Wieczór muzyczny „Od Bałtyku do Tatr”

Akademia Muzyczna w Łodzi zaprasza na pierwszy po długiej przerwie koncert kameralny! Kompozycje, w tytułach których pojawiają się nazwy geograficzne, a w muzyce pierwiastki charakterystyczne dla różnych regionów Polski, wykonają artyści z Łodzi i Wrocławia – altowiolistka Dorota Stanisławska oraz Wratislavia Piano Duo: Katarzyna Kluczewska i Mikołaj Ferenc. Zabrzmią utwory Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego i Adama Świerzyńskiego. Pierwszy w nowym roku akademickim „Wieczór muzyczny” odbędzie się 5 października (poniedziałek) o godzinie 18.15 w Sali Kameralnej Akademii Muzycznej w Łodzi przy al. 1 Maja 4. Wstęp wolny.

Obok znanej publiczności muzyki Fryderyka Chopina (Polonez A-dur op. 40, Nokturn Es-dur op. 9) i Ignacego Jana Paderewskiego („Album tatrzańskie” na 4 ręce op. 12), artyści przedstawią kompozycje zapomnianego twórcy – Adama Świerzyńskiego. Zdecydowana większość twórczości Świerzyńskiego koncentruje się wokół tematyki morza i folkloru kaszubskiego. W 1974 roku założył i kierował zespołem instrumentalnym „Mare nostrum”, pisał artykuły poświęcone polskiej muzyce o tematyce morza. Podczas koncertu zabrzmią kompozycje na altówkę i fortepian: „Impresje morskie. Bałtykana”, „Elegia” i po raz pierwszy w tej obsadzie „Fantazja kaszubska”, w oryginale napisana na obój i fortepian (transkrypcja: Dorota Stanisławska).

Pianiści z Wratislavia Piano Duo – Katarzyna Kluczewska i Mikołaj Ferenc – współpracują od 2016 roku. Oboje prowadzą działalność pedagogiczną oraz koncertują solo i w składach kameralnych. Artyści biorą udział w nagraniach muzyki nowej oraz aktywnie uczestniczą w działalności kulturalnej na Dolnym Śląsku. Dorota Stanisławska z Akademią Muzyczną w Łodzi związana jest od 2003 roku. Jest czynną instrumentalistką i pedagogiem. Aktywnie udziela się na międzynarodowej arenie naukowej, prowadząc warsztaty, wykłady i prelekcje. Koncert „Od Bałtyku do Tatr” to część projektu „Zaślubiny Polski z morzem”, na zrealizowanie którego otrzymała stypendium twórcze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W trosce o bezpieczeństwo i zgodność z zasadami organizacji wydarzeń publiczność zobowiązana jest posiadać własne maseczki/przyłbice i nosić je w trakcie wydarzenia. Akademia będzie wymagać złożenia przez uczestnika obowiązkowego pisemnego oświadczenia, wraz z podaniem danych osobowych i kontaktowych, przy wejściu na wydarzenie.

Więcej informacji:
www.amuz.lodz.pl/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/pazdziernik-2020/154984-wieczor-muzyczny-od-baltyku-do-tatr

Powiązane Video Wszystkie video

Sergiusz Prokofiew - III Koncert Fortepianowy C-dur - ALEKSANDRA KRZANOWSKA
J.S.Bach - Pierwszy Koncert Brandenburski - Allegro Moderato
Rachel Barton Pine zaprasza na swoje koncerty w Polsce
Gary Guthman - Pierwszy Pocałunek - muzyka do filmu Rewers

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Gewa 830460 pia muzyczna z pokrowcem
RME HDSPe AES karta muzyczna
RME HDSPe AIO karta muzyczna
RME HDSPe RayDAT karta muzyczna

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl