Stanley Devine: Smorawiński na miarę Chopina i ABBY

Stanley Devine, publicysta oraz autor wydanej w formie rozmowy z prof. Marią Szyszkowską kontrowersyjnej chwilami książki "Na każdy temat" porównuje głogowskiego gitarzystę Witolda Smorawińskiego do Chopina, a nawet legendarnej ABBY.
"Od dawna wiadomo, że czynnikiem niezbędnym do właściwego rozwoju każdej z cywilizacji jest sztuka. Zresztą odmienne jej formy - nawet gdy nacechowane skrajną różnorodnością - pozornie tylko nie mają ze sobą nic wspólnego, stanowiąc natomiast pomost dla porozumienia świata wielokulturowego, a w konsekwencji urzeczywistnienia przecież stanu wszechobecnego pokoju i życzliwości. W takich właśnie kategoriach odbieram sztukę tworzoną przez Witolda Smorawińskiego. Jest w Jego umiłowaniu dźwięków gitary coś więcej, niż tylko opanowanie mistrzowskiego warsztatu, bowiem potrafi doskonale przenikać w swej grze właśnie poprzez rozmaite płaszczyzny kultury. Tak fenomenalnie jak skandynawska ABBA, polski gitarzysta odnajduje się w południowych przestrzeniach, by wspomnieć o Hiszpanii lub Grecji, zawsze jednak zachowując choćby cień dziedzictwa narodowego, jak czynił przed blisko dwustu laty Chopin." Devine kończy wypowiedź stwierdzeniem, że "to dla nas wszystkich, ale przede wszystkim dla Głogowa wielki powód do dumy".
Powyższe słowa świadczą o uznaniu jakim cieszy się Witold Smorawiński oraz pozytywnym odbiorze głogowskiego artysty, który już w październiku w profesjonalnym studio nagra trzeci album klasycznej muzyki gitarowej.

(MIR) 

Powiązane Video Wszystkie video

Astrolog - Przemys?aw Gintrowski - Kanapka z cz?owiekiem
JIMEK - Crux
„poG?OSka” – odcinek 4
Fryderyk Chopin In Meadows and Chamber

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Toontrack EZX Claustrophobic biblioteka brzmie [EZdrummer, Superior Drummer], Sontronics [zestaw mikrofonw] i Evans [nacigi], reprezentatywne dla produkcji RnB, HipHop i Pop, presety przygotowali STS 9, Richard Devine, DJ Amplive, sub-ID
Toontrack EZX Electronic biblioteka brzmie [EZdrummer, Superior Drummer], klasyczne i nowoczesne elektroniczne brzmienia perkusyjne, 33 zestawy, pakiet do wszystkich gatunkw muzyki elektronicznej, gwny projektant ″ Richard Devine
Ibanez PS60-BK Paul Stanley KISS Signature gitara elektryczna
Ibanez PS120L BK Paul Stanley gitara elektryczna leworczna

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl