1. Start
  2. Artykuły
  3. Wydarzenia muzyczne
  4. WITAJ MAJOWA JUTRZENKO – koncert w Sali Kameralnej TWŁ z cyklu Nie Tylko Opera
ARTYKUŁ: Wydarzenia muzyczne - WITAJ MAJOWA JUTRZENKO – koncert w Sali Kameralnej TWŁ z cyklu Nie Tylko Opera

WITAJ MAJOWA JUTRZENKO – koncert w Sali Kameralnej TWŁ z cyklu Nie Tylko Opera

szukaj w artykułach:

TEATR WIELKI W ŁODZI | WITAJ MAJOWA JUTRZENKO – koncert w Sali Kameralnej z cyklu Nie Tylko Opera
poniedziałek | 06/05/2019 | godz. 18:30

Kiedy słyszymy określenie „repertuar patriotyczny” często dopada nas skojarzenie z przesadną powagą, nadmierną „bogobojnością”, nie zawsze uzasadnioną dostojnością i często udawaną zadumą. A przecież nie brakuje w nim atrakcyjnych utworów literackich i muzycznych, które w subtelny sposób potrafią wzbudzić w nas radość, prawdziwe wzruszenie, wywołać pozytywne emocje i sprawić, że to, co patriotyczne staje się autentyczne, bardzo osobiste i przeżywane „w środku”, a nie na pokaz.
W taki właśnie repertuar i nastrój zamierzają Państwa zaangażować – znani z wielu kreacji scenicznych – znakomici artyści naszego Teatru: Agnieszka Makówka (mezzosopran) i Krzysztof Marciniak (tenor) oraz Marcin Werner (fortepian), którzy przygotowali taki repertuar popularnych i lubianych pieśni, że nawet Państwo nie zauważą jak staną się współwykonawcami koncertu.
Bo czyż takie tytuły, jak choćby Płynie Wisła, płynie, Rozkwitały pąki białych róż, O mój rozmarynie czy właśnie Witaj majowa jutrzenko nie towarzyszą nam na co dzień, niekoniecznie „od święta” i „z okazji”?… Namawiamy Państwa do wspólnego muzykowania; wszak polskie pieśni patriotyczne, przekazywane z pokolenia na pokolenie, powstawały spontanicznie – z potrzeby serca, właśnie po to, by wykonywać je razem i razem radośnie świętować. Ot, taka nasza słowiańska dusza….

Wystąpią:
mezzosopran: Agnieszka Makówka
tenor: Krzysztof Marciniak
fortepian: Marcin Werner
prowadzenie: Agnieszka Białek
Bilety w cenie od 20 złotych dostępne w kasach oraz na stronie: www.operalodz.com/NIE_TYLKO_OPERA_-_WITAJ_MAJOWA_JUTRZENKO,29,299kategoria: Wydarzenia muzyczne
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl