Wieczór z Gwiazdą | Gościem Akademii będzie znakomity pianista Pascal Devoyon

Akademia Muzyczna w Łodzi zaprasza w środę 4 maja na recital fortepianowy wybitnego francuskiego pianisty Pascala Devoyona, laureata wielu słynnych konkursów fortepianowych, w tym Konkursu im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie, profesora Universität der Künste w Berlinie. Początek koncertu o godz. 18.00, Sala koncertowa Akademii Muzycznej w Łodzi, ul. Żubardzka 2a, wstęp wolny.

W programie koncertu Pascala Devoyona zapisane są fortepianowe arcydzieła: Sonata h-moll Ferenca Liszta, Fantazja „Wędrowiec” Franza Schuberta i 4 preludia Claude’a Debussy’ego: „Tancerki delfickie”, „Wiatr na równinie”, „Dźwięki i wonie krążą w wieczornym powietrzu”, „Co widział zachodni wiatr”.

Pascal Devoyon to zdobywca najwyższych nagród na konkursach w Leeds, Bolzano (im. Busoniego) i Vercelli (im. Viottiego). Światowy rozgłos i uznanie przyniosło mu zdobycie Srebrnego Medalu podczas Konkursu im. P. Czajkowskiego w Moskwie w 1978 roku, czego jak dotąd nie powtórzył żaden inny francuski pianista na tej prestiżowej imprezie. Artysta występował z najbardziej uznanymi orkiestrami, takimi jak: London Philharmonic, Orchestre de Paris, Rotterdam Philharmonic, Helsinki Philharmonic, Montreal Symphony czy Japan's NHK Symphony. Współpracował z takimi dyrygentami, jak: Charles Dutoit, Simon Bychkov, Emmanuel Krivine czy Kurt Sanderling. Jego recitale w Carnegie Hall, Amsterdam Concertgebouw, Berlin Philharmonie oraz w Queen Elizabeth Hall w Londynie spotkały się z uznaniem publiczności i krytyki. Jego szeroki repertuar obejmuje m.in. wszystkie sonaty fortepianowe Beethovena, dzieła największych kompozytorów XX-wiecznych, takich jak: Bartok czy Messiaen, oraz liczne kompozycje współczesne. Od 1999 roku pełni funkcję dyrektora artystycznego jednego z największych festiwali muzyki poważnej w Europie „MusicAlp” w Tignes.

W 1996 roku Pascal Devoyon rozpoczął pracę jako profesor w Universität der Künste w Berlinie. Jako wykładowca współpracuje również z Royal Academy of Music w Londynie i Toho Gakuen School w Tokio. W dniach 5-7 maja poprowadzi seminarium specjalistyczne dla studentów łódzkiej Akademii Muzycznej w specjalnościach: fortepian i kameralistyka.

Powiązane Video Wszystkie video

Sergiusz Prokofiew - III Koncert Fortepianowy C-dur - ALEKSANDRA KRZANOWSKA
Wojciech Kilar - temat z filmu "Pianista"
Rachel Barton Pine zaprasza na swoje koncerty w Polsce
Freddie Mercury, Montserrat Caballé - Barcelona

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Electro-Voice RE 510 mikrofon pojemnociowy
BOSS VE 5 RD procesor wokalowy
BOSS VE 5 WH procesor wokalowy
Epiphone Les Paul Slash Appetite gitara elektryczna + futerał

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl