Uchylamy rąbka tajemnicy: Secret Stage na Tauron Nowa Muzyka Katowice!

Nowi artyści A–Z:
• Âme live
• Mihvu & Sonik (The Cat Club)
• SAS
• Skream
• Weikum
• Karnety i bilety 1-dniowe już w sprzedaży!

Tegoroczna edycja festiwalu rośnie o kolejną scenę! Secret Stage to miejsce, w którym podczas festiwalu zabrzmi szerokie spektrum brzmień klubowych – od dark disco przez minimal i tech house po dubstep. Jednocześnie program festiwalu rośnie o takie gwiazdy jak Skream i Âme, oraz najciekawszych przedstawicieli polskiej sceny, którą reprezentować będą Mihvu & Sonik, SAS oraz Weikum. Karnety i bilety na festiwal dostępne do nabycia na stronie festiwalnowamuzyka.pl.

Sekretna scena powraca na festiwal po kilku latach nieobecności. W przeszłości to właśnie tam odbył się pamiętny występ duetu HVOB oraz wybrzmiewały sety didżejskich znakomitości. Nie inaczej będzie tym razem, bo Secret Stage powraca w okolice strefy gastronomicznej, tworząc kolejną propozycję muzyczną dla festiwalowiczów spragnionych tanecznych brzmień. Oto pełny program Secret Stage podczas Tauron Nowa Muzyka Katowice 2024.

Piątek 21 czerwca Sobota 22 czerwca
20:00–22:30 Franca 18:00–21:00 Weikum
22:30–01:00 Mimi Love 21:00–00:00 SAS
01:00–03:00 Âme live 00:00–03:00 Mihvu & Sonik
03:00–06:00 Robag Wruhme 03:00–06:00 Skream

Jednocześnie program festiwalu rośnie o 5 projektów. Wysoko energetyczne doznania parkietowe zapewni Skream, który nie dotarł na Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022. Jego potężny set będzie gwoździem sobotniego programu Secret Stage. W pierwszej dekadzie lat .00 Londyńczyk zdobył trwałe miejsce w historii muzyki jako pionier dubstepu. Jednak zamiast spoczywać na laurach, przekierował uwagę na taneczne brzmienia disco, house i techno. Również w tej roli odnosi światowe sukcesy, pozostając jednym z najbardziej szanowanych didżejów muzyki elektronicznej. Z kolei w piątek główną gwiazdą będzie Âme. Twórcy takich hitów, jak „Rej”, „Balantine”, czy niezwykle popularnego remiksu utworu „Howling” Ry X to absolutna czołówka europejskiej sceny klubowej. Współzałożyciele bardzo cenionej wytwórni Innervisions słyną z konceptualnej i wyjątkowo emocjonującej muzyki, która zdefiniowała brzmienie europejskiego minimalu i tech house. Na festiwalu usłyszymy Âme w wydaniu live.

Oprócz gwiazd i wcześniej ogłoszonych artystów, na Secret Stage wystąpi kilku najciekawszych polskich didżejów. Usłyszymy aż trzech przedstawicieli inicjatywy The Cat Club: Mihvu, Filip Sonik i SAS reprezentują stylistykę dark disco, czyli mroczne i dekadenckie brzmienia, w których hipnotyczne arpeggia i nostalgiczne pasaże syntezatorów dopełniają lubieżne wokale. To disco w nietypowym wydaniu, a ich pasję do muzyki dopełnia zamiłowanie do kreatywnego dekorowania przestrzeni w których grają.

Na Secret Stage zagra także tegoroczny zwycięzca plebiscytu Munoludy. WEIKUM został wybrany najlepszym didżejem house’owym w Polsce. Urodzony w Warszawie DJ i producent jest ściśle powiązany z takimi wytwórniami jak Circus Recordings, czy Glasgow Underground. To regularny gość takich miejsc jak: Sfinks700, Wisłoujście, Oczki, Smolna, Tama, Transformator, Piekło Nad Niebem, Prozak 2.0 czy Luzztro oraz takich festiwali, jak Sunrise Festival, Mayday, Audioriver. W Katowicach zabierze publiczność w długą podróż przez najlepsze brzmienia prog, deep i tech house.

Tym samym tegoroczny program festiwalu rośnie już do 45 projektów artystycznych, a wciąż nie jest to jeszcze koniec ogłoszeń. Już niebawem kolejni artyści dołączą do programu 19. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice. Między 20 a 24 czerwca 2024 roku Strefa Kultury w Katowicach ponownie będzie pulsować muzyką i przyciągnie tysiące gości. Niepowtarzalne emocje, zapadające w pamięć koncerty, wyjątkowi artyści i unikatowa lokalizacja – oto najkrótszy przepis na festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice. Warto odwiedzić go ponownie.

Sponsorem festiwalu jest Tauron Polska Energia. Współgospodarzem Miasto Katowice. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

Tauron Nowa Muzyka Katowice
20–23.06.2024


● Âme live ● Artificialice ● Bendik Giske ● Bicep present Chroma AV set ● Chase & Status dj set ● Clark ● Daria ze Śląska ● Dasha Rush ● DJ Krush ●
● Elena Colombi ● Dorisburg ● DVS1 ● Evian Christ ● Franca ● Hector Oaks ● IAMDDB ● Immortal Onion x Michał Jan ● Milena Głowacka ● Jin Synth ●
● Kelly Moran ● Klawo ● KOKOKO! ● Kruder & Dorfmeister AV live ● Kury ● Leftfield ● Luigi Tozzi & Feral live ● Marcin Masecki “Boleros y más” ● Mihvu & Sonik ● Martin Kohlstedt ● Mimi Love ● Nabihah Iqbal ● Nene Heroine ● Nihiloxica ● Nosowska ● Pachanga Boys ● Rat Kru ● Red Axes ● Robag Wruhme ● Robert Henke presents CBM 8032 AV ● Roisin Murphy ● SAS ● Skream ● Tuğçe Şenoğul feat. Wojciech Kucharczyk ● USO 9001 ● WEIKUM ● i wielu innych…●

Więcej na: festiwalnowamuzyka.pl

BIOGRAMY ARTYSTÓW:

Âme
Dwóch przyjaciół, którzy spotkali się pod Karlsruhe, w Schwarzwaldzie. Jeden jest badaczem odległych galaktyk, drugi kompozytorem dbałym o najdrobniejsze szczegóły. Razem tworzą radość życia, aranżując i dekonstruując swoje dzieła. Osobliwość Âme wywodzi się z symbiotycznego związku Franka Wiedemanna i Kristiana Beyera. Początek ich ponad 20-letniej współpracy jest niemożliwy do zidentyfikowania. To relacja utkana z przypadkowych spotkań, przełomowych prezentacji i niepohamowanej ciekawości. Frank to kompozytor i napęd kreatywny stojący za występem na żywo, a Kristian to DJ-odkrywca. Założona przez Âme i Dixona wytwórnia Innervisions jest metamorfozą połączonej ekspresji i mocy. W gatunku pozornie mającym obsesję na punkcie powracania do przeszłości, Âme zdecydowanie patrzą w przyszłość muzyki tanecznej. Kierując się ciągłą ewolucją, rzucili wyzwanie oczekiwaniom bywalców klubów swoją opartą na konceptualizacji i wyjątkowo emocjonującą muzyką. Każda ich kompozycja i występ na żywo to kulminacja nieskończonych doświadczeń i eksperymentów.
www.facebook.com/ame.innervisions/
www.instagram.com/ame_innervisions
soundcloud.com/ame
ra.co/dj/ame
open.spotify.com/artist/5muFO8VqYRCRW13EkvX564

Mihvu & Sonik
Obaj artyści odkryli swoją muzyczną synergię w 2021 roku. Połączyła ich wspólna miłość do brzmień synth, New Romantic, electro i współczesnych dźwięków indie. Wyruszając w mroczniejsze krainy disco, tkają swoją dźwiękową magię w studiu i na scenach, robiąc furorę na lokalnej scenie i na festiwalach. Jako DJ-e umiejętnie poruszają się po różnorodnych gatunkach, aby stworzyć taneczne i wciągające doświadczenie dyskotekowe dla wszystkich. Rezydenci „Piekła Nad Niebem” i członkowie ekipy „Be Kolektiv” współpracują z lokalnymi i międzynarodowymi artystami, są kuratorami rezydencji i współtworzą prężną polską scenę muzyczną, w tym własne wydarzenia „The Cat Club” i „Szukam Dark Disko”. https://www.facebook.com/discosonik
https://soundcloud.com/filipsonik
www.instagram.com/filipsonik/
www.facebook.com/mihvumusic
instagram.com/mihvu
soundcloud.com/mihvu
www.facebook.com/thecatclubclub
www.instagram.com/thecatclub_official/

SAS
DJ, promotor i pasjonat alternatywnej muzyki elektronicznej. Głównie eksploruje obszary muzyki indie dance z silnym wpływem muzyki (new) dark wave, electronic rock czy alternative dance, starając się umieścić je w granicach klubowego dark disco i jego dewiacji. W jego selekcji kluczową rolę odgrywa odpowiedni groove, atmosfera i nie dająca się zatrzymać motoryka. Współtworzy projekt eventowy The Cat Club kompleksowo skupiony na estetyce odrobinę mniej powszechnej muzyki disco.
www.facebook.com/sas032
www.instagram.com/sas__032/
soundcloud.com/sas032
www.facebook.com/thecatclubclub
www.instagram.com/thecatclub_official/

Skream
Należy do najbardziej cenionych artystów muzyki elektronicznej w Wielkiej Brytanii. Jak sam mówi, będzie podtrzymywał dziedzictwo kultury rave'u do samego końca. Miłość do muzyki zaszczepił w nim jego starszy brat, junglowy DJ Hijak. Skream rozpoczął tworzenie muzyki i didżejowanie jako nastolatek, by szybko stać się jednym z głównych innowatorów rodzącego się dubstepu. Gdy zyskał status pioniera gatunku, zdecydował się na przejście na disco, house i techno. W 2013 roku zamknął swój dubstepowy label Disfigured Dubz, odsłaniając zupełnie nową platformę o nazwie Of Unsound Mind. Wykorzystując nową wytwórnię dostarczył fanom mnóstwo kawałków techno, które obejmują cały wachlarz tekstur – od chropowatych po emocjonalne. Jego niekończąca się kreatywność napędzana jest przez parkiet, czyli miejsce, gdzie leży jego serce i gdzie czuje się jak w domu.
www.facebook.com/skream
twitter.com/I_Skream
www.instagram.com/skreamizm/
soundcloud.com/skreamizm
ra.co/dj/skream
open.spotify.com/artist/2jbP92oFLWqPqogflK1wlW

WEIKUM
Urodzony w Warszawie DJ i Producent ściśle związany z takimi wytwórniami jak Circus Recordings, Glasgow Underground, Armada, Serrano’s Kitchen, Simma Black czy Ohral. Muzyka Sebastiana, została doceniona również m.in przez wytwórnie Defected, Records, która uzbroiła swoje Defected Fresh House Friday oraz Defected Radio produkcjami warszawskiego artysty. Grał u boku takich artystów jak Eric Prydz, Paul Kalkbrenner, Dubfire, Fatboy Slim, Joseph Capriati, Tiga, Mark Knight, Claptone, Eats Everything, Gorgon City, Tinlicker czy Chelina Manuhutu. Weikum jest również gospodarzem ogólnokrajowych cykli muzycznych – Iridium by Weikum, oraz Collision by Gigi & Weikum, a także regularnym gościem takich miejsc jak: Sfinks700, Splot Słoneczny, Wisłoujście, Praga Centrum, Oczki, Smolna, Tama, Transformator (resident) Piekło Nad Niebem, Berlin, Sunrise Festival, Mayday, Audioriver, Fest Festival, Euforia Festivals, Undercity, Prozak 2.0, Luzztro, Lekko Techno, SiXa. W plebiscycie Munoludy został uznany za najlepszegp DJa house’owego 2023 roku.
www.weikum.pl/
https://www.facebook.com/weikumofficial
www.instagram.com/weikum_ofc
soundcloud.com/weikumusic
open.spotify.com/artist/3AZY6SH6lCFzDtXZBv5hck

Powiązane Video Wszystkie video

Nikola Lipska – O gwiazdeczko
Nikola Lipska – O mój Jezusicku
Gummibärchen (Gumisie)- The ThreeX
Piotr Wróbel - Moliendo Cafe cz. I, Anna Wrobel, Camerata Vistula

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Mooer MDS 1 Black Secret - Distortion efekt gitarowy
Nord Stage 3 HP76 stage piano, organy, syntezator
Nord Stage 3 Compact stage piano
Nord Stage 3 88 stage piano, organy, syntezator

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl