VII Międzynarodowy Pianistyczny Konkurs Chopinowski

VII Międzynarodowy Pianistyczny Konkurs Chopinowski w Turznie pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
25–26.02.2023


Organizowany w Pałacu w Turznie Konkurs Chopinowski to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w regionie. Od lat pełni rolę odkrywania wielkich talentów, jak i popularyzacji muzyki wybitnego artysty. Konkurs ten nie bez powodu został nazwany na cześć słynnego kompozytora. Bowiem w latach 1825 oraz 1827 Fryderyk Chopin przebywał w Pałacu w Turznie.

To właśnie w nadchodzący weekend Pałac Romantyczny oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Pałacu Romantycznego organizują jego VII edycję. Goszczeni będą utalentowani artyści, którzy wykonywać będą utwory wybitnego kompozytora. Prezentowane będą umiejętności oraz możliwości pianistyczne w każdej kategorii. To prestiżowe wydarzenie jest prawdziwą gratką dla miłośników muzyki klasycznej, ceniących sobie piękno i nietuzinkowość twórczości Fryderyka Chopina.

Tegoroczne zmagania będzie można obejrzeć oraz posłuchać od 25.02, już od godziny 8:00. Będą one trwać do kolejnego dnia. W skład jury wejdą wybitni pianiści i pedagodzy z Polski i zagranicy. Z kolei uroczyste ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w niedzielę 26.02, o godzinie 16:00. Występy konkursowe uczestników są publiczne, wstęp jest wolny o każdej porze trwania wydarzenia.

Powiązane Video Wszystkie video

Naomi Druskic - Konkurs Chopinowski w Singapurze
XVII Mi?dzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina - Fina?y
XVII Mi?dzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina - Etap II
XVII Mi?dzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina - Etap III

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Larsen (635402) VIOLA ORIGINAL struna do altwki z kulk A Strong
Larsen struna skrzypcowa E 4/4 (strong)
Larsen (635411) Multifilament-Fiberkern struna do altwki D - Strong
Larsen (639452) struna do wiolonczeli - C - Strong 4/4

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl