Teatr Witkacy z Zakopanego (Babiogórskie Centrum Kultury) - bilety

Ceny biletów od: 100 PLN - ZAMÓW BILET ONLINE » Termin: 2024-05-18, godz. 18:00:00
Artysta: Traktat o łuskaniu fasoli
Miasto: Zawoja
Miejsce: Babiogórskie Centrum Kultury
Adres: Zawoja Centrum,
(GPS: 49.6610139129433, 19.5609638680534)
Kategoria: teatr

Opis wydarzenia

18 maja na scenie teatralnej pod Babią Górą przywitamy aktorów Teatru Witkacego z Zakopanego ze znakomita sztuką TRAKTAT O ŁUSKANIU FASOLI na podstawie powieści Wiesława Myśliwskiego w reż. Emilii Nagórki, który swoją premierę miał 12 sierpnia 2023 roku.

"Pierwsze światło jest zupełnie inne, niż kiedy się już świeci i tu, i tam. I są światła żyjące i światła umarłe. Takie, co tylko świecą, i takie, co pamiętają. Co odpychają i zapraszają. Co patrzą i nie poznają. Co niechby świeciły najjaśniej, a ślepe są. I takie, co ledwo się tlą, a widzą aż po koniec życia. Nie ma dla nich granic, czasu, przestrzeni. Są w stanie przywołać najdawniejszą pamięć, choćby roztrwonioną czy nawet gdy człowiek został z niej wydziedziczony. Pamięć jest takim lecącym do nas światłem dawno zgasłej gwiazdy. Tyle że nie zawsze jest w stanie do nas dolecieć za naszego życia. Zależy, z jakiej odległości leci i w jakiej odległości my od niej jesteśmy. Bo to nie są równe odległości. A w ogóle może wszystko jest pamięcią?"

W. Myśliwski, Traktat o łuskaniu fasoli

Występują:
Agnieszka Michalik
Emilia Nagórka
Andrzej Bienias
Kamil Joński
Krzysztof Łakomik
Piotr Łakomik
Krzysztof Wnuk


Scenariusz, scenografia, kostiumy, opracowanie muzyczne i reżyseria - Emilia Nagórka
Światło i opracowanie muzyczne - współpraca - Andrzej Bienias
Kostiumy - współpraca - Jolanta Solska, Maria Chyc-Myrmuła
Produkcja - Arkadiusz Kudła, Rafał Leks

O Autorze: Wiesław Myśliwski - współczesny prozaik, dramaturg, scenarzysta filmowy, redaktor. Dwukrotny laureat Nagrody Literackiej Nike. Urodził się 25 marca 1932 roku w Dwikozach pod Sandomierzem. Odznaczony wieloma Nagrodami literackimi, doctor honoris causa Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach, Uniwersytetów Opolskiego i Rzeszowskiego. Ukończył filologię polską na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w 1956 roku. Debiutował w 1955 roku recenzją powieści E. de Greff "Noc jest moim światłem". Pracował w latach 1955-1976 w Ludowej Spółdzielni Wydawniczej w Warszawie jako asystent redaktora, redaktor, kierownik redakcji literatury współczesnej, zastępca redaktora naczelnego. W latach 1975-1999 był redaktorem naczelnym kwartalnika "Regiony", w latach 1993-1999 także dwutygodnika kulturalnego "Sycyna". Obecnie mieszka w Warszawie. Traktat o łuskaniu fasoli (2006) uhonorowany został Nagrodą Nike w 2007r., Nagrodą TV Kultura, Nagrodą Literacka Gdynia, miesięcznika "Odra", Grand Prix Litteraire de St. Emillion i uznany za książkę 25-lecia (w plebiscycie słuchaczy Programu 2 Polskiego Radia) w 2014 r.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Szczegóły wydarzenia »

Traktat o łuskaniu fasoli Teatr Witkacy z Zakopanego

"Pierwsze światło jest zupełnie inne, niż kiedy się już świeci i tu, i tam. I są światła żyjące i światła umarłe. Takie, co tylko świecą, i takie, co pamiętają. Co odpychają i zapraszają. Co patrzą i nie poznają. Co niechby świeciły najjaśniej, a ślepe są. I takie, co ledwo się tlą, a widzą aż po koniec życia. Nie ma dla nich granic, czasu, przestrzeni. Są w stanie przywołać najdawniejszą pamięć, choćby roztrwonioną czy nawet gdy człowiek został z niej wydziedziczony. Pamięć jest takim lecącym do nas światłem dawno zgasłej gwiazdy. Tyle że nie zawsze jest w stanie do nas dolecieć za naszego życia. Zależy, z jakiej odległości leci i w jakiej odległości my od niej jesteśmy. Bo to nie są równe odległości. A w ogóle może wszystko jest pamięcią?" Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Wszystkie koncerty artysty: Traktat o łuskaniu fasoli »

Lokalizacja

Powiązane Video Wszystkie video

Le Blakk - The Blakk SWAN
Flying Steps - Red Bull Flying Bach - Eurowizja 2011
Freaky Donau Walzer- The ThreeX
Nikola Lipska – O gwiazdeczko

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Sibelius 7 EDU program do edycji nut, wersja edukacyjna dla nauczycieli i instytucji (szkoy, domy kultury)
Sibelius 7 Photo EDU program do edycji nut + program PhotoScore Ultimate 7, wersja edukacyjna dla nauczycieli i instytucji (szkoy, domy kultury)
Sibelius 7 Audio EDU program do edycji nut + program AudioScore Ultimate 7, wersja edukacyjna dla nauczycieli i instytucji (szkoy, domy kultury)
Sibelius 7 Photo|Audio EDU program do edycji nut + program PhotoScore Ultimate 7 + program AudioScore Ultimate 7, wersja edukacyjna dla nauczycieli i instytucji (szkoy, domy kultury)

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl