1. Start
  2. Artykuły
  3. Aktualności
  4. Time for Chopin świętuje pierwszy rok działalności
ARTYKUŁ: Aktualności - Time for Chopin świętuje pierwszy rok działalności

Time for Chopin świętuje pierwszy rok działalności

szukaj w artykułach:
Rok temu odbył się pierwszy koncert w ramach projektu Time for Chopin. Ambitnym planem organizatorów było stworzenie w Warszawie miejsca, w którym każdego dnia można wysłuchać dzieł Fryderyka Chopina w wykonaniu wybitnych pianistów. W Starej Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF) przy placu Zamkowym 8 w Warszawie od roku codziennie o godzinie 18.00 rozbrzmiewa wspaniała muzyka, a wydarzenie to wpisało się w kulturalną mapę miasta.
Time for Chopin to inicjatywa artystyczna, w ramach której każdego dnia odbywają się koncerty chopinowskie. Ogrom pracy i zaangażowania całego zespołu, na czele którego stoi Katarzyna Kraszewska, pianistka specjalizująca się w repertuarze Chopina i koordynatorka projektu, sprawia, że wysoki poziom artystyczny koncertów i ich regularność budzą uznanie. Na przestrzeni roku zagrano ponad 400 godzin muzyki Chopina, a wśród gości znaleźli się słuchacze z 30 państw z 5 kontynentów.

Chopin dla każdego
Celem organizatorów jest dzielenie się miłością do muzyki Fryderyka Chopina, kompozytora związanego z Warszawą. Podczas codziennych koncertów artyści mistrzowsko promują tę ponadczasową i uniwersalną muzykę, która trafia prosto do serc słuchaczy. Ciekawym dopełnieniem są wystawy fotograficzne, które można podziwiać w neogotyckich wnętrzach Starej Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików. Całość tworzy unikatowe miejsce i niepowtarzalną atmosferę.

Poza codziennymi koncertami muzyki Chopina można również wysłuchać podczas bezpłatnych wydarzeń specjalnych. Katarzyna Kraszewska deklaruje, że organizatorom zależy, aby warszawiacy mogli obcować z tą muzyka przy ważnych okazjach. – Organizujemy dodatkowe koncerty w ramach obchodów rocznicy urodzin i śmierci Fryderyka Chopina, z okazji Święta Niepodległości i innych okolicznościowych dat. Na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazaliśmy koncert prywatny, a podczas tegorocznej Nocy Muzeów zagraliśmy aż 5 recitali. Każde wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. To dla nas wielka satysfakcja, że ludzie chcą słuchać tej pięknej muzyki – mówi Katarzyna Kraszewska.

Artyści i patroni
Grono pianistów Time for Chopin tworzą wybitni muzycy, którzy specjalizują się w dziełach Chopina. Są to wyśmienici interpretatorzy jego twórczości, laureaci międzynarodowych konkursów i artyści koncertujący w Europie i na świecie. Koncerty grają: Elżbieta Karaś-Krasztel, Agnieszka Przemyk-Bryła, Wojciech Pyrć, Aleksandra Bobrowska, Tomasz Zając, Katarzyna Hushta oraz Katarzyna Kraszewska.

Potwierdzeniem jakości przedsięwzięcia są patronaty instytucji, które doceniły wartość projektu. Time for Chopin został objęty patronatem honorowym Narodowego Centrum Kultury, a także patronatem medialnym TVP Kultura i portalu Polskiej Organizacji Turystycznej www.polska.travel. Partnerem inicjatywy jest również Towarzystwo im. Fryderyka Chopina.

Kalendarz wydarzeń znajduje się na stronie www.TimeforChopin.eu.

***
Time for Chopin
Są to codzienne koncerty, które odbywają się na Starym Mieście w Starej Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF) przy placu Zamkowym 8. Każdego dnia o godz. 18.00 przez 50 minut można wysłuchać utworów Fryderyka Chopina w wykonaniu wybitnych pianistów. Rezerwacji biletów można dokonać poprzez stronę www.TimeforChopin.eu lub telefonicznie pod numerem + 48 501 127 125. Inicjatywę Time for Chopin wspiera założone w 1934 roku Towarzystwo im. Fryderyka Chopina, które szerzy wiedzę o twórczości kompozytora.

źródło: mat. prasowe


kategoria: Aktualności
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl