Warsztaty musicalowe z Sebastianem Gonciarzem. Łódzki musical w akcji scenicznej

Studenci Koła Musicalowego „Śliska Błyskawica”, działającego przy Akademii Muzycznej w Łodzi, organizują otwarte dla publiczności trzydniowe warsztaty musicalowe! Gościem specjalnym, który poprowadzi zajęcia z aktorstwa będzie Sebastian Gonciarz – reżyser rezydujący w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. Jego spektakle obejrzało 4 miliony widzów. Do odwiedzenia łódzkiej uczelni muzycznej i obserwowania pracy warsztatowej zaproszeni są uczniowie i studenci zastanawiający się nad wyborem wokalno-aktorskiej ścieżki kariery.

Warsztaty odbędą się w dniach 13–15 października 2021 roku w Akademii Muzycznej w Łodzi przy al. 1 Maja 4. Wstęp wolny – ilość miejsc ograniczona. Spotkanie będzie także nagrywane i udostępnione dla publiczności na kanale YouTube uczelni.

Trzy dni poświęcone musicalowi koncentrować się będą wokół otwartego warsztatu aktorskiego. W zajęciach wezmą udział studenci musicalu, prezentując na żywo pracę ucznia z mistrzem. Gry aktorskiej i specyfiki pracy w teatrze muzycznym uczyć będzie Sebastian Gonciarz, związany z Teatrem Roma. Wyreżyserował on takie tytuły, jak: „Koty”, „Upiór w Operze”, „Les Misérables”, „Deszczowa piosenka”, „Mamma Mia”, „Piloci”, „Aida”, a w ostatnim sezonie – „Waitress”. Produkował także wydarzenia telewizyjne, m.in. festiwal Top Trendy. Założył fundację Scena Jutra, której działalność skupia się na łączeniu debiutujących artystów z dojrzałymi gwiazdami estrady i teatru, w celu przekazywania doświadczeń i pomagania w rozwijaniu zawodowego życia.

Takie same cele przyświecają młodym organizatorom wydarzenia – studentom Musicalowego Koła Naukowego „Śliska Błyskawica”. Chcą oni zaprezentować akademicki świat musicalowy, a tym samym przekonać swoich młodszych kolegów, że warto studiować w Łodzi. Pokażą zaplecze techniczne i infrastrukturalne dla przyszłych studentów oraz możliwości jakie daje uczenie się w Łodzi i łódzkiej uczelni muzycznej. Studia w specjalności musical cieszą się od lat niezmienną popularnością wśród artystycznie uzdolnionej młodzieży z całej Polski.

Członkowie „Śliskiej Błyskawicy” już nie raz dali się poznać jako organizatorzy życia kulturalnego Uczelni i miasta. Do ich największych osiągnięć należą: przyjęty entuzjastycznie, debiutancki koncert „Willkommen, Bienvenue, Witamy” oraz grany wielokrotnie studencki musical „Dlaczego Maciek nie poszedł do nieba”. Oprócz śpiewu i tańca studenci mieli wówczas okazję sprawdzić się w rolach producentów, inspicjentów, scenografów i choreografów.

W zajęciach z aktorstwa wezmą udział studenci Katedry Musicalu naszej Uczelni, ale wydarzenie jest otwarte, skierowane do uczniów i studentów zastanawiających się nad rozwijaniem wokalno-aktorskiej ścieżki kariery. Zapraszamy także miłośników musicalu i zainteresowanych współpracą aktora i reżysera na scenie.

Dofinansowano z budżetu Miasta Łodzi (Łódź Kreuje).
Projekt odbywa się dzięki wsparciu Centrum OPUS oraz Fundacji ECES.


Sebastian Gonciarz
reżyser, reżyser światła, producent


Ukończył Państwową Szkołę Baletową w Gdańsku oraz studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku Pedagogika Tańca. Na początku lat 90. występował w jednym z najsłynniejszych polskich musicali, którym było Metro w reżyserii Janusza Józefowicza w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Grał także w spektaklu „Do grającej szafy grosik wrzuć”, którego premiera odbyła się na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i dała początek działalności Teatru Studio Buffo. W późniejszym okresie brał udział w większości spektakli wystawianych w tym teatrze.
Pod koniec lat 90. pracował dla niemieckich producentów teatralnych (między innymi Harry’ego Owensa), z którymi odbył touneés po największych niemieckich miastach. Jego talent mogli podziwiać widzowie z Berlina, Kolonii czy Frankfurtu.
Pierwsze doświadczenia w zakresie reżyserii telewizyjnej zdobywał w niemieckiej stacji ZDF, przy produkcji programów rozrywkowych. Po powrocie do kraju rozpoczął współpracę z telewizjami Polsat, TV 4 oraz TVP, w których reżyserował wiele programów kulturalnych, muzyczno-rozrywkowych i festiwali – najbardziej rozpoznawalny to Top Trendy.
Od 1997 roku pracuje w Teatrze Roma w Warszawie. Wraz z Wojciechem Kępczyńskim wyreżyserował tam największe tytuły musicalowe, takie jak: „Crazy for You”, „Koty”, „Grease, Miss Saigon”, „Taniec Wampirów”, „Akademia Pana Kleksa”, „Upiór w Operze”, „Les Misérables”, „Aladyn Jr.”, „Deszczowa Piosenka”, „Mamma Mia”, „Piloci”,
Aida”, „Waitress”. Współpracował z takimi gigantami, jak Andrew Lloyd Webber czy Benny Andersson i Bjorn Ulvaeus.
W Petersburgu na zaproszenie legendarnej postaci rosyjskiej kultury – dyrektora Teatru Maryjskiego i Teatru Komedii Muzycznej Jurija Schwarzkopfa, zrealizował musical „Aladyn Jr”. na licencji Disneya. W tym samym czasie stworzył spektakl dla dzieci w Doha w Katarze (tytuł zastrzeżony przez producentów). Wraz z Jarosławem Minkowiczem wyreżyserował koncert z okazji 75. urodzin Krzysztofa Pendereckiego w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie. Koncert, na którym zabrzmiał utwór skomponowany przez jubilata – Siedem Bram Jerozolimy, został zarejestrowany w technologii dźwięku 5.1. Na zaproszenie dyrekcji zrealizował w Teatrze Muzycznym w Poznaniu spektakl „Jekyll & Hyde” oraz słynną „Evitę”. Entuzjastycznie przyjęte premiery zapoczątkowały nową, musicalową formułę tej instytucji.
Reżyserował również spektakle w Operze Bałtyckiej w Gdańsku, Teatrze Muzycznym w Gdyni, Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Od lat jest reżyserem słynnych Koncertów Sylwestrowych w Operze Nova w Bydgoszczy. Na zamówienie producenta filmu Excentrycy, stworzył i wyreżyserował oparty na jego fabule spektakl „Król Swingu” – produkcję nietypową, gdyż przeplatającą się w narracji z materiałami z filmu.
Jest też reżyserem filmów reklamowych, teledysków oraz pomysłodawcą Sceny Jutra. Fundacja propaguje i przybliża kulturę, jest rodzajem „huba” łączącego młodych debiutujących i poszukujących artystów z dojrzałymi gwiazdami estrady i teatru. Celem istnienia fundacji jest wymiana doświadczeń i organizacja warsztatów pomagających „wejść” w zawodowe życie.
Jest reżyserem rezydującym w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. Dotychczas jego spektakle obejrzało 4 miliony widzów.


fot. materiały Artysty

Powiązane Video Wszystkie video

The sound of music - do re mi fa
Memory z musicalu Cats - duet ARPA
Skrzypek na dachu - Gdybym był bogaty
Skrzypek na dachu - Sunrise sunset

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Perfect Promotion ″Mylenie w muzyce″ energetyczne warsztaty z zakresu muzyki
Global Truss F23R05-180 element konstrukcji aluminiowej 1/2 koła
Global Truss F23R10-90 element konstrukcji aluminiowej 1/4 koła
Global Truss F23R15-90 element konstrukcji aluminiowej 1/4 koła

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl