WARSAW CAMERATA A LA CARTE! 2012

Warsaw Camerata à la carte! [20.05 – 16.12.2012]
SEZON DRUGI
Pierwsza realizacja nowatorskiego cyklu koncertowego Warsaw Camerata à la carte! w roku 2011 cieszyła się wielkim zainteresowaniem ze strony publiczności. Wśród wydarzeo kulturalnych znalazło się wreszcie wydarzenie, kształtowane przez słuchaczy, a nie jak do tej pory wyłącznie przez organizatorów. Liczny udział w głosowaniu i wysoka frekwencja słuchaczy zadecydowały o kontynuacji tego przedsięwzięcia.
W pierwszej edycji z orkiestrą Warsaw Camerata wystąpili znakomici soliści: Katarzyna Duda (skrzypce), Tytus Wojnowicz (obój) oraz Leszek Wachnik (fagot).

Idea

Ideą przyświecającą organizacji cyklu koncertów Warsaw Camerata à la carte! jest zorganizowanie wydarzeo muzycznych całkowicie zgodnych z oczekiwaniami słuchaczy.
Zasadnicza różnica pomiędzy niniejszym przedsięwzięciem, a koncertami proponowanymi tradycyjnie polega na tym, że tu słuchacze mają bezpośredni i decydujący wpływ na dobór repertuaru, a nie tylko wybór koncertu, na jaki się wybiorą. Pomysł ten nieobcy zachodnim salom koncertowym, jest absolutnie innowacyjny w skali naszego kraju.

Forma

Programy koncertów, są układane przez publicznośd w następujący sposób: na stronie orkiestry – www.warsawcamerata.pl jest przedstawiona lista kilkudziesięciu utworów wraz z krótkimi fragmentami muzycznymi, które mogą byd wykonane przez orkiestrę Warsaw Camerata. Pozwala to na zapoznanie się z charakterem kompozycji oraz osobisty wybór słuchaczy wymarzonego programu koncertu. Głosy melomanów są zbierane za pośrednictwem e-maili oraz za pomocą ankiet rozdawanych podczas koncertów (razem z programem).
W każdym koncercie pojawia się dodatkowy element à la carte - 3 utwory, z których słuchacze wybierają jeden na muzyczny „deser”. Dobór repertuaru w tym przypadku jest całkowitą niespodzianką dla melomanów, a wybór odbywa się całkowicie „na żywo”. Każdy z proponowanych utworów jest atrakcyjnie „reklamowany” i w skrócie przedstawiany.
Dodatkowo po każdym z koncertów odbywają się, lubiane przez publicznośd, spotkania koktajlowe z wykonawcami, które zawsze są świetną okazją do bliższego kontaktu wszystkich uczestników wydarzenia.

Wykonawcy

W koncertach niniejszego cyklu weźmie udział orkiestra Warsaw Camerata pod dyr. Pawła Kos-Nowickiego. Solistą koncertu w dniu 17 czerwca 2012 będzie znakomity polski saksofonista Paweł Gusnar.
Miejsce
Bazylika NSJ przy ul. Kawęczyoskiej 53 w Warszawie
Terminy
W 2012 roku w cyklu Warsaw Camerata à la carte! odbędzie się 5 koncertów w terminach: 20 maja, 17 czerwca, 28 października, 18 listopada oraz 16 grudnia.

Program

Ze względu na rozmiar zespołu (ok. 35 osób) przedstawione propozycje są ograniczone do utworów na podobną obsadę, wśród których są zarówno utwory wyłącznie orkiestrowe jak i kompozycje
Warsaw Camerata à la carte! [20.05 – 16.12.2012]
Organizator: Fundacja Nowa Orkiestra Kameralna [www.fnok.pl]
Koordynator artystyczny: Małgorzata Kołcz *tel. 790 395 228; e-mail:[email protected]]
przeznaczone na solistę i orkiestrę. Gdyby repertuar przedstawid za pomocą ram historycznych to dzieła, które mogą byd wykonane mieszczą się w „zakresie” od epoki baroku do epoki romantyzmu (mniej więcej do 1850 r.) oraz kompozycje nowsze, ale wyłącznie na małe zespoły orkiestrowe.

Propozycje utworów:

Utwory orkiestrowe (dot. koncertów : 20.05, 17.06, 28.10, 18.11, 16.12) Utwory solowe (17 czerwca 2012) Utwory wokalno-instrumentalne (16 grudnia 2012) Głosowanie jest prowadzone na stronie www.warsawcamerata.pl
Wstęp na koncerty i spotkania jest wolny
Szczegółowe informacje pod nr tel. 790 395 228 oraz na stronie www.warsawcamerata.pl

Organizator: Fundacja Nowa Orkiestra Kameralna, Prezes Fundacji Richard Berkeley Współfinansowanie: m.st. Warszawa Współpraca: Art Deco Group, Grupa Strategia, Pikto Patroni medialni: TVP Kultura, Program Drugi Polskiego Radia, Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC, Wawcity.pl, Placdefilad.com.

Powiązane Video Wszystkie video

XVII Mi?dzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina - Fina?y
Piotr Wrobel - Moliendo Cafe cz. II, Anna Wrobel, Camerata Vistula
Wojciech Kilar - Exodus
Chór kameralny - The Warsaw Singers - "Save me my Lord"

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Gibson Les Paul Standard 2012 Plus DB gitara elektryczna
Leonardo LC-2012 wiolonczela 1/2 z pokrowcem
Ketron Pendrive 2012 SOUND UPGRADE Vol.2 - pendrive z dodatkowymi stylami AUDYA
Finale 2012 Upgrade program komputerowy

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl