Wyróżnienie dla audiobooka „Gershwin”

Jury konkursu „Najlepsza Książka na Lato” doceniło audiobook „Gershwin” i przyznało mu nominację w kategorii Perły z lamusa. Laureatów konkursu poznamy 2 czerwca.

Bohaterem audiobooka jest George Gershwin − człowiek, który jako jeden z pierwszych artystów usiłował skojarzyć pewne elementy jazzu z muzyką symfoniczną. Wprowadził je na estrady filharmonii i sceny oper. Kompozytor, którego życie to nie tylko oszałamiające sukcesy, ale też i pasma niepowodzeń. Znany dobrze w salach koncertowych i w nocnych lokalach.

Audiobook oparty jest na tekście bardzo popularnej monografii Lucjana Kydryńskiego. Autor z niezwykłą lekkością i precyzją językową prezentuje przebieg twórczości Gershwina na tle szczegółów jego kontrowersyjnej biografii. Ponadto przedstawia okres rozkwitu amerykańskiej muzyki rozrywkowej, w którym twórca „Błękitnej Rapsodii” dochodził do sławy, ludzi, wśród których się obracał, miasta, które znał i kochał, wreszcie specyficzny klimat artystycznej bohemy.

Tekst książki czyta Marcin Kydryński, który swoją pracę nad audiobookiem uznał za prawdziwą przygodę: spotkanie z literacką twórczością swojego ojca oraz z jego odwieczną pasją: muzyką.

Fragmenty książki przetykane są prawdziwymi rarytasami muzycznymi − utworami Gershwina w mistrzowskim wykonaniu. Usłyszeć można m.in. fragmenty „Błękitnej Rapsodii”, „Koncertu fortepianowego” i „Amerykanina w Paryżu”.Powiązane Video Wszystkie video

A. Vivaldi - Lato, Burza na akordeonie
„Calling of Memories” na sekstet waltorniowy
Krzysztof Cugowski, Katarzyna Gacek-Duda - Nowa wie?a Babel
A. Vivaldi - Cztery pory roku: Zima

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Gershwin George - Really easy piano
PWM Gershwin George - Gold, utwory jazzowe na fortepian + CD
PWM Gershwin George - Playalong for saxophone (utwory na saksofon + CD)
Bluemark Grifftabelle fur Gitarre książka

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl