1. Start
  2. Artykuły
  3. Bilety na koncerty
  4. THE TOY DOLLS - 40-lecie zespołu (Klub Muzyczny Stary Klasztor) - bilety
ARTYKUŁ: Bilety na koncerty - THE TOY DOLLS - 40-lecie zespołu (Klub Muzyczny Stary Klasztor) - bilety

THE TOY DOLLS - 40-lecie zespołu (Klub Muzyczny Stary Klasztor) - bilety

szukaj w artykułach:
ZAMÓW BILET ONLINE »
Termin: 2020-01-31, godz. 20:00
Miasto: WROCŁAW
Miejsce: Klub Muzyczny Stary Klasztor
Adres: ul. Purkyniego 150-155 WROCŁAW,
Opis wydarzenia

The Toy Dolls - koncert na 40-lecie zespołu we Wrocławiu!

wROCKfest.pl zaprasza do Wrocławia na koncert z okazji 40. urodzin zespołu THE TOY DOLLS!

Legenda brytyjskiego punk-rocka zagra 31 stycznia w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze. Oprócz największych hitów usłyszymy materiał z długo wyczekiwanej nowej studyjnej płyty zespołu
Istniejący od 40 lat zespół, którego liderem jest niezmordowany Michael „Olga” Algar, wciąż jest w topowej formie, a bilety na ich koncerty wyprzedawane są na długo przed planowaną datą!

Grupa powstała w Anglii w 1979 roku. Szybko zwróciła uwagę lokalnej publiczności dwukrotnie supportując na trasie Angelic Upstarts. Po pierwszych szlifach The Toy Dolls zaczęli grać własne trasy, zdobywając uznanie publiczności zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Europie. Szybko wykształcili swój niepowtarzalny styl, nawiązujący do ulicznych korzeni punk-rocka. Od innych grup na scenie Oi! odróżniało ich przede wszystkim niepowtarzalne poczucie humoru i znakomite teksty, często oparte na grach słownych. Utwory takie jak "Yul Brynner Was a Skinhead", "James Bond Lives Down Our Street” i fantastyczny cover dziecięcej rymowanki „Nellie the Elephant” łączyły muzyczną inteligencję i zabójczą przebojowość. Płyty „Dig That Groove Baby” z 1983 roku i „Absurd-Ditties” z 1993 roku są uznawane powszechnie za jedne z najlepszych albumów punkowych wszech czasów. Dyskografia grupy liczy dziś - wliczając wszystkie nagrania koncertowe i kompilacje - ponad 50 pozycji, w tym kilkanaście albumów studyjnych.

Zespół słynie z pomysłowych coverów - ofiarą The Toy Dolls padli m.in. Ricky Martin ("Livin' La Vida Loca”), Europe („The Final Countdown”), Chuck Berry („No Particular Place to Go”), Elvis Presley („Blue Suede Shoes”) a nawet Jan Sebastian Bach („Toccata in D minor”).


Szczegóły wydarzenia »


Miejsce stojące: 90.00 PLN Bilety dostępnekategoria: Bilety na koncerty
Wrocław

© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl