Sylwester na najwyższym poziomie muzycznym

Maciej Koczur,
fot. mat. prasowe

Prestiżową propozycję na tę magiczną noc przygotowała Toruńska Orkiestra Symfoniczna. W ramach dwóch koncertów wystąpią soliści współpracujący z największymi ośrodkami operowymi Polski i Europy. Zaprezentują zróżnicowany repertuar, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Utwory operetkowe, operowe i musicalowe, w zaskakujących aranżacjach, zachwycą nie tylko melomanów.

Artyści, którzy zaczarują nas swoimi interpretacjami to: sopranistki Natalia Rubiś-Krzeszowiak i Maria Rozynek-Banaszak oraz barytoni Szymon Komasa i Szymon Mechliński. Orkiestra zagra pod batutą Macieja Koczura. Nad rozrywkowym charakterem wieczoru czuwać będzie konferansjer – Jerzy Snakowski. Program zawiera m.in.: piosenkę Elizy Przetańczyć całą noc z musicalu My Fair Lady, Co się dzieje oszaleję z operetki Księżniczka Czardasza, a także Polonez z filmu Pan Tadeusz.

Solowe arie i duety wprawią Gości w taneczny nastrój. W przerwie wzniesiony zostanie toast symboliczną lampką szampana.

Sylwestrowe koncerty organizowane przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego też w tym roku zaplanowano dwa koncerty: o godz. 17.00 i 20.30. Odbędą się one w sali koncertowej CKK Jordanki.

Pula biletów ograniczona. Dostępne są jeszcze w sprzedaży internetowej https://biletytos.pl/ oraz w kasie biletowej CKK Jordanki (kasa jest czynna od wtorku do soboty w godzinach: 13:00-19:00) szczegóły i program koncertu: bit.ly/2RPqc34. Więcej o wydarzeniu na Facebook' u: bit.ly/2PGlIcnbit.ly/2rJTN31 oraz na stronie www.tos.art.pl/.


Krótkie biogramy artystów

Natalia Rubiś-Krzeszowiak
Solistka operowa, która doskonale interpretuje również repertuar oratoryjny i pieśniarski. W 2013 r. zdobyła nagrodę specjalną na konkursie im. Marii Malibran w Mediolanie i nagrodę „Giovane Promessa” na konkursie Musica Sacra w Rzymie. Jest laureatką drugiej nagrody na konkursach "21st Century Art" w Kijowie oraz im. Franciszki Platówny we Wrocławiu. Występując poza granicami kraju promuje polską muzykę pieśniarską zawierając w swoich recitalach m.in. utwory Chopina, Szymanowskiego, Maklakiewicza.

Maria Rozynek-Banaszak
Z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną w Poznaniu w klasie śpiewu solowego prof. Grażyny Flicińskiej-Panfil i as. Marzeny Michałowskiej. Laureatka wielu nagród i wyróżnień, wśród nich m.in.: II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Muzyki Dawnej „Canticum Gaudium” w Poznaniu (2011), I nagroda na Konkursie Pieśni i Arii im. K. Kurpińskiego we Włoszakowicach (2014).
Szymon Komasa
Jeden z najbardziej utalentowanych barytonów młodego pokolenia. W tym roku wydał solową płytę Polish Love Story, którą chciał propagować piękno pieśni. Oprócz aranżacji znanych kompozytorów np. Moniuszki, sięgnął po utwory Grażyny Bacewicz, aby zwrócić uwagę na obecność kobiet w świecie kompozytorskim.

Szymon Mechliński
Laureat wielu konkursów wokalnych, m.in.: Międzynarodowego Konkursu Accademia Belcanto 2014 w Grazu i Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Ady Sari w Nowym Sączu (2015). Uczestniczył w kursach mistrzowskich, prowadzonych m.in. przez Sonię Turchettę, Urszulę Kryger i Adama Kruszewskiego. Od 2014 roku doskonali swoje umiejętności pod kierunkiem Giorgia Zancanaro.

Jerzy Snakowski
Popularyzator teatru muzycznego – opery, baletu, musicalu, operetki. Autor scenariuszy teatralnych, spektakli dla dzieci, programów edukacyjnych dla dorosłych („Opera? Si!” i „Chat opera” w Operze Bałtyckiej, „Snack Opera” w Warszawskiej Operze Kameralnej, „Musicalomania” w Teatrze Muzycznym w Gdyni, „Operetkowy zawrót głowy” w Mazowieckim Teatrze Muzycznym), monodramu operowego „Diva for rent” (premiera: Teatr Polonia, 2011), cyklu programów dla TVP „Co z tą operą”
Wykładowca akademicki (Uniwersytet Gdański, Akademia Muzyczna w Gdańsku). Komentator życia kulturalnego, publicysta (trójmiasto.pl, wp.pl, Radio Gdańsk, Ruch Muzyczny). Konferansjer. Laureat trzech edycji Wielkiej Gry z dziedziny opery. Organizator turystyki kulturalnej. W przeszłości zastępca dyrektora Opery Bałtyckiej, sekretarz literacki Teatru Muzycznego w Gdyni.

Maciej Koczur
Doktorant w Katedrze Dyrygentury Akademii Muzycznej w Krakowie. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dyrygentury dra hab. Pawła Przytockiego. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał dyrygując orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. We wrześniu 2016 r. został laureatem I nagrody VI Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Dyrygentów im. W. Lutosławskiego. W 2014 r. był laureatem „Małego berła” Fundacji Kultury Polskiej, jego kandydaturę wysunął maestro Jerzy Maksymiuk. W sezonie artystycznym 2013/2014 był dyrygentem rezydentem w Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina.
Jest najmłodszym uczestnikiem IX Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga w 2012 roku. Finalista konkursu na stanowisko asystenta dyrektora artystycznego Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach maestro Alexandra Liebreicha w 2014 roku.

Powiązane Video Wszystkie video

Modest Musorgski - Noc na ?ysej Górze
„Cicha noc” – Joanna Kulig i Zbigniew Wodecki
Ludwig van Beethoven - Sonata Ksi??ycowa
Rock Loves Chopin - Etiuda Rewolucyjna

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Drodowski Mirosaw ″Biaa noc - Jazzujce koldy na gitar″
AN Laskowski Sylwester ″Improwizacja melodyczna″
AN Laskowski Sylwester ″Improwizacja rytmiczna″
AN Laskowski Sylwester ″Improwizacja harmoniczna″

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl