V FESTIWAL KARPACKI | Miguel Lecueder

Wieczory Muzyczne w Dworze Kombornia
V Festiwal Karpacki – wiosna 2016
06.05.2016

Światowej sławy pianista z Urugwaju - Miguel Lecueder, koncertem 6 maja 2016 w zabytkowych wnętrzach Dworu Kombornia zainauguruje V Festiwal Karpacki Wieczory Muzyczne w Dworze Kombornia – wiosna 2016. Patronat Honorowy nad koncertem objęła Ambasada Urugwaju w Polsce. Wstęp na koncert jest bezpłatny.
Festiwal Karpacki nawiązuje do dziewiętnastowiecznej tradycji salonowego koncertowania w polskich dworach. To cykl wydarzeń, które na stałe wpisały się w kalendarz kulturalny na Podkarpaciu. Przez lata trwania festiwalu wielbiciele muzyki klasycznej, arii operowych, a także jazzu czy muzyki rozrywkowej, w zabytkowych wnętrzach Dworu Kombornia mieli szansę obcować ze sztuką oraz talentem wybitnych artystów z kraju i ze świata.
Twórczość Miguela Lecuedera została uznana przez francuskich krytyków jako ta, która wytycza nowe granice muzyczne wśród klasyków. Wyróżniony nagrodą VICTORIA jako artysta roku, członek jury Międzynarodowych Festiwali Europy i Ameryki Południowej, odznaczony orderem "Honor al mérito" (pl. „Za zasługi”) za swoje niezwykłe artystyczne osiągnięcia. Talent wirtuoza pozwolił mu na występy na najbardziej prestiżowych scenach Urugwaju, Brazylii, Argentyny, Hiszpanii, Włoch, Francji, Anglii, Grecji, Rosji, Portugalii, Republiki Czeskiej, Niemiec, Belgii oraz USA. Podczas koncertu festiwalowego pianista wykona kompozycje: F. Chopina, C. Debussy’ego, H. Villa-Lobos.
Koncerty V Festiwalu Karpackiego, tak jak wcześniejszych edycji, mają również charakter dobroczynny. Tegoroczny festiwal wspiera ogólnopolską akcję charytatywną „Opłatek Maltański”, która organizowana jest przez Zakon Maltański w Polsce. Kwesta prowadzona podczas trwania koncertów festiwalowych w Dworze Kombornia w całości zostanie przeznaczona na rzecz wsparcia idei Opłatka Maltańskiego.

Więcej informacji oraz pełny program zamieszczony jest na:
www.dworkombornia.pl/pl/wydarzenia/1547-v-festiwal-karpacki-wieczory-muzyczne-w-dworze-kombornia#v-festiwal-karpacki

Powiązane Video Wszystkie video

Reportaż: Muzyka na Szczytach 2015
Wojciech Kilar - temat z filmu "Pianista"
1. Festiwal Muzyki Crossover (Bielsko-Biała 2016)
Festiwal Kolęd - Myung-Whun Chung, Seoul Philharmonic Orchestra

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Alpine PartyPlug zatyczki do uszu (para)
Miguel J. Almeria Pure gitara klasyczna 4/4 czerwona
Miguel J. Almeria 501116-10C gitara klasyczna cedr
Miguel J. Almeria Pure gitara klasyczna 3/4

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl