Wielki dyrygent i wielki wiolonczelista na scenie PFB

fot. Gela Megrelidze

12.05 o godzinie 19:00 na Sali Koncertowej Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się koncert z cyklu „Wielcy Dyrygenci”. Na scenie pojawią się dwie gwiazdy świata muzyki klasycznej: George Tchitchinadze i Tomasz Strahl.

Polska Filharmonia Bałtycka gościła już wielu wielkich dyrygentów podczas swojego cyklu. Byli to między innymi Michael Zilm, Antoni Wit, Vag Papian czy Tadeusz Strugała. Tym razem przyszedł czas na jednego z najbardziej lubianych artystów w Gruzji i światowej sławy dyrygenta: George’a Tchitchinadze. Zdobył on uznanie publiczności i krytyki dzięki wybitnym zdolnościom muzycznym połączonym z urokiem osobistym i ciepłym, wrażliwym stosunkiem do muzyków podczas pracy i poza nią. Przewodził orkiestrom na całym świecie, w tym Orkiestrą Muzeum Ermitażu z Sankt Petersburga, Saint Christopher Chamber Orchestra, Państwową Orkiestrę Symfoniczną Azerbejdżanu, Litewską Państwową Orkiestrą Symfoniczną czy Państwową Operą i Baletem Tbilisi. Teraz jego batuta wskazywać będzie kierunek grania Orkiestry Symfonicznej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.
Na scenie pojawi się także druga gwiazda – wiolonczelista Tomasz Strahl. Odbył liczne tournée po Japonii, Kanadzie, Hiszpanii. Ważnym wydarzeniem dla artysty było wykonanie Koncertu wiolonczelowego Witolda Lutosławskiego, w obecności kompozytora. Był trzykrotnie nominowany do nagrody „Fryderyk”, a w 2003 roku został jej laureatem.
Podczas koncertu usłyszymy "Koncert wiolonczelowy D-dur" Josefa Haydna, "Elegię na wiolonczelę i orkiestrę smyczkową" Mikołaja Góreckiego (syna) i "IX Symfonię D-dur" Gustawa Mahlera. Będzie więc coś zarówno dla fanów klasycyzmu, jak i neoromantyzmu w muzyce.
Bilety na koncert zaczynają się od 10 zł. Można je nabyć w kasach Filharmonii i na www.filharmonia.gda.pl.

Powiązane Video Wszystkie video

Stanisław Moniuszko - Bajka. Opowieść zimowa, Conte d'hiver, fantasy overture
Mateusz Walach - "Wspomnienie"
Somewhere Over The Rainbow - 16strings quartet
Królestwo Beskidu The BESKID TANGO - TANGO BESKIDU

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Wielki piewnik Rockowy
AN Wielki piewnik Rockowy 2
PWM Osiecka Agnieszka - Wielki piewnik, tom IX ″Zielono mi″
PWM Osiecka Agnieszka - Wielki piewnik, tom I

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl