonory Armellini, która zagra kameralnie wybrane dzieła Roberta Schumanna oraz Fryderyka Chopina. Koncert obędzie się 3 kwietnia 2022 roku w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi (ul. Żubradzka 2a)

XXI Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi odbędzie się w dniach 3–10 kwietnia 2022 roku w przestrzeniach Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi (Sala Koncertowa, ul. Żubardzka 2a; Regionalny Ośrodek Kultury, Edukacji i Dokumentacji Muzycznej, al. 1 Maja 4; Pałac Akademii Muzycznej, ul. Gdańska 32).

szczegółowe informacje na
stronie oraz FB

Powiązane Video Wszystkie video

Naomi Druskic - Konkurs Chopinowski w Singapurze
Reporta?: Muzyka na Szczytach 2015
All Improvviso 2011
Sebben crudele A. Caldara - VII Ogólnopolski Konkurs Wokalny

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Jargar (634940) VIOLA SUPERIOR struny do altwki
Jargar (634930) VIOLA SUPERIOR struna do altwki D - Medium
Jargar (634936) VIOLA SUPERIOR struna do altwki C - Medium
Jargar (634927) VIOLA SUPERIOR struna do altwki A - Medium

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl