1. Start
  2. Artykuły
  3. Polecamy
  4. XX Festiwal Muzyki Kameralnej // Gdańsk
ARTYKUŁ: Polecamy - XX Festiwal Muzyki Kameralnej // Gdańsk

XX Festiwal Muzyki Kameralnej // Gdańsk

szukaj w artykułach:
Serdecznie zapraszamy na XX edycję Festiwalu Kameralnego organizowanego przez Towarzystwo im. F. Chopina – Koło w Gdańsku.
Muzyka kameralna, stanowiąca wyjątkową dziedzinę muzyki klasycznej, u której podstawy leży dialog, komunikacja i współpraca artystów w ramach zespołu, jest niezmiernie nośną i potężną sztuką. Kompozytorzy wszystkich epok z upodobaniem sięgali po formy muzyki kameralnej, nierzadko czyniąc z nich prawdziwe arcydzieła. Gdańskie Koło TiFC od dwudziestu lat organizuje przegląd wyśmienitych młodzieżowych zespołów, pracujących pod okiem swoich pedagogów w trójmiejskich szkołach muzycznych i w Akademii. Są to często formacje zdobywających laury konkursowe w kraju i za granicami. Festiwal Kameralny jest okazją do spotkania, świętowania uniwersalnych wartości jakie niesie za sobą kameralistyka oraz radosnej celebracji młodości i zapału wykonawców. Impreza cieszy się niegasnącą popularnością zarówno wśród coraz to nowych wykonawców, jak i licznie zgromadzonej publiczności.
Tegoroczna, jubileuszowa edycja Festiwalu rozpocznie się dwoma wiosennymi dniami przeznaczonymi na koncerty młodzieży artystycznej z regionu.
21 maja o godzinie 17.00 zaprezentują się wyróżniające się zespoły z trójmiejskich szkół muzycznych: OSM im.F.Nowowiejskiego w Gdańsku, Szkoła Muzyczna I i II st. im. Z. Noskowskiego w Gdyni, Zespół Szkół Muzycznych I i II st.im.F.Chopina w Gdańsku Wrzeszczu.
22 maja o godzinie 17.00 usłyszeć będzie można zespoły reprezentujące Akademię Muzyczną im. S. Moniuszki w Gdańsku.

W programie arcydzieła muzyki kameralnej, ciekawe i różnorodne składy i przede wszystkim ponad 50 młodych muzyków z całego regionu.

Zapraszamy!
Wstęp na koncerty jest wolny.
miejsce: Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku
Organizator: TiFC Koło w Gdańsku, Miasto Gdańsk
Partner: NCK – Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku
patron medialny: Trójmiasto.pl, Radio Gdańsk, cameralmusic.pl


kategoria: Polecamy
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl