Szukasz mikrofonu do podcastów? Sprawdź, jaki model wybrać!

W Polsce coraz więcej ludzi zajmuje się podcastingiem, a polskojęzyczne audycje można znaleźć na praktycznie każdy temat, począwszy od lifestyle'u, a kończąc na hodowli uprawie tropikalnych roślin. Nic dziwnego, że ta forma twórczości zyskuje na popularności, ponieważ do jej rozpoczęcia potrzeba niewiele. W tym artykule opowiemy o najważniejszym sprzęcie, który potrzebuje każdy podcaster - mikrofonie.

Najpopularniejsze rodzaje mikrofonów

Na polskim rynku dostępne są 3 podstawowe rodzaje mikrofonów – wstęgowe, pojemnościowe oraz dynamiczne. Mikrofony wstęgowe są łatwe do uszkodzenia i ze względu na ich właściwości, nie nadają się do nagrywania podcastów. Mikrofony pojemnościowe są bardziej czułe i pozwalają na nagrywanie z większej odległości, ale rejestrują więcej dźwięków z różnych kierunków, co może wpłynąć negatywnie na jakość nagrania. Mikrofony dynamiczne są bardziej toporne, ale charakteryzują się większą odpornością na uszkodzenia i zbierają najlepiej dźwięki z przodu mikrofonu, co czyni je najlepszym rozwiązaniem dla podcasterów. Jeszcze innym rodzajem są mikrofony krawatowe. To urządzenie niewielkich rozmiarów, które można przypiąć do odzieży. Ich atutem jest wysoki poziom wygodny, jednak nie są przeznaczone do pracy w każdych warunkach. Można przypiąć je w dogodnej odległości do koszuli, a dzięki przetwornikom doskonale zbierają dźwięk, niezależnie od odległości od ust czy pozycji mówcy. Nierzadko korzystają z nich osoby przeprowadzające wywiady, na przykład w telewizji, a także youtuberzy. Ich wadą natomiast jest to, że rejestrują większość dźwięków z otoczenia, przez co nie są polecane dla podcasterów. . Mikrofony krawatowe są tanie i można je stosować bezpośrednio ze smartfonem. Nadają się do nagrywania niedługich wypowiedzi w różnych warunkach, które później będą stanowić fragment odcinka podcastu. Szeroką ofertę tego typu urządzeń oferuje dobry sklep muzyczny.

Jakie akcesoria przydadzą się do nagrywania podcastów?

Mikrofon to nie jedyny sprzęt, który przyda się podczas nagrywania podcastów. Przede wszystkim, potrzebny nam będzie jeszcze odpowiedni statyw. Do dyspozycji są trzy rodzaje stojaków – stołowy, stojący oraz przykręcany do stołu. Statyw klasyczny, czyli stojący jest bardzo popularny w telewizji oraz na scenie. Jest bardzo wygodny w użyciu, ponieważ można go precyzyjnie dostosować do potrzeb mówcy. Co więcej, nie potrzebuje stołu, więc można go postawić w dowolnym miejscu i nie zajmuje dużo miejsca. Niestety, takie statywy są dość duże i ciężkie, co utrudnia ich przenoszenie, co szczególnie odczuwają osoby, które nagrywają rozmowy z ciekawymi ludźmi, podróżując po kraju. Statyw przykręcany to najpopularniejsza opcja wybierana przez podcasterów. Jest mały i łatwy do transportu, umożliwiający odpowiednie dostosowanie pozycji do naszych preferencji. Warto stawiać na modele, które nie są zbyt ciężkie – nie muszą być drogie, nawet te tańsze statywy doskonale się sprawdzają.

Powiązane Video Wszystkie video

Rachel Barton Pine zaprasza na swoje koncerty w Polsce
Ruggero Leoncavallo - Vesti la giubba z opery Pagliacci - Plácido Domingo
Metoda Suzuki, czyli metoda ma?ych kroczków - Jak i kiedy zacz?? nauk? gry na instrumencie?
Urszula Jasiecka-Bury - Klawesyn, Organy, Barok - wywiad

Instrumenty i sprzęt muzyczny

LD Systems D 909 osona przeciwwietrzna do mikrofonu, czarna
T.Bone MS180 PopKiller osłona do mikrofonu
T.Bone MS200 PopKiller osłona do mikrofonu
Gatt Audio RM 7 uchwyt do mikrofonu

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl