WIELCY KONCERTMISTRZOWIE MADE IN POLAND

BALTIC NEOPOLIS ORCHESTRA 
WIELCY KONCERTMISTRZOWIE
MADE IN POLAND
12.04.2014, TRAFO TRAFOSTACJA SZTUKI

Z "Made in Poland" w różnych okresach różnie bywało. Jednak w twórczości artystycznej, a zwłaszcza muzycznej, ta pisana po angielsku sygnaturka zawsze stanowiła synonim "produktu" najwyższej jakości. Muzyka tworzona, a niekiedy wręcz wyczarowywana przez polskich kompozytorów cieszyła i nadal się cieszy uznaniem krytyków i publiczności na całym świecie.


Podczas koncertu usłyszymy "Orawę" Wojciecha Kilara, kompozycję powstałą z inspiracji folklorem góralskim, która już od pierwszego wykonania stała się przebojem sal koncertowych. Nie zabraknie nutki romantycznej, chociażby w Serenadzie na orkiestrę smyczkową Mieczysława Karłowicza. W programie znajdzie się również opus magnum Grażyny Bacewicz - Koncert na orkiestrę smyczkową, jedno z najczęściej wykonywanych dzieł artystki, fascynujące inwencją, wirtuozowskim blaskiem, jak i harmonijnym połączeniem elementów tradycji i nowoczesnych pomysłów brzmieniowych.

W rolę koncertmistrza i solisty koncertu wcieli się Bartosz Bryła - skrzypek, pedagog, wykładowca na Akademii Muzycznej w Poznaniu i Wrocławiu, od lat prowadzący intensywną działalność koncertową.

Bartosz Bryła (ur. 27 czerwca 1960 roku) rozpoczął naukę gry na skrzypcach w 6. roku życia pod kierunkiem prof. Adama Nowaka w Szkole Muzycznej we Wrocławiu, u którego to pedagoga uczył się aż do uzyskania dyplomu w Państwowym Liceum Muzycznym we Wrocławiu. Studia rozpoczął w Staatliche Hochschule fur Musik we Freiburgu, w klasie prof. Wolfganga Marschnera, a kontynuował je w Akademii Muzycznej w Poznaniu, w klasie prof. Jadwigi Kaliszewskiej.

Jest laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Skrzypków w Lublinie, Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. L. Spohra we Freiburgu oraz Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej w Colmar.

W swoim dorobku artystycznym posiada nagrania płytowe, dokonane dla różnych firm fonograficznych polskich i zagranicznych. Dokonał wielu nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia, m.in. pierwszego na świecie nagrania I Koncertu Skrzypcowego fis-moll Karola Lipińskiego z Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji w Warszawie. Koncertował w Europie oraz na Kubie, w Chinach, Japonii, USA, Kanadzie, Meksyku, jak również Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Od czerwca 2007 roku jest prezesem Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu.

WIELCY KONCERTMISTRZOWIE
MADE IN POLAND
12 kwietnia 2014 (sobota), godz. 19
TRAFO Trafostacja Sztuki, ul. Św. Ducha 4, Szczecin

Artyści:
Bartosz Bryła (koncertmistrz)
Baltic Neopolis Orchestra

Program:
Mieczysław Karłowicz - Serenada na orkiestrę smyczkową op. 2
Wojciech Kilar - "Orawa" na orkiestrę smyczkową
Grażyna Bacewicz - Koncert na orkiestrę smyczkową
Henryk Wieniawski - "Dudziarz"

Bilety w cenie 30 zł / 15 zł (uczniowie, studenci, seniorzy) do nabycia w punktach sprzedaży bilety.fm oraz w TRAFO Trafostacji Sztuki. Informacja: [email protected].

Współfinansowane ze środków Miasta Szczecin.

Organizator: Stowarzyszenie Baltic Neopolis Orchestra
Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Szczecin
Partner Główny: Gmina Miasto Szczecin
Sponsorzy: Zakład Budowlany Siemaszko,
Partnerzy: TRAFO Trafostacja Sztuki, Akademia Sztuki w Szczecinie, 13 Muz, Drukarnia Kadruk, Szczeciński Inkubator Kultury, bilety.fm, Echo Szczecina, Radisson Blu, Fitness World, Agencja Muzyczna Onomatopeja

Więcej informacji:
www.balticneopolis.pl
www.facebook.com/BalticNeopolisOrchestra


Bartosz Bryła


BNO, fot. Radek Kurzaj

Powiązane Video Wszystkie video

BALTIC NEOPOLIS ORCHESTRA - SINFONIETTA parts I-IV
A.Vivaldi - koncert na fagot e-moll
J.S. Bach - Preludium i fuga f-moll
Antonín Dvořák - Symfonia "Nowy Świat" - cz. 1

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Dunlop PL PT POLAND zestaw kostek gitarowych
Hoefner AS-26 Orchestra Series smyczek skrzypcowy 1/2
Hoefner AS-26 Orchestra Series smyczek skrzypcowy 4/4
Presto Balance Orchestra struny kontrabasowe stalowe 3/4 (light)

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl