1. Start
  2. Artykuły
  3. Polecamy
  4. Symfoniczny koncert Steve’a Vaia
ARTYKUŁ: Polecamy - Symfoniczny koncert Steve’a Vaia

Symfoniczny koncert Steve’a Vaia

szukaj w artykułach:
Jest jedną ze współczesnych ikon rocka i inspiracją dla wielu, nie tylko rockowych, gwiazd muzyki. Od kilku lat, poszukując nowych form wyrazu, koncertuje z orkiestrami symfonicznymi i w takiej aranżacji muzykę Steve’a Vaia usłyszymy 12 czerwca podczas jego koncertu we wrocławskiej Hali Stulecia.

Steve Vai nazywany jest gitarzystą wszech czasów, nawet przez tych, którzy nie są wielbicielami jego stylu gry. Jest niezaprzeczalnym wirtuozem gitary i genialnym kompozytorem, co potwierdzają miliony sprzedanych płyt, przepełnione sale koncertowe na całym świecie i liczne nagrody, żeby wspomnieć chociażby 3 statuetki Grammy i 9 nominacji do tej nagrody. Już sam początek jego kariery był imponujący, gdy współpracował z takimi znakomitościami, jak Frank Zappa, David Lee Roth czy zespół Whitesnake. Grając w takim towarzystwie bardzo szybko został dostrzeżony przez środowisko muzyczne i od kilkudziesięciu lat to już jego nazwisko jest marką samą w sobie, a jego muzyka ideałem dla wielu, nawet najlepszych gitarzystów. Zawsze dążył do tego, by tworzyć unikalne dźwięki, próbować w muzyce tego, czego nikt nigdy jeszcze nie robił. Trzymając się tej zasady doszedł na absolutne szczyty prawdziwej sztuki, łącząc techniczne wirtuozerstwo z ujmującym artyzmem.

Wydał 16 solowych płyt, a brał udział w nagraniu około sześćdziesięciu. Studyjne nagrania Steve’a Vaia nie mogą się jednak równać z ich wersjami koncertowymi, bo tak naprawdę dopiero w wydaniu na żywo docenić można niewiarygodną wirtuozerię jego gry. Jego ostatni koncert w Warszawie, w październiku ubiegłego, roku został wysprzedany do ostatniego biletu. Steve Vai promował wówczas swoją najnowszą płytę „The Story of Light”. Podczas zbliżającego się koncertu we Wrocławiu zobaczymy Steve’a Vaia w nieco innej stylistyce. Tym razem będzie to symfoniczny koncert, podczas którego gitarzyście towarzyszyć będzie orkiestra Evolution Tempo. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.

Steve Vai Symfonicznie
12.06.2013, godz. 19:00
Wrocław, Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1
Bilety: 160/180/200/250/300 zł
dostępne w bileterii T-Box:
tbox24.pl/koncerty/steve-vai-amp-evolution-tempo.html
Organizator: Polskie Stowarzyszenie Perkusyjnekategoria: Polecamy
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl