XX Festiwal Muzyki Kameralnej // Gdańsk

Serdecznie zapraszamy na XX edycję Festiwalu Kameralnego organizowanego przez Towarzystwo im. F. Chopina – Koło w Gdańsku.
Muzyka kameralna, stanowiąca wyjątkową dziedzinę muzyki klasycznej, u której podstawy leży dialog, komunikacja i współpraca artystów w ramach zespołu, jest niezmiernie nośną i potężną sztuką. Kompozytorzy wszystkich epok z upodobaniem sięgali po formy muzyki kameralnej, nierzadko czyniąc z nich prawdziwe arcydzieła. Gdańskie Koło TiFC od dwudziestu lat organizuje przegląd wyśmienitych młodzieżowych zespołów, pracujących pod okiem swoich pedagogów w trójmiejskich szkołach muzycznych i w Akademii. Są to często formacje zdobywających laury konkursowe w kraju i za granicami. Festiwal Kameralny jest okazją do spotkania, świętowania uniwersalnych wartości jakie niesie za sobą kameralistyka oraz radosnej celebracji młodości i zapału wykonawców. Impreza cieszy się niegasnącą popularnością zarówno wśród coraz to nowych wykonawców, jak i licznie zgromadzonej publiczności.

Tegoroczna, jubileuszowa edycja Festiwalu rozpocznie się dwoma wiosennymi dniami przeznaczonymi na koncerty młodzieży artystycznej z regionu.
21 maja o godzinie 17.00 zaprezentują się wyróżniające się zespoły z trójmiejskich szkół muzycznych: OSM im.F.Nowowiejskiego w Gdańsku, Szkoła Muzyczna I i II st. im. Z. Noskowskiego w Gdyni, Zespół Szkół Muzycznych I i II st.im.F.Chopina w Gdańsku Wrzeszczu.
22 maja o godzinie 17.00 usłyszeć będzie można zespoły reprezentujące Akademię Muzyczną im. S. Moniuszki w Gdańsku.

W programie arcydzieła muzyki kameralnej, ciekawe i różnorodne składy i przede wszystkim ponad 50 młodych muzyków z całego regionu.

Zapraszamy!
Wstęp na koncerty jest wolny.
miejsce: Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku
Organizator: TiFC Koło w Gdańsku, Miasto Gdańsk
Partner: NCK – Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku
patron medialny: Trójmiasto.pl, Radio Gdańsk, cameralmusic.pl

Powiązane Video Wszystkie video

All Improvviso 2011
Reportaż: Muzyka na Szczytach 2015
O muzyce Gerarda Drozda słów kilka
1. Festiwal Muzyki Crossover (Bielsko-Biała 2016)

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Wesoowski Franciszek - Zasady muzyki
Alpine PartyPlug zatyczki do uszu (para)
PWM Chomiński Józef, Wilkowska-Chomińska Krystyna - Historia muzyki, t. 2
PWM Chomiński Józef, Wilkowska-Chomińska Krystyna - Historia muzyki, t. 1

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl