1. Start
  2. Artykuły
  3. Polecamy
  4. Wiosenne wydarzenia muzyczne w Warszawie
ARTYKUŁ: Polecamy - Wiosenne wydarzenia muzyczne w Warszawie

Wiosenne wydarzenia muzyczne w Warszawie

szukaj w artykułach:

Wiosna z muzyką klasyczną w Warszawie

Łazienki Królewskie wiodą prym wśród bezpłatnych wydarzeń związanych z muzyką poważną. Od połowy kwietnia do połowy września można posłuchać tam recitali fortepianowych na świeżym powietrzu. Koncerty odbywają się cyklicznie, co niedzielę w dwóch turach, o godzinie 12:00 i 16:00. Gdy jest piękna pogoda warto wziąć ze sobą koc, ponieważ można siadać na trawie w ogrodzie modernistycznym i relaksować się przy dźwiękach chopinowskich utworów.

Miłośnicy muzyki poważnej z pewnością ucieszy również bogaty repertuar Filharmonii Narodowej. Wiosną można posłuchać w ramach regularnych wydarzeń m. in. koncertów kameralnych i symfonicznych, ciekawą propozycją jest również cykl: Popołudnia dla Małych Melomanów – adresowany do dzieci. Ponadto na Zamku Królewskim często organizowane są również koncerty symfoniczne. Natomiast w maju, co roku odbywa się Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny "Floralia Muzyczne" oraz Warszawskie Spotkania Muzyczne.

„Floralia muzyczne – Czyli Muzyka w Kwiatach” to cykl niedzielnych koncertów, które odbywają się w Ogrodzie Botanicznym Polskiej Akademii Nauk w Powsinie w czasie kwitnienia krzewów, czyli wiosną. Muzyki słucha się na tarasie dworku Fangorów, który otoczony jest pięknymi azaliami, magnoliami, rododendronami i kilkusetletnimi drzewami.

Muzyka rozrywkowa i imprezy plenerowe

Wiosna to czas Juwenaliów, a te warszawskie są jedną z najdłużej trwających imprez muzycznych w tej części Europy. Ponad miesiąc koncertów różnych wykonawców to gradka dla wielbicieli muzyki i dobrej zabawy. Ponadto co roku w pierwszych dniach czerwca stolica gości gwiazdy światowej i rodzimej sceny muzycznej na Orange Warsaw Festival.

Do muzycznych imprez plenerowych można również zaliczyć multimedialny pokaz w Parku Fontann. Dźwięk, który towarzyszy wydarzeniu to kompozycja Piotra Rubika. Pokazy odbywają się regularnie – w każdy piątek i sobotę o godzinie 21:30 w okresie wiosenno-letnim.kategoria: Polecamy
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl