Wielcy Koncermistrzowie

Fenomenalny wrześniowy koncert z Dżemem był zwieńczeniem sezonu artystycznego 2012/2013 Orkiestry Baltic Neopolis. A muzycy już zapraszają na koncert inaugurujący nowy sezon. Michael Süssmann – norweski skrzypek, dyrektor organizowanego od 17 lat festiwalu Grieg in Bergen będzie solistą koncertu z cyklu „Wielcy Koncertmistrzowie”. W roli koncertmistrza Tomasz Tomaszewski z Deutsche Oper w Berlinie. Muzyka Edvarda Griega, Antonio Vivaldiego i Giuseppe Verdiego wypełni przestrzeń imponującego holu głównego TRAFO Trafostacji Sztuki, pozwalającego na stworzenie wyjątkowej koncertowej atmosfery. Koncert odbędzie się 28 września, o godz. 19.


Michael Süssmann grę na skrzypcach rozpoczął w wieku 5 lat, a już dwa lata później wystąpił jako solista z orkiestrą w norweskim Bergen. Studiował u Ernsta Glasera (m.in. koncertmistrz Orkiestry Filharmonii w Oslo) i Karstena Andersena (pierwszy dyrygent Orkiestry Filharmonii w Bergen w latach 1964-1985).

Od 1972 roku uczęszczał do Królewskiego Konserwatorium Muzycznego w Brukseli do klasy mistrzowskiej prof. Andréa Gertlera i Agustína Leona Ary. Studia ukończył z wyróżnieniem w roku 1976, po czym kontynuował kształcenie w Musikhochschule w Zurychu u Ricardo Odnopossoffa.

W 1977 roku został członkiem Orkiestry Symfonicznej w Kristiansand w Norwegii. Jego debiut w Oslo w 1979 roku spotkał się z wielkim entuzjazmem krytyków, co zaowocowało otrzymaniem kilku stypendiów.

W 1980 roku został koncertmistrzem Orkiestry Symfonicznej w Tromsø, a także dyrektorem sekcji smyczkowej w tamtejszej szkole muzycznej. W 1997 roku objął stanowisko dyrektora MusicaNord – fundacji propagującej muzykę klasyczną i organizującej ponad sto koncertów rocznie w ramach festiwali, przeglądów i cykli muzycznych. Süssmann jest także założycielem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej w Bergen. Od lat wspiera młodych i utalentowanych artystów umożliwiając im pracę w profesjonalnym środowisku muzycznym.

Gra na skrzypcach Michelangelo Bergonzi.Tomasz Tomaszewski jest założycielem i szefem orkiestry Kammersolisten der Deutschen Oper Berlin, kieruje także Salonorchester der Deutschen Oper Berlin. Prowadzi regularnie kursy master class w Niemczech, Belgii, we Włoszech, w Japonii i Korei. Jest dyrektorem artystycznym kursów muzycznych w Głuchołazach, oraz szefem Festiwalu Śląskie Lato Muzyczne, odbywającego się w miastach Opolszczyzny. Od 2013 roku jest dyrektorem artystycznym Baltic Neopolis Orchestra.


fot. Radek Kurzaj

WIELCY KONCERTMISTRZOWIE
28 września 2013 (sobota), godz. 19
TRAFO Trafostacja Sztuki, ul. Św. Ducha 4, Szczecin


Artyści:
Michael Süssmann (skrzypce)
Tomasz Tomaszewski (koncertmistrz)
Baltic Neopolis Orchestra

Program:
Antonio Vivaldi – Koncert g-moll na skrzypce i orkiestrę smyczkową op. 12 nr 1 RV 317
Edvard Grieg – III Sonata c-moll op. 45 (aranż. na skrzypce i orkiestrę smyczkową)
Giuseppe Verdi – Kwartet smyczkowy e-moll (w wersji na orkiestrę smyczkową)

Bilety w cenie 30 zł / 15 zł (uczniowie, studenci, seniorzy) do nabycia w serwisie bilety.fm oraz w dniu koncertu w TRAFO Trafostacji Sztuki od godz. 17:30. Informacja: [email protected] lub tel. 660-326-755.

Organizator: Stowarzyszenie Baltic Neopolis Orchestra
Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Szczecin
Koncert dofinansowany przez: Gminę Miasto Szczecin
Sponsorzy: Zakład Budowlany Siemaszko,
Partnerzy: TRAFO Trafostacja Sztuki, Akademia Sztuki w Szczecinie, Drukarnia Kadruk, Szczeciński Inkubator Kultury, bilety.fm, Echo Szczecina, Agencja Muzyczna Onomatopeja

Więcej informacji:
www.balticneopolis.pl
www.facebook.com/BalticNeopolisOrchestra


fot. Radek Kurzaj

Powiązane Video Wszystkie video

A.Vivaldi - koncert B-dur na fagot
Antonín Dvo?ák - koncert wiolonczelowy
Mozart - Koncert Es - dur KV 449 cz. II
A. Vivaldi - Koncert D-dur

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Drodowski Mirosaw ″Wielcy kompozytorzy polscy w drodze do wolnoci″ ksika
GEWA (PS220115) Gig-Bag gitarowy Seria Turtle 103 Koncert 3/4
Ibanez IUKS 4 struny do ukulele black nylon, sopran, koncert
Ibanez NBUKS 4 struny do ukulele black nylon, sopran, koncert

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl