Sukces Weroniki Włodarczyk na konkursie wokalnym w Niemczech

Weronika Włodarczyk,
fot. SBK

W dniach 7–28 września w niemieckim Ueckermünde odbywał się międzynarodowy konkurs wokalny 1st International BEL CANTO Singing Competition online. Konkurs ten, wychodząc naprzeciw młodym talentom wokalnym w wieku od 8–30 lat, zorganizowało Stowarzyszenie Muzyczne Musikverein BEL CANTO Ueckermünde e.V., które od lat jest także współorganizatorem prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Giulio Perottiego w Ueckermünde. Chodziło również o dotarcie do tych zakątków świata, z których kandydaci mieliby problem z dotarciem nad Zalew Szczeciński do Ueckermünde nie tylko z powodu pandemii, stąd wydarzenie odbyło się w świecie wirtualnym. Na podstawie nadesłanych nagrań międzynarodowe jury najpierw wyłoniło finalistów, a następnie przyznało nagrody najlepszym kandydatom (w sumie były to 2 rundy).

Znakomicie zaprezentowała się w konkursie kołobrzeska wokalistka ze szczecińskiej Akademii Sztuki Weronika Włodarczyk, która pośród 31 finalistów z Australii, Austrii, Chin, Indii, Japonii, Korei Południowej, Łotwy, Polski, Południowej Afryki, Singapuru, Tajlandii, Ukrainy zdobyła 2. miejsce w kategorii głosów w wieku 17–19 lat.

Weronika Włodarczyk ćwiczy swój głos w klasie śpiewu solowego dr hab. Sylwii Burnickiej-Kalischewskiej, prof. AS. zaledwie od półtora roku, a już ma na swoim koncie znaczące nagrody na międzynarodowych konkursach oraz debiut sceniczny z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Koszalińskiej.

www.musikverein-bel-canto.de/en-gb/preistrager

Powiązane Video Wszystkie video

Christopher Maltman - Within this frail crucible of light (The Rape of Lucretia)
Koncerty Justyny Philipp
Zbigniew Preisner - Van den Budenmayer - koncert e-moll
Dyrygent – rezydent - film dokumentalny

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Preisner Zbigniew - The piano collection
AN Ba Krzysztof ″Wojny gitarowe 2009″ + CD
Musoneo Analogowy vs cyfrowy mastering - kurs video PL, wersja elektroniczna
Vestax VMC-004 FXu BLK mikser DJ

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl