Wielkie Oratoria G.F.Haendla w Zakopanem

Artyści międzynarodowego Baroque Collegium 1685 (orkiestra & chór) już wkrótce odwiedzą Zakopane, aby zaprosić do udziału w muzycznych przeżyciach mieszkańców stolicy Tatr oraz przebywających tam turystów. Baroque Collegium 1685 to zespół założony w 2016 roku, mający swoją siedzibę w Szczawnicy, który prezentuje i przybliża barokowe arcydzieła wokalno-instrumentalne, współpracując z wybitnymi artystami z Polski i z zagranicy. W 2018 zespół podjął współpracę artystyczną z Peterem Kooijem, uznawanym za jednego z najlepszych interpretatorów wokalnej muzyki Bacha na świecie.
W ramach projektu, już 25 października, w Zakopanem odbędzie się koncert oratoryjny oraz zajęcia dla dzieci i młodzieży.
Zajęcia interaktywne dla uczniów klas IV-VI, pod tytułem: „Uwaga-potwór”, będą prowadzone w oparciu o Oratorium „Saul” G.F.Haendla. Uczestnicy dowiedzą się m.in. kim był Jerzy Fryderyk Haendel i o czym jest Oratorium, nauczą się rozpoznawać instrumenty grające w barokowej orkiestrze i ich brzmienie oraz głosy w barokowych chórze. Każdy uczestnik zajęć otrzyma bezpłatny folder do wspólnej pracy, podczas gdy muzycy na bieżąco prezentować będą omawiane fragmenty utworów.
Kolejnym wydarzeniem będzie wieczorny koncert oratoryjny pt.: „Wielkie Oratoria G.F.Haendla”, w którego programie znajdą się wybrane uwertury i chóry z haendlowskich oratoriów: Mesjasz, Saul, Juda Machabeusz, Teodora, Estera. Wykonawcami koncertu będzie zespół Baroque Collegium 1685, składający się ze znakomitych czeskich instrumentalistów, związanych z orkiestrą Musica Florea Praha, oraz z zespołu wokalnego, który stanowią szczawniccy kameraliści, a także zaproszeni do projektu goście.
Próby poprzedzające wydarzenie odbędą się w Szczawnicy. Całość poprowadzi Agnieszka Żarska – założycielka i dyrektor artystyczny Baroque Collegium 1685.

Wejściówki na koncert oraz szczegółowe informacje dostępne w:
Centrum Informacji Turystycznej
ul. Kościuszki 17, tel. +48 18 201 22 11;
oraz
Małopolskie Centrum Informacji Turystycznej
ul. Kościeliska 7, tel. +48 18 201 20 04;
czynne: poniedziałek–sobota 9:00–17:00

Organizator: stowarzyszenie Szczawnicki Chór Kameralny, partnerzy: Zakopiańskie Centrum Kultury, Fundacja Andrzeja Mańkowskiego, Thermaleo Plus Sp.z o.o., Musica Florea Praha, Parafia p.w. Świętej Rodziny w Zakopanem.
Wydarzenia organizowane w ramach projektu „Arcydzieła dostępne”; dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura Dostępna.

Powiązane Video Wszystkie video

Paweł Łukaszewski - Psalmus 102
Baroque And Blue
Jean-Louis Petit - Wariacje na temat Carmen na klarnet i fortepian - modéré
Bach - suita h-moll cz. Badinerie

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Evans BD22GB2 EQ-2 nacig perkusyjny do bbna basowego 22″, przeroczysty

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl