1. Start
  2. Artykuły
  3. Polecamy
  4. Warsztaty improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę” | 25–26 października 2019 r.
ARTYKUŁ: Polecamy - Warsztaty improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę” | 25–26 października 2019 r.

Warsztaty improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę” | 25–26 października 2019 r.

szukaj w artykułach:

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach
Miejski Ośrodek Kultury w Wągrowcu
Krajeński Ośrodek Kultury w Krajence

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”, podczas których najmłodsi będą uczyć się, bawić się i improwizować w towarzystwie świetnych muzyków i niezwykłych książek. Warsztaty odbędą się w dniach 25 i 26 października br. w trzech wielkopolskich miejscowościach.

Organizatorem zajęć jest Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej, a ich gospodarzami będą: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. E. Paukszty w Skokach, Miejski Dom Kultury w Wągrowcu i Krajeński Ośrodek Kultury w Krajence.

Zapraszamy dzieci w wieku 3–5 oraz 6–8 lat. Podczas zajęć 25.10 w Wągrowcu i 26.10 w Krajence uczestnikom aktywnie będą towarzyszyć ich opiekunowie.

Muzycznymi gośćmi warsztatów będą: Marcin Skaba – skrzypce, Bartosz Smorągiewicz – saksofon i Jarosław Siwiński – syntezator. Przygodę przez improwizacje z artystami poprowadzi aktor i reżyser Grzegorz Ociepka.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ:

25 października – warsztaty dla przedszkoli i szkół w Bibliotece w Skokach
Zapisy grup: pod numerem telefonu 798 824 520 lub e-mailem: sekratariat@bibliotekaskoki.pl

25 października – warsztaty dla dzieci z rodzicami w MDK w Wągrowcu
godz. 15:00–16:30 – dzieci w wieku 3–5 lat
godz. 17:00–18:30 – dzieci w wieku 6–8 lat
Zapisy uczestników: pod numerem telefonu 67 26 20 545 lub w sekretariacie MDK od poniedziałku do piątku w godz. 08:00–16:00

26 października – warsztaty dla dzieci z rodzicami w KOK w Krajence
godz. 10:00–11:30 – dzieci w wieku 3–5 lat
godz. 12:00–13:30 – dzieci w wieku 6–8 lat
Zapisy uczestników: pod numerem telefonu 501 215 728 lub e-mailem: imprezykok@gmail.com

Główną ideą zajęć jest połączenie inspirowanych grafiką improwizacji: najpierw literackiej, a następnie muzycznej. Dzieci układają własne historie na podstawie prezentowanych książek obrazkowych. Tak zaimprowizowane bajki są następnie, pod kierunkiem prowadzących zajęcia, „tłumaczone” na język muzyczny.

Prócz zabaw z improwizacjami i książkami, dzieci poznają różne techniki wydobywania dźwięku, które eksponują jego walory kolorystyczne i dynamiczne, a także będą mogły same zagrać na perkusjonaliach.

Udział w warsztatach jest bezpłatny – liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejszą rejestrację uczestników zajęć

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach Programu „Kultura Dostępna”.
__________

Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Współfinansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Partnerzy: Fundacja PZU i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
Współpraca: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach, Miejski Dom Kultury w Wągrowcu, Krajeński Ośrodek Kultury w Krajence oraz Agencja Muzyczna Art Deco Group
Patroni medialni: magazyn Presto Junior, POLMIC.PL – Polskie Centrum Informacji Muzycznej, cameralmusic.pl i CzasDzieci.pl.
Kurator warsztatów: Małgorzata Kołczkategoria: Polecamy
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl