1. Start
  2. Artykuły
  3. Aktualności
  4. XIV KONKURS KOMPOZYTORSKI IM. TADEUSZ OCHLEWSKIEGO | UTWÓR NA KONTRABAS I WARSTWĘ ELEKTRONICZNĄ
ARTYKUŁ: Aktualności - XIV KONKURS KOMPOZYTORSKI IM. TADEUSZ OCHLEWSKIEGO | UTWÓR NA KONTRABAS I WARSTWĘ ELEKTRONICZNĄ

XIV KONKURS KOMPOZYTORSKI IM. TADEUSZ OCHLEWSKIEGO | UTWÓR NA KONTRABAS I WARSTWĘ ELEKTRONICZNĄ

szukaj w artykułach:

Polskie Wydawnictwo Muzyczne ogłosiło czternastą edycję Konkursu Kompozytorskiego im. Tadeusza Ochlewskiego. Motywem przewodnim tegorocznego Konkursu jest utwór na kontrabas i warstwę elektroniczną.

Do udziału zapraszamy kompozytorów, którzy do 31 grudnia 2015 nie ukończyli 30. roku życia. Na zgłoszenia oryginalnych, wcześniej niepublikowanych oraz niewykonywanych utworów czekamy do 6 grudnia 2016.

Jury w składzie: Aleksander Gabryś, Jurek Dybał, Grzegorz Frankowski oraz Daniel Cichy wyłoni laureata/laureatów do końca 2016 roku.
Kompozycja wybrana przez jury zostanie włączona do katalogu PWM, wydana drukiem oraz wykonana podczas publicznego koncertu.

Szczegóły Konkursu dostępne są po tym linkiem: pwm.com.pl/pl/page/konkurs_kompozytorski.html.

O patronie Konkursu:
Tadeusz Ochlewski (1894-1975) – skrzypek, pedagog, wydawca muzyczny. Początkowo występował jako skrzypek i solista zespołów kameralnych. Powołał zespół muzyki dawnej "Trio Sonata", był współzałożycielem Stowarzyszenia Miłośników Dawnej Muzyki (1926) oraz Towarzystwa Wydawniczego Muzyki Polskiej (1928). W latach 1934-1939 kierował sekcją Organizacja Ruchu Muzycznego (ORMUZ), stawiającą sobie za cel upowszechnienie muzyki. W 1945 stworzył w Krakowie Polskie Wydawnictwo Muzyczne i kierował nim do 1964 roku. W 1964 założył zespół muzyki dawnej "Con moto ma cantabile", który prowadził do roku 1975.

Patronat medialny nad Konkursem objął POLMIC.kategoria: Aktualności
Katalog muzyczny dopisz się »

© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl