1. Start
  2. Artykuły
  3. Aktualności
  4. Światowa premiera Superheroes in concert już za trzy tygodnie w TAURON Arenie Kraków!
ARTYKUŁ: Aktualności - Światowa premiera Superheroes in concert już za trzy tygodnie w TAURON Arenie Kraków!

Światowa premiera Superheroes in concert już za trzy tygodnie w TAURON Arenie Kraków!

szukaj w artykułach:

Muzyka filmowa ze Spider-Mana, Iron Mana i Batmana w jednym miejscu na żywo po raz pierwszy w Polsce!

Fani muzyki filmowej będą mieli niepowtarzalną okazję posłuchać ulubionych superbohaterskich hitów, które w takim zestawie prezentowane będą premierowo. Superheroes in concert rozszerza dodatkowo formułę koncertu o taniec na żywo i wirtualną rzeczywistość. Bilety na koncerty w Krakowie i Trójmieście dostępne na Eventim.pl już od 99zł. Nie może was tam zabraknąć!
Superheroes in concert to w pierwszej kolejności koncert z muzyką filmową na żywo. Nigdy jeszcze nie zdarzyło się, aby muzyka z tych wybranych filmów była prezentowana podczas jednego koncertu - blisko 90 minut oryginalnych utworów po raz pierwszy w takim superbohaterskim zestawie. Usłyszycie motywy przewodnie m.in. z filmów:
• Amazing Spider-Man
• Batman vs Superman
• Iron Man
• Captain America: Civil War
• Thor: The Dark World
• Incredible Hulk
• The Avengers
• The Dark Knight Rises
autorstwa takich geniuszy muzyki filmowej jak: Hans Zimmer, Alan Silvestri, James Horner, Ramin Djawadi czy Brian Tyler.
Utwory zdobywców Oscarów® i nagród Grammy wykona znakomita Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, która pod czujnym okiem państwa Elżbiety i Krzysztofa Pendereckich staje się jedną z najlepszych wizytówek polskiej symfoniki (należy choćby wspomnieć niedawną, zakończoną sukcesem trasę koncertową po Chinach). Orkiestrę poprowadzi pasjonat muzyki filmowej, maestro Maciej Sztor. Partie wokalne utworów zaśpiewają wokalistki zespołu Dikanda – posiadająca wyjątkowy, orientalny głos Anna Witczak oraz Katarzyna Bogusz, właścicielka głosu pełnego emocjonalnego ładunku. Wspólnie występowały dotąd zarówno w Europie, jak i USA czy Indiach.
Ważny element koncertu jakim jest taniec, również będzie wykonywany na żywo – i to na futurystycznych podłogach LED rozmieszczonych po bokach głównej orkiestrowej sceny. Bartek Wójcik, znany m.in. z programu You Can Dance - po prostu tańcz!, wraz z grupą tancerzy opowiedzą historie Spider-Mana, Batmana, Hulka czy Kapitana Ameryki. Całość będziecie mogli obserwować na wielkim ekranie rozstawionym tuż za orkiestrą - co da każdemu z uczestników koncertu komfort udziału niezależnie od miejsca, na którym siedzi.
Po raz pierwszy na świecie podczas koncertu będziecie mogli też wejść w świat wirtualny z superbohaterami – postaciami Iron Mana czy Spider-Mana. Wystarczy własny smartfon i gogle VR (które zapewniamy), by w trakcie wydarzenia przenieść się tam, gdzie odczuwa się więcej i intensywniej - cały czas słuchając wykonywanej na żywo rewelacyjnej muzyki.
Tych, którzy nie mogą doczekać się udziału w koncercie zapraszamy do wysłuchania przygotowanej przez nas koncertowej playlisty dostępnej pod linkiem (Spotify: bit.ly/2hzbpVC), prezentującej większość tematów, które będzie można usłyszeć podczas superbohaterskiego wieczoru.

SUPERHEROES IN CONCERT

29.04.2017 TAURON Arena Kraków
ul. Stanisława Lema 7, 31-571 Kraków

14.10.2017 ERGO ARENA Gdańsk/Sopot
plac Dwóch Miast 1, 80-344 Gdańsk


Ceny biletów: 99zł - 279zł
Bilety do nabycia na  oraz punktach sprzedaży Eventim, w tym także w sklepach Empik, Saturn
i Media Markt.
Link do biletów: www.eventim.pl/superheroes-in-concert


Strona www: www.superheroes.pl
Facebook: www.facebook.com/Superheroesinconcert/
Youtube: youtube.com
Spotify: http://bit.ly/2hzbpVC


Organizator: Fundacja Plateaux


Muzyka symfoniczna, filmowi superbohaterowie, taneczna choreografia, najwyższej jakości grafika, ekrany i podłoga LED oraz elementy wirtualnej rzeczywistości.
Połączenie tworzące przełomowy spektakl, w jakim do tej pory publiczność na świecie jeszcze nie uczestniczyła.

Superheroes in concert to projekt, przy którym pierwsze skojarzenia to stanowczo za mało, to zdecydowanie więcej niż koncert z muzyką filmową. Różnorodne ujęcia głównego tematu połączone jednym superbohaterskim mianownikiem tworzą pierwszy na świecie i jedyny w swoim rodzaju spektakl o takiej intensywności i różnorodności.

MUZYKA FILMOWA NA ŻYWO
Superheroes in concert to w pierwszej kolejności koncert z muzyką filmową na żywo. Blisko 90 minut oryginalnych utworów prosto ze ścieżek dźwiękowych z filmów o postaciach takich jak: Iron Man, Spider-Man, Superman, Batman, Captain America, Thor, Hulk, Ant-Man czy Avengers. Utwory zdobywców Oscarów® i nagród Grammy wykona znakomita Orkiestra Akademii Beethovenowskiej. Orkiestrę poprowadzi pasjonat muzyki filmowej, maestro Maciej Sztor. Partie wokalne utworów zaśpiewają wokalistki zespołu Dikanda –Anna Witczak oraz Katarzyna Bogusz.
WIRTUALNA RZECZYWISTOŚĆ
To także wirtualna rzeczywistość (VR) – po raz pierwszy na świecie podczas koncertu będziecie mogli wejść w świat wirtualny z superbohaterami – Iron Manem, czy Spider-Manem. Wystarczy własny smartfon i gogle VR (które zapewniamy), by w trakcie wydarzenia przenieść się tam, gdzie odczuwa się więcej i intensywniej – cały czas słuchając wykonywanej na żywo rewelacyjnej muzyki.
NOWY FORMAT ROZRYWKI
Technologia na co dzień wykorzystywana w najnowszych grach komputerowych po raz pierwszy stanie się częścią koncertu z muzyką na żywo – to zupełnie nowy format rozrywki. Jak to działa? Uruchamiacie na smartfonie naszą aplikację, telefon wkładacie do gogli, a te zakładacie na głowę – i przenosicie się do wirtualnej rzeczywistości jednocześnie słuchając muzyki na żywo. Bierzecie udział w grze, której fabuła rozgrywa się w supebohaterskim świecie. Pościg po drapaczach chmur za Spider-Manem, czy lot nad oceanem z Iron Manem – zainteresowani?
GRAFIKA CYFROWA I WIZUALNE ATRAKCJE
Nie interesuje Was VR? Wolicie bardziej „tradycyjną” formułę koncertu? Nic nie szkodzi. Superheroes in concert to także niezwykłe i całkiem realne atrakcje wizualne. Na wielkim ledowym ekranie wyświetlana będzie grafika odwzorowująca VR, pojawi się realizacja telewizyjna z wielu kamer na żywo oraz choreografia na dających nieograniczone możliwości podłogach LED zsynchronizowane z muzyką oraz feerią świetlnych barw, czyli to wszystko, czego podczas koncertu zwyczajnie nie może zabraknąć.
CHOREOGRAFIA
Ogromne znaczenie w uzyskaniu materiału najwyższej próby mają umiejętności jego twórców. Nieprzypadkowo więc choreografię do koncertowych suit przygotował tancerz i choreograf Bartek Wójcik, finalista You Can Dance. Po prostu tańcz!. Na żywo i na futurystycznych podłogach LED rozmieszczonych po bokach głównej orkiestrowej sceny opowie wraz z grupą tancerzy historie Spider-Mana, Batmana, Hulka czy Kapitana Ameryki. W scenach romantycznych Bartkowi towarzyszyć będzie Julia Adamczyk, szerzej znana publiczności również z YCD, a prywatnie wybranka serca Bartka. Całość będziecie mogli obserwować na wielkim ekranie rozstawionym tuż za orkiestrą, współgrającym z pozostałymi elementami widowiska.

KTO JEST KIM W SUPERHEROES IN CONCERT?
Maciej Sztor – dyrygent
Absolwent dyrygentury Akademii Muzycznej w Poznaniu, specjalizujący się w amerykańskiej muzyce filmowej i estradowej. Od początku swojej działalności promuje muzyką filmową, kolekcjonując oryginalne partytury, a także współtworzy i realizuje własne projekty muzyczne. Ma na swoim koncie płytę z muzyką zdobywcy Oscara Jana A. P. Kaczmarka (Sony Music). Jego interpretacje cechuje naturalność narracji oraz intensywność brzmienia orkiestry. Często wzbogaca instrumentację utworów, by podkreślić ich walory brzmieniowe i wyrazowe.
Bartek Wójcik - choreograf
Tancerz, choreograf, absolwent Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach Tańczy od 5 roku życia, zaczynając od tańca ludowego, poprzez taniec nowoczesny aż po jazz, którego uczył się i rozwijał w nim na scenie Kieleckiego Teatru Tańca. Jest Finalistą 9 Edycji programu You Can Dance. Po prostu tańcz!. Tańczył na wielu scenach w Polsce i za granicą, m.in. Chinach i Izraelu. Brał udział również w produkcjach telewizyjnych w Bollywood w Indiach. Obecnie tańczy w warszawskim teatrze „Sabat” prowadzonym przez Małgorzatę Potocką. Współpracuje również z zawodową grupą taneczną Volt prowadzoną przez Agustina Egurrolę.
Julia Adamczyk – taniec
Absolwentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Od dziecka zakochana w tańcu towarzyskim. Posiada mistrzowską międzynarodową klasę taneczną S w stylu latynoamerykańskim oraz międzynarodową klasę taneczną B w stylu standardowym. Finalistka 9 edycji programu You Can Dance. Po prostu tańcz!. Tancerka zawodowej grupy tanecznej Volt prowadzonej przez Agustina Egurrolę. Pracuje przy największych produkcjach telewizyjnych w Polsce: Dancing with the stars - Taniec z gwiazdami, The Voice of Poland, Jaka to melodia, czy Aplauz aplauz. Pracowała również przy produkcjach filmowych i serialowych takich jak: Wszystko Gra, Eugeniusz Bodo, Przyjaciółki.
Mateusz Pietrzak - taniec
Tancerz spektaklu Notre Dame de Paris w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Były solista Kieleckiego Teatru Tańca. Absolwent Kierunku TANIEC na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Dyplomowany tancerz, choreograf i pedagog tańca. Były tancerz formacji SPOKO, z którą zdobył tytuł Wicemistrza Świata w hip hopie. Występował na licznych festiwalach w Polsce, Niemczech, Chinach i Izraelu.
Gracja Górniak – taniec
Dyplomowana tancerka, choreograf i pedagog tańca. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej- Lipczyńskiej w Poznaniu. Aktualnie tancerka spektaklu „Notre Dame de Paris” w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Była tancerka koryfejka Kieleckiego Teatru Tańca. Występowała na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu m.in. w baletach: „Jezioro Łabędzie”, „Romeo i Julia”, „Dziadek do orzechów” oraz w Operze „Aida” a także na festiwalach w Polsce, Niemczech, Chinach i Izraelu. W 2012r. była uczestniczką warsztatów VII edycji You Can Dance, Santa Cruz na Teneryfie. Szkoliła się również na wielu warsztatach tanecznych, brała udział także w różnych konkursach baletowych oraz tanecznych.
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej
Jeden z czołowych polskich zespołów symfonicznych młodego pokolenia. Orkiestra nagrała dotychczas siedemnaście płyt, między innymi dla wytwórni DUX Poland, Centaur Record USA, Le Foxx Music oraz Universal Music. Zespół podpisał również kontrakt z renomowaną oficyną wydawniczą EMI London KPM. Z równie wielkim sukcesem jak po partytury muzyki klasycznej, Orkiestra sięga po klasykę muzyki rozrywkowej czy filmowej. Na swym koncie ma nagrania ścieżek filmowych dla takich gigantów jak Warner Bros czy Monolith, współpracę z kompozytorami Hansem Zimmerem, Elliotem Goldenthalem, Michałem Lorencem i Janem A. P. Kaczmarkiem, czy rejestrację albumu „Siedem Pieśni Marii” (Universal Music Polska), który w błyskawicznym tempie zyskał miano platynowej płyty, sprzedając się w nakładzie 300 tysięcy egzemplarzy.
Ania Witczak-Czerniawska (Dikanda)
Jedna z najbardziej charyzmatycznych wokalistek polskiej i europejskiej sceny world music. Od piętnastu lat związana z zespołem Dikanda. Oryginalny i poruszający głos Anny stał się inspiracją dla kompozytorów filmowych. Wykonywała partię solową, skomponowaną specjalnie dla niej przez Abla Korzeniowskiego, w muzyce do filmu Fritza Langa Metropolis. Współpracowała z Jerzym Maksymiukiem wykonując utwory jego kompozycji do filmu Mania. Poza Dikandą Anna Witczak-Czerniawska wzbogaca głosem wspaniałą muzykę do serialu Czas Honoru, kompozycji Bartosza Chajdeckiego.
Kasia Bogusz (Dikanda)
Z muzyką związana od dziecka, kiedy to występowała w dziecięcym zespole Arfik (1992 – 1999), koncertującym w całej Polsce, w programach telewizyjnych i radiowych. Na przestrzeni lat poznawała i eksperymentowała z różnymi gatunkami muzycznymi, dziś jej śpiew to wypadkowa tych poszukiwań. Z szacunkiem łączy różne techniki i tradycje śpiewacze Polski, Bałkanów zaglądając na Bliski Wschód. Od 2008 roku współtworzy i koncertuje z zespołem world music Dikanda. Współpracowała dotąd m.in. z Bartoszem Chajdeckim przy ścieżce dźwiękowej do filmu Czas Honoru. Była także solistką hymnu podczas Światowych Dni Młodzieży - Kraków 2016.kategoria: Aktualności
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl